Viktorija Andrulytė | „Sailing Energy“ nuotr.

Viktorija Andrulytė | „Sailing Energy“ nuotr.

 Pirmadienį, sausio 20 d., kelialapius į olimpiadą iškovoję Lietuvos buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė startuoja Pasaulio buriavimo taurės etape Majamyje. Sportininkams tai – pirmosios sezono varžybos ir svarbi pasiruošimo Tokijo olimpinėms žaidynėms dalis.

„Nusiteikimas geras, oras geras, treniruojuosi ir laukiu varžybų pradžios. Mano tikslas – būti pirmame trejetuke. Tai padėtų pasigerinti vietą pasauliniame reitinge. Be to, čia – puikios sąlygos treniruotis. Šių varžybų metu kartu vyks ir Šiaurės Amerikos atranka į olimpines žaidynes, tad konkurentai tikrai stiprūs“,- prieš startą Majamyje teigė „RS:X“ klasės burlente buriuojantis Juozas Bernotas.

Pasak sportininko, visos planuojamos šio sezono varžybos – pasaulio čempionatas, dar vienos pasaulio taurės varžybos ir Europos čempionatas – jam svarbios visų pirma kaip pasiruošimo olimpinėms žaidynėms dalis.

Jam pritarė ir „Laser Radial“ jachtų klase buriuojanti Viktorija Andrulytė, kuri šiuo metu pasauliniame „Laser Radial“ jachtų klasės reitinge užima 12-ąją vietą. Pasak sportininkės, likus beveik pusei metų iki olimpiados, pagrindinis tikslas yra pasiekti geriausią fizinę bei emocinę formą, todėl visi ant vandens kovoja maksimaliomis pastangomis.

V. Andrulytės teigimu, pertraukos tarp sezonų ji beveik nespėjo pajusti, nes net ir grįžusi į Lietuvą treniravosi sporto salėje bei baseine. Vis dėlto, nepaisant įtempto tvarkaraščio, buriuotoja ištaikė progą nudžiuginti jaunuosius Klaipėdos buriuotojus ir susitikusi pasidalinti savo patirtimi bei atsakyti į jiems rūpinčius klausimus.

„Džiugu, kad jaunimas taip aktyviai klausinėjo. Tai duoda didelį vidinį džiaugsmą. Ypatingai daug klausimų buvo apie kritinius momentus buriavime, kas padėjo išlikti ir siekti net kai esi pavargus ar nesiseka. Nes kai sekasi, visada gerai. Tačiau svarbu žinoti, kad reikia nebijoti klaidų, nes, jas išanalizavus, tai padeda tobulėti ir siekti užsibrėžtų tikslų“,- patirtimi dalinosi sportininkė.

Sausio 20-ąją startuojančios lenktynės Majamio pasaulio taurės etape tiek J. Bernotui, tiek V. Andrulytei truks iki sausio 25 d.. Paskutiniąją, sausio 26 d., įvyks Medalių lenktynės, kuriose dėl medalių galės kovoti 10 geriausiai per pirmąsias 5 dienas pasirodžiusių sportininkų.

Pasaulio taurės etapo Majamyje eigą galima sekti čia.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 02-19 Manchester City 21 : 30 West Ham United
Šeš 02-22 Chelsea 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 02-22 Southampton 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-22 Sheffield United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-22 Burnley 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 02-22 Crystal Palace 17 : 00 Newcastle United
Šeš 02-22 Leicester City 19 : 30 Manchester City