Conoras McGregoras prieš Donaldą Cerrone'ą | Scanpix nuotr.

Conoras McGregoras prieš Donaldą Cerrone'ą | Scanpix nuotr.

Las Vegaso „T-Mobile“ arenoje (JAV) sekmadienį vyko „UFC 246“ mišrių kovos menų (MMA) turnyras, kuriame į narvą grįžo buvęs dviejų skirtingų svorio kategorijų pasaulio čempionas airis Conoras McGregoras. 31-erių metų airis pagrindinėje vakaro kovoje pusvidutinio svorio kategorijoje susikovė su 36-erių metų amerikiečiu Donaldu Cerrone‘u, kuris neretai vadinamas tiesiog „Kaubojumi“.

C.McGregoro ir D.Cerrone‘o kovai numatyti 5 raundai po 5 minutes, tačiau užteko vos 40 sekundžių. Airis greitai narvo viduryje sutiko „Kaubojų“ ir ėmė jį atakuoti bei po smūgiu petimi rimtai sužeidė D.Cerrone'ą, kuriam iš nosies ėmė bėgti kraujas. Po C.McGregoro smūgių serijos ir spyrio į galvą D.Cerrone'as krito į nokdauną ir atrodė beviltiškai. C.McGregoras toliau jį atakavo, o teisėjas netrukus nutraukė kovą. C.McGregoras laimėjo techniniu nokautu.

„Grįžau po 15 mėnesių pertraukos, buvau pasiilgęs kovų, todėl norėjau atakuoti nuo pirmųjų akimirkų. Buvau išanalizavęs Donaldo strategiją. Žinojau, kada jis mėgins pasilenkti ir vengti mano kairės rankos smūgių, buvau tam pasiruošęs. Dabar jie gal nebekalbės, kad turiu tik kairę ranką. Turiu dar ir kairį petį. Skaičiau ekspertų pasisakymus, kad turiu tik kairę ranką. Jie man parodė didelę nepagarbą ir įrodė, jog jiems trūksta išmanymo apie šį sportą, net keista, kad tiek metų MMA pasaulyje praleidę žmonės gali kalbėti tokias nesąmones. Po smūgių petimi Donaldo nosis ir akis buvo sumaitota. Šį judesį ne kartą sėkmingai atlikau treniruotėse. Spyris koja į galvą? Tai irgi buvo viena iš mano plano dalių. Analizavau Donaldą, žinojau, kada jis bus pasilenkęs ir kada bus mano spyrio zonoje“, - pasakojo C.McGregoras.

Greitą pergalę šventęs airis nesiruošia lėbauti, kaip ankstesniais laikais. C.McGregoras nusiteikęs jau kitą dieną sugrįžti į treniruotes, o antradienį žada susitikti su UFC prezidentu Dana White‘u ir Lorenzo Fertitta bei aptarti tolesnius planus.

„Šiame sporte pasiekiau viską, nesulaukęs nė 30-ies. Atėjo toks laikas, kai vieno čempiono diržo man buvo per maža. Treneris man sakė, kad didžiausias košmaras jam yra tada, kai jo auklėtinis pasiekia viską. Pinigai, šlovė, diržai. Kaip rasti naują motyvacijos šaltinį? Tai buvo didžiausias klausimas. Perėjau per tai ir grįžau dėl meilės šiam sportui. Dėl to ir atėjau į MMA. Buvau praradęs koncentraciją, bet dabar viskas pasikeitė. Anksčiau elgiausi nepagarbiai, pamiršau, kad komandos nariai aukojasi dėl manęs, aukoja savo laiką su šeimomis, kad man padėtų pasiruošti. Turiu atsiduoti kovai visu 100 procentų, gerbdamas savo komandą. Buvo toks laikas, kai ateidavau į treniruotę, dingdavau 3 dienoms, tada vėl grįždavau. Nebuvo disciplinos“, - sakė C.McGregoras.

Airis dabar turi nemažai pasirinkimo galimybių. UFC prezidentas D.White‘as nori surengti revanšinę Chabibo Nurmagomedovo ir C.McGregoro kovą, nes ji būtų didžiausia MMA istorijoje. Visgi, C.Nurmagomedovui dar reikia nugalėti Tony Fergusoną, o C.McGregoras po pergalės pusvidutinio svorio kategorijoje gali pradėti žvalgytis ir į garsesnius šios svorio kategorijos kovotojus.

„Nežinau, kaip baigsis Chabibo ir Tony kova, bet aš būsiu pasiruošęs viskam. Ar Tony turi šansų? Į jį nesunku pataikyti, bet jis labai nepatogus varžovas, turi ilgas galūnes. Kova yra kova. Bet kas gali nutikti. Man numesti svorį iki lengvo svorio kategorijos ribos nebūtų problema. Perėjau per 3 kategorijas ir žinau, kad viskas priklauso nuo tavo nusiteikimo ir pasiryžimo. Kai žinai, ką turi padaryti, ir to plano laikaisi, tuomet problemų nekyla. Galėjau ir šią savaitę pasiekti lengvo svorio kategorijos ribą. Turėjau netgi daugiau valgyti, kad pasiekčiau tuos 170 svarų. Donaldas, kiek girdėjau, keletą dienų praleido saunoje ir turėjo mesti svorį. Nenustebčiau, jei jo svoris viršija 180 svarų. Per karjerą, mesdamas svorį, patyriau viską. Prieš kovą su Mendesu vos nepraradau sąmonės. Tada neturėjau dietologo, neturėjau nieko. Dariau viską pats ir mokiausi iš savo klaidų. Prieš kovą su Aldo jau jaučiausi geriau, tada man padėjo ir dietologas. Vėliau perėjau į 155 svarų kategoriją. Viskas priklauso nuo pasiryžimo. Įdedi daug darbo ir vėliau raškai jo vaisius. Nėra jokios paslapties“, - aiškino C.McGregoras.

D.White‘as spaudos konferencijoje pareiškė, kad C.McGregoro ir C.Nurmagomedovo kova tikrai nevyks Maskvoje. Airį tai kiek nustebino, nes jis ne kartą norėjo su rusu susikauti varžovo teritorijoje.

„Po velnių, kada jam užteks tų pinigų? Rusijoje irgi yra daug pinigų. Myliu Rusiją, myliu jos žmones. Buvau Maskvoje neseniai. Rusai labai aistringai domisi MMA ir karštai mane palaiko. Ten tokia fantastiška vieta... Kovoti ten būtų kažkas, kas būtų paimta iš „Rokio“ filmo. Labai norėčiau tai padaryti. Rusijoje žmonės bėgo į gatves ir šaukė mano vardą, bet Vegaso berniukas Dana nori sėdėti čia. Kova stadione Didžiojoje Britanijoje? Na jau ne. Jei kovosime stadione Europoje, tai tik Airijoje. Atvežkite tą močkrušį į Airiją. To prašau nuo pradžių. Reikėtų apsižiūrėti ir „Allegiant“ stadioną. Jis turėtų atrodyti įspūdingai. Norėčiau būti pirmasis, kovojęs jame“, - teigė C.McGregoras.

Po airio pergalės amerikietis Floydas Mayweatheris užsiminė apie revanšinę kovą su C.McGregoru. Airis patikino, kad F.Mayweatheris karjeros dar tikrai nebaigė ir jų revanšas tam tikru metu tikrai įvyks. C.McGregoras negalėjo patvirtinti, kad šiemet kovos tik MMA narve.

Visą treniruočių stovyklą airis išliko blaivus, bet po pergalės vėl mėgavosi savo viskiu: „O... Mano pilvukui dabar šilta. Nesupraskite manęs klaidingai. Viskį reikia gerbti, nes kitaip jis tave užvaldys. Nebuvo lengva susilaikyti, bet žmonės nusipelnė matyti mane sugrįžusį visu 100 procentų. Pasimokiau iš savo klaidų.“

C.McGregoro pasirodymas prieš D.Cerrone‘ą įėjo į istoriją. UFC visų laikų rekordininkas „Kaubojus“ pirmą kartą nesugebėjo atlikti nė vieno tikslaus smūgio. Airis į varžovą pataikė 20 kartų ir visus smūgius paleido į galvą. C.McGregoras pagerino ir dar vieną rekordą – jis tapo pirmuoju UFC kovotoju istorijoje, nokautavusiu varžovus puslengvio, lengvo ir pusvidutinio svorio kategorijų kovose.

„Man buvo didelė garbė dalintis narvu su Donaldu. Jo pasiekimai – fenomenalūs. UFC turėtų jam sukurti kokį nors diržą už viską, ką jis padarė. Duokite jam daugiau pagarbos“, - sakė C.McGregoras.

Vienas iš principinių airio varžovų Nate‘as Diazas šia kova buvo gerokai nusivylęs. Jis pareiškė, kad kova buvo nevykusi ir surežisuota.

„Pirmyn, Nate‘ai. Kova numeris 3. Ji visada čia. Mes laukiame tavęs, Nathanai“, - atsakė C.McGregoras.

D.Cerrone'as spaudos konferencijoje nepasirodė. Jis po kovos buvo išgabentas į ligoninę, amerikiečiui įtariami nosies ir skruostikaulio lūžiai.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Arvydas
2020-01-20 17:24:25
Keista jog sportas.lt naudoja tokias pačias niekingas taktikas kaip ir Delfis. Kas peržiurėjo konferencijos video ir supranta anglų kalbą, aiškiai turėtų suprast jog visas šitas straipsnis "Į kaltinimus surežisuota kova atsakęs C.McGregoras: „Atvežkite močkrušį Chabibą į Airiją". Yra visiškas pramanas ir žurnaliūgos bando tik pritraukt skaitytojus. Iš tikro C. Mcgregoras kalbėjo apie stadijoną ir UFC kovą, jog ne UK, o perkelkit ta dalyka į Airiją. O žurnaliūgos tokie kvailiai jog kiša Khabibą, o rodo N.Diazo komentarą, lyg tai butu vienas ir tas pats asmuo. Komentaroriai tokie pat akli ir kurti menkystos. Geda man dėl jusu
Atsakyti
camp303
2020-01-19 22:34:31
Jeigu ir buvo surežisuota, tai Conoro pusė tame negalėjo dalyvauti ir žinoti. Užbaigti kovą per 30 sek, žinant, kad laimėsi - visiška nesąmonė. Conoras tikrai to negalėjo žinoti ir matėsi, kad nelabai suprato, kas čia vyksta. Bet vistiek negerai čia gavosi. Per daug klausimų paliko kaubojus ir ufc. Gal ištikrųjų Ceronne jau visiškas lavonas, vien išėjimas į narvą kėlė abejonių apie jo nusiteikimą. Sekančios jo kovos niekas nelauks. UFC planas surengti rematch Conor vs. Chabib juda į priekį. Kova kuri atneš UFC tokį pelną, kurį surinkti reikėtų pusmečio. Dėl tokios kovos galima, kažką ir paaukoti.
Atsakyti
Bet365
2020-01-20 22:58:49
Uz McGregor KO pirmam rounde buvo 50/1
Gedas
2020-01-19 15:42:15
Kiek čia daug heiteriu, negi delfi užsidarė kad visi čia subėgo į komentarus nusišikt
Atsakyti
vel loja
2020-01-19 15:17:07
ryzas gaidys.
Atsakyti
Chabibas
2020-01-19 14:35:55
pasiguldys dagestanietis airi ant grindu ir darys su juo ka nori :)
MMA turetu buti neleidziama ilgiau 15-20 sek. gulinetis ant grindu.
Atsakyti
aa
2020-01-20 07:56:17
pradek ziureti boksa, ten is viso neguli
Dvane Johnson
2020-01-25 15:22:43
Matyt daug apie mma supranti.

Kjs
2020-01-19 14:27:45
Toi kai atves jam habiba pasigailes šitas aukoholikas.Bus pabaigta ryziko legacy ir visi supras kad jis buvo tik išpūstas muilo burbulas.Neneigsiu jis geras kovotojas bet yra už jį šiuo metu ir geresniu
Atsakyti
Ry
2020-01-19 14:23:42
Vaje tai laimėjimas valkatą nugalėti
Atsakyti
Atsistok
2020-01-20 14:07:16
Prieš tą valkata juokdarys bet nuo kompo kaip kuvalda tokiems pasakė eikit nx
H
2020-01-19 14:17:47
Haters gona hate.
Atsakyti
joe
2020-01-19 13:33:24
jeigu ir atves Khabiba, su juo gi nesurezsuos kovos.
Atsakyti
314
2020-01-19 13:16:42
Tiem kas mano, kad kova buvo fake gal mažiau žiūrėkit filmų apie papirktas bokso kovas
Atsakyti
111
2020-01-19 13:32:40
Tiesiog Conoro priešininkas buvo labai prastas, iš paskutinių 10 kovų laimėjo 2, čia labiau primena KOK kovų organizavimą kai lietuviams lavonus atveža
Mikr
2020-01-19 12:14:19
Kas sportulja kovos menus ir daugiau apie klinča supranta nei tik, kad keliu smugiai susikabinus, tai tu tikrai neturejo nustebinti kai kas sako naujas bajeris su pečiu. Tiesiog sportuokit hebryte :) pleskit arsenalą palankykit Muaythai kur treniruotja klinča ar laisvasias imtynes o ne tik boksa ir graplinga
Atsakyti
Sutinku
2020-01-19 13:09:14
Jone Jones daug kartų smūgiuoja su pečiu.
2020
2020-01-19 07:58:52
kosmosas koks zveriskas mcgregoras buvo.... superinis darbas ypac naujas bairis su peciu... Legenda gyva
Atsakyti

Tvarkaraščiai

2019/20 m. NBA tvarkaraštis

09-21 „Lakers“ 02:30 „Nuggets“
09-22 „Heat“ 04:00 „Celtics“

2020/21 m. Eurolygos tvarkaraštis

10-01 „Anadolu Efes“ 20:30 „Zenit“
10-01 „Olympiacos“ 21:00 „Žalgiris“
10-01 „Maccabi“ 21:05 ALBA
10-01 „Valencia“ 22:00 ASVEL
10-01 „Barcelona“ 22:00 CSKA
10-02 „Chimki“ 20:00 „Panathinaikos“
10-02 „Fenerbahče“ 20:45 „Crvena Zvezda“
10-02 „Bayern“ 21:30 „AX Armani“
10-02 „Baskonia“ 22:00 „Real“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Sek 09-27 Banga 15 : 00 Kauno Žalgiris
Sek 09-27 Žalgiris 17 : 00 Panevėžys
Sek 09-27 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Pen 10-02 Riteriai 19 : 00 Banga