Andrejus Karginovas | Scanpix nuotr.

Andrejus Karginovas | Scanpix nuotr.

 Antrą vietą Dakaro ralio bagių klasėje su savo šturmanu Antonu Vlasiuku užėmęs rusas Sergejus Kariakinas grįžo namo, kur jį sutiko ir vietiniai žurnalistai. Juos labiausiai domino piniginiai klausimai, nuo kurių S.Kariakinas nebuvo linkęs išsisukinėti. Jis atskleidė tiek savo, tiek nugalėtojų komandos biudžetus.

„Pavyzdžiui, biudžetas 2014 m. Dakaro ralyje siekė 7-8 mln. Rusijos rublių (šiek tiek daugiau nei 100 tūkst. eurų). Dabar mes vien už visas starto procedūras sumokėjome 10 mln. Rusijos rublių, o bendras biudžetas siekė 25 mln. Rusijos rublių (apie 366 tūkst. eurų)“, - sakė S.Kariakinas.

Bagių klasės nugalėtojais tapo „Monster Energy Can-Am“ komanda ir jų pilotas Casey Currie. Į Dakarą jie iš viso atsiuntė tris bagius. Kitus du vairavo ispanas Gerardas Farresas Guellas ir brazilas Reinaldo Varela.

„Bendras nugalėtojų komandos biudžetas siekia 10 mln. JAV dolerių (9 mln. eurų). Tiesa, tai – jų viso sezono biudžetas. Jie startuoja ir „Šilko kelio“ ralyje, pasaulio čempionate, „Can-Am X Race“ lenktynėse. Taip pat kainuoja specialūs testai ir bagių įsigijimas. Jei reikėtų skaičiuoti vien dalyvavimo Dakare kainą, tai jie tam skyrė apie 1 mln. eurų“, - sakė S.Kariakinas.

Sunkvežimių klasėje eilinį kartą dominavo „Kamaz“, užėmusi tris iš keturių pirmųjų vietų. Komandos vadovas legendinis lenktynininkas Vladimiras Čiaginas ekipos biudžetą įvardijo dar prieš išvyką į Saudo Arabiją.

„Visos „Kamaz-Master“ komandos biudžetas 2020 m. Dakaro ralyje siekė 11 mln. eurų. Tai tikrai menka suma, lyginant su „formule 1“, futbolu ar ledo rituliu. Mūsų įmonė mano, kad tokia investicija Dakare atsiperka“, - sakė V.Čiaginas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų