Conoras McGregoras prieš Donaldą Cerrone'ą | Scanpix nuotr.

Conoras McGregoras prieš Donaldą Cerrone'ą | Scanpix nuotr.

Las Vegaso „T-Mobile“ arenoje (JAV) sekmadienį vyko „UFC 246“ mišrių kovos menų (MMA) turnyras, kuriame į narvą grįžo buvęs dviejų skirtingų svorio kategorijų pasaulio čempionas airis Conoras McGregoras. 31-erių metų airis pagrindinėje vakaro kovoje pusvidutinio svorio kategorijoje susikovė su 36-erių metų amerikiečiu Donaldu Cerrone‘u, kuris neretai vadinamas tiesiog „Kaubojumi“.

C.McGregoro ir D.Cerrone‘o kovai numatyti 5 raundai po 5 minutes, tačiau užteko vos 40 sekundžių. Airis greitai narvo viduryje sutiko „Kaubojų“ ir ėmė jį atakuoti bei po smūgiu petimi rimtai sužeidė D.Cerrone'ą, kuriam iš nosies ėmė bėgti kraujas. Po C.McGregoro smūgių serijos ir spyrio į galvą D.Cerrone'as krito į nokdauną ir atrodė beviltiškai. C.McGregoras toliau jį atakavo, o teisėjas netrukus nutraukė kovą. C.McGregoras laimėjo techniniu nokautu.

Kovos įrašas:

MMA gerbėjai paskaičiavo, kad C.McGregoro kova su D.Cerrone'u truko dvigubai trumpiau, nei jo išėjimas į narvą.

„Esu pirmas kovotojas UFC istorijoje, nokautavęs varžovus puslengvio, lengvo ir pusvidutinio svorio kategorijų kovose. Kas dar taip šokinėja per kategorijas ir stabdo varžovus? Esu labai, labai laimingas. Didžiuojuosi savimi. Vėl sukūriau istoriją dėl Airijos žmonių, dėl savo mamos namuose! Donaldui priklauso rekordinis nokautų skaičius spyriais į galvą, todėl norėjau vieną iš jų atlikti ir aš. UFC gali atiminėti diržus iš kovotojų ir kitiems atiduoti įsivaizduojamus titulus, bet jie negali iš kovotojų atimti pergalių nokautais. Bet kuris iš tų kvailių gali čia ateiti ir kautis su manimi“, - po pergalės sakė C.McGregoras.

D.Cerrone‘as po kovos atrodė kiek sutrikęs: „Šiandien Conoras į mane pataikė jau pirmomis sekundėmis. Nebuvau pasiruošęs tiems smūgiams petimi. Aš nesustosiu. Kovosiu ir toliau, nes myliu šį sportą.“

C.McGregoras atliko 27 smūgius, iš kurių 20 pasiekė tikslą. Beveik visi airio smūgiai buvo stiprūs ir akcentuoti. Visos airio atakos buvo nukreiptos į varžovo galvą. D.Cerrone‘as spėjo atlikti 1 smūgį ir vis tiek nepataikė į varžovą.

Smūgių statistika:

Smūgių statistika | Organizatorių nuotr.

Smūgių statistika | Organizatorių nuotr.

Pirmą kartą UFC istorijoje organizacija per vieną turnyrą apdovanojo penkis kovotojus už geriausius vakaro pasirodymus. Šį kartą 50 tūkst. JAV dolerių prizų nusipelnė C.McGregoras, Maurice'ą Greeną' pasiduoti privertęs Aleksejus Oleinikas, „Giljotiną“ Ode Osbourne'ui atlikęs Brianas Kelleheris, Anthony Pettis užsmaugęs Diego Ferreira ir Nasratą Haqparastą nokautavęs Drew Doberis.

Šį kartą nebuvo apdovanota nei viena „geriausia vakaro kova“.

„UFC 246“ turnyrą „T-Mobile“ arenoje stebėjo 19 tūkst. 40 sirgalių, kurie UFC uždirbo 11 mln. 89 tūkst. 129,30 JAV dolerių.

Abu kovotojai yra įsirašę į UFC istoriją. C.McGregoras 2016 m. tapo pirmu kovotoju, vienu metu turėjusiu dviejų skirtingų svorio kategorijų pasaulio čempiono diržus, o D.Cerrone‘as per visą UFC istoriją turi daugiausiai pergalių (23), yra laimėjęs daugiausiai kovų anksčiau laiko (16), yra daugiausiai kartų siuntęs varžovus į nokdaunus (20) ir yra daugiausiai kartų gavęs premijas už geriausias vakaro kovas (18).

C.McGregoras nebuvo laimėjęs UFC narve nuo 2016 m. lapkričio, tačiau lažybininkai jį laikė aiškiu poros favoritu. Airio šansai nugalėti vertinti apie 70 proc. D.Cerrone‘o galimybės vertintos mažiau nei 30 proc., o lygiųjų tikimybė – vos 2 proc.

MMA narve C.McGregoras turi 22 pergales ir 4 pralaimėjimus. Jis net 19 kartų nokautavo varžovus, kartą laimėjo skausmingu veiksmu ir 2 kartus laimėjo teisėjų sprendimu. D.Cerrone‘o sąskaitoje yra 36 pergalės, 14 nesėkmių ir 1 anuliuota kova dėl dopingo vartojimo. Amerikietis 17 kovų laimėjo skausmingais veiksmais, 10 – nokautais ir 9 – teisėjų sprendimais. Anksčiau D.Cerrone‘as kovėsi kikbokso ringe, kur laimėjo 28 kovas, pasiekė 1 lygiąsias ir nė karto nepralaimėjo. 2003 m. jis turėjo vienintelę karjeros kovą profesionalų bokso ringe ir ją pralaimėjo.


Informacija prieš turnyrą

Kur stebėti kovą?

Lietuvoje pastaraisiais metais visus UFC turnyrus rodydavo „Setanta Eurasia“ kanalas, tačiau panašu, kad nuo 2020 m. jis nebeturi transliacijų teisių. Šio kanalo programoje nėra nei „UFC 246“, nei kitą savaitę vyksiančio „UFC on ESPN+24“ turnyro, todėl lietuviai transliaciją gali įsigyti tik „UFC Fight Pass“ platformoje.

Rusijoje turnyrą rodys „REN Tv“ kanalas, o Skandinavijos šalyse – „Viaplay“ platforma. Didžiojoje Britanijoje kovą rodys „BT Sport“, bet norint ją pamatyti teks sumokėti 20 svarų sterlingų.

Kas bus pagrindinės kovos narvo merginos?

Kaip skiriasi kovotojų fiziniai duomenys?

Abu sportininkai kovos išvakarėse svėrė identiškai – po 170 svarų (77,11 kg). C.McGregoras didžiąją karjeros dalį praleido 145 svarų (65,77 kg) kategorijoje, D.Cerrone‘as dažniausiai kaunasi 155 svarų (70,31 kg) kategorijoje. D.Cerrone‘as turės nemažą ūgio pranašumą (183 cm prieš 175 cm), tačiau C.McGregoras turi šiek tiek ilgesnes rankas (188 cm prieš 185,5 cm). Pagal kojomis pasiekiamą atstumą nežymiai pranašesnis D.Cerrone‘as (103 cm prieš 102 cm).

Kiek uždirbs kovotojai?

Ar laimės, ar pralaimės, C.McGregoras tikrai uždirbs 3 mln. JAV dolerių, tuo tarpu nepaisant visų kalbų, kaip daug iš šios kovos gali pasipelnyti D.Cerrone‘as, tačiau jis uždirbs žymiai mažiau – 200 tūkst. JAV dolerių bei dar 200 tūkst. gali gauti tada, jeigu iškovos pergalę. C.McGregoro uždarbis gerokai išaugs, kai bus suskaičiuotos pajamos iš „pay-per-view“ platformos pardavimų. „UFC 246“ turnyre be C.McGregoro daugiau nėra itin ryškių žvaigždžių, todėl airis susižers nemažą pajamų dalį ir prieš turnyrą kalbėjo, kad jo uždarbis gali pasiekti net 80 mln. JAV dolerių, kas taptų visų laikų MMA rekordu. Palyginimui, kovoje su rusu Chabibu Nurmagomedovu airis uždirbo apie 50 mln. JAV dolerių.

Ką kovotojai sakė paskutinėje spaudos konferencijoje?

„Žinote, man jis patinka, jis geras vyrukas, tačiau aš galiu Donaldą perskaityti kaip vaikišką knygutę. Aš jaučiu, kad turiu greičio pranašumą. Jaučiuosi pasitikintis savimi ir esu visiškai atsidavęs. Aš padariau šį žaidimą tokį, koks jis yra ir visiems tai priminsiu. Jis geras kovotojas, savo užantyje turi keletą triukų, bet aš juos žinau ir žinau ką jis planuoja ir ko tikisi. Mes esame gerai pasiruošę, todėl bus gera naktis“, – sakė C.McGregoras.

„Jis padarė viską, ką sakė padarysiąs, ar ne?“, – sakė D.Cerrone‘as. „Kokie jausmai? Taip, jis suknistai puikus ir man garbė bus dalintis narvu su juo“.

Conoras McGregoras | Scanpix nuotr.

Conoras McGregoras | Scanpix nuotr.

Vienu metu D.Cerrone‘as net užstojo C.McGregorą, kuomet žurnalistas paklausė airio apie „New York Times“ pranešimą dėl įtariamų dviejų seksualinių išpuolių Dubline.

„Mes esame čia tam, kad kalbėtume apie kovą, o ne tai, ką jis daro už kovų ribų“, – kalbėjo D.Cerrone‘as.

Ką prognozavo ekspertai?

Ekspertai vieningai teigia, kad C.McGregoras turi didžiulį pranašumą pačioje kovos pradžioje – jis moka pasiųsti varžovą į greitą nokautą, tuo tarpu D.Cerrone‘as atvirkšiai – geresnis yra nuo antrojo raundo. C.McGregoras turėtų spausti varžovą nuo pat pirmų sekundžių, tačiau turėtų saugotis D.Cerrone‘o pavojingiausio ginklo – spyrių kojomis. C.McGregoras taip pat yra puikus smūgiuotojas kojomis, tačiau tai pavykdavo pademonstruoti prieš žemesnius kovotojus, tuo tarpu pusvidutiniame svoryje kovojantis D.Cerrone‘as yra aukštesnis.

C.McGregoras taip pat turėtų nevengti smūgiuoti į D.Cerrone‘o kūną ir pasinaudoti šia „Kaubojaus“ silpnąja vieta. Tai ne tik sužeistų D.Cerrone‘ą, tačiau ir jį išbalansuotų bei padarytų ne tokį pavojingą vėlesniuose raunduose, jeigu jų prireiktų.

Nors D.Cerrone‘o planas yra išbandyti save stovėsenoje su C.McGregoru, tačiau jis taip pat turi ir planą „B“, kuris yra perėjimas ant žemės. C.McGregoras turėtų daryti tai, ką darė ir antroje kovoje prieš Nate‘ą Diazą – vengti bet kokios graplingo kovos. D.Cerrone‘as yra pavojingas daugelyje pozicijų ant žemės, todėl C.McGregoro kelias į pergalę yra laikymasis ant kojų.

Conoras McGregoras | Instagram.com nuotr

Conoras McGregoras | Instagram.com nuotr

Ekspertai teigia, kad norint D.Cerrone‘ui galvoti apie pergalę, būtinai reikėtų ištverti pirmąsias penkias minutes, per kurias C.McGregoras jaučiasi atsipalaidavęs ir yra labai pavojingas. Svarbiausia, kad D.Cerrone‘as neleistų varžovui kuo anksčiau pajusti atstumo. Pats D.Cerrone‘as mėgsta pirma apsižvalgyti, tačiau tai jam reikėtų daryti itin atsargiai ir laukti vėlesnių raundų.

D.Cerrone‘o graplingo sugebėjimai yra nepakankamai vertinami, tačiau jis pats geriausiai žino, koks jis gali būti pavojingas, todėl nors jis ir sakė, kad nori kovoti stovėsenoje, tačiau vis tiek turėtų naudotis šiais sugebėjimais. „Kaubojui“ reikėtų vengti bokso atstumo ir žinoma, pasinaudoti savo kojomis.

Ką prognozavo Lietuvos kovinio sporto asmenybės?

„D.Cerrone‘as parteryje yra pranašesnis nei C.McGregoras, bet kiek pranašesnis ir ar jo imtynės bus pakankamai geros, kad pargriautų jį – didelis klausimas“, – „Sportas.lt“ sakė MMA treneris Alfredas Lifšicas. „Šioje vietoje aš nežinau, nes net Eddie Alvarezui buvo sunku pargriauti C.McGregorą. Kaip dabar bus – neaišku. Kitas momentas – nuo tos C.McGregoro kovos su E.Alvarezu praėjo jau daug laiko. D.Cerrone‘as turi kikbokso pranašumą, bet airis turi kur kas geresnius įgūdžius bokse. C.McGregoro smūgiavimas tikrai yra aukšto lygio ir jis labai gerai jaučia distanciją bei tai turbūt daro kur kas geriau nei D.Cerrone‘as. „Kaubojus“ tikrai užtrunka laiko, kol jis įsivažiuoja ir atrodo geriau antrame ar trečiame raunde nei pirmame. Tuo tarpu C.McGregoras labai gerai atrodo pirmuose raunduose, gali sprogti ir padaryti labai didelę žalą D.Cerrone‘ui.

Ši kova labiausiai intriguoja pačiu C.McGregoro pasirodymu, nes jeigu paklaustum milijono žmonių gatvėje, dauguma žmonių net nežinos kas tas D.Cerrone‘as, tačiau žinos, kad C.McGregoras prieš kažką kovos. Ir išties, C.McGregoras yra asmenybė“.

MMA gerbėjai jau pastebėjo, kad C.McGregoras atrodo kur kas labiau susikoncentravęs į būsimą kovą nei tai buvo 2018 m. spalį, kai jis kovojo dėl UFC lengvo svorio kategorijos čempiono diržo prieš Chabibą Nurmagomedovą. Ir pats C.McGregoras yra prisipažinęs, kad ruošiantis kovai su C.Nurmagomedovu vartojo alkoholį bei tai darė net ir kovos savaitę. A.Lifšicas taip pat pažymėjo, kad dabar C.McGregoras atrodo kitoks.

„Jis ryškiai mandagesnis ir kur kas paprastesnis nei atrodė seniau. Dideli pralaimėjimai gali padaryti kažkokią psichologinę žalą kovotojui, bet kokią ji padarė C.McGregorui – neaišku, todėl ši kova mus taip ir žavi“, – sakė A.Lifšicas.

Alfredas Lifšicas („ValeTudo“ MMA treneris): „Jeigu būčiau priverstas lažintis iš didelės sumos pinigų, tai ją pastatyčiau už C.McGregoro pergalę ir kad jis kovą baigs iki antrojo raundo. Taip manau todėl, kad Conoras turi sprogstamą jėgą bei „lazerinį“ taiklumą kovojant su MMA pirštinėmis, o „Kaubojus“ deja, yra mėgėjas surinkti per didelį kiekį smūgių“.

Tomas Putinauskas (Ukmergės dziudo klubo treneris): „Galvoju, kad laimės „Kaubojus“, bet giliai viduje jaučiu, kad gali laimėti C.McGregoras“.

Vaidas Valančius („Titanas“ MMA treneris): „Mano nuomone laimėti turėtų „Kaubojus“ ketvirtame raunde techniniu nokautu“.

Laurynas Urbonavičius (13-1): „Pergalę atiduočiau C.McGregorui ir manau, kad jis antrame raunde nokautuos D.Cerrone‘ą“.

Julius Anglickas (8-1): „Galvoju, kad laimės Conoras, nors norėčiau, kad laimėtų „Kaubojus“. Visgi pinigus statyčiau už C.McGregoro pergalę, nes jis yra šiek tiek protingesnis. Jeigu laimėtų „Kaubojus“ – džiaugčiausi, bet man atrodo, kad pergalę švęs Conoras“.

Arūnas Andriuškevičius (15-4): „Manau, kad laimės D.Cerrone‘as, nes pas jį yra daugiau įrankių – didesnė ištvermė, yra geresnis imtynėse ir džiu-džitsų bei t.t., neminint jau smūginės technikos. Bet aš manau ir tikiuosi, kad D.Cerrone‘as „išjungs“ C.McGregorą. Tai turėtų įvykti galbūt ne pirmame, tačiau trečiame ar ketvirtame raunduose“.

Donaldas „Kaubojus“ Cerrone'as | Instagram.com nuotr

Donaldas „Kaubojus“ Cerrone'as | Instagram.com nuotr

Mindaugas Gervė (5-2): „Norėčiau, kad laimėtų „Kaubojus“, nes už jį esu pastatęs pinigų, tačiau manau, kad laimės Conoras. Jeigu kova vyks iki teisėjų sprendimo, tai be jokios abejonės bus C.McGregoro pergalė“.

Ignas Barysas (14-2-1): „Nors C.McGregoras atėjo į aukštesnę svorio kategoriją, nekovojo metus laiko, o D.Cerrone‘as yra didesnis, tačiau manau, kad laimėti turėtų C.McGregoras.. Aišku, visai MMA šeimai pasaulyje būtų geriau, kad laimėtų C.McGregoras, nes jis šį sportą daro žinomu visose šalyse“.

Tomas Pakutinskas (18-12-3): „Galvoju, kad laimės C.McGregoras, nes pas jį yra didžiulė sprogstama jėga. Jeigu D.Cerrone‘as ištemps iki trečiojo raundo, tuomet sunku prognozuoti kas laimės, bet manau, kad C.McGregoras kovą užbaigs iki antrojo raundo pabaigos“.

Naglis Kanišauskas (3-0): „Manau, kad C.McGregoras turėtų „išjungti“ D.Cerrone‘ą, nes vis tiek metai daro savo, o ir daugelis sako, kad C.McGregoras yra labai gerai pasiruošęs“.

Karolis Liukaitis (kikboksas): „Mano nuomone laimėti turėtų C.McGregoras po penkių raundų vieningu teisėjų sprendimu. Kodėl ne nokautu? Galvoju, kad jam bus „ring rust‘as“ – jis ilgą laiką nekovojo, buvo neaktyvus ir tai gali turėti įtaką. D.Cerrone‘as turi šiokį tokį pranašumą šioje svorio kategorijoje, nes jam nereikia mesti svorio, tačiau pergalę teisėjų sprendimu iškovos C.McGregoras“.

Ką prognozavo kiti UFC kovotojai?

Colby Covingtonas: „Aš statau už „Kaubojų“. Man atrodo, kad Conoras jau išsikvėpė. Būkime sąžiningi, juk jo smūgis net nepajudino to pagyvenusio vyriškio nuo baro kėdės, tai kaip jis gali nokautuoti „Kaubojų“?“

Urijah Faberis: „Tai bus tikrai gera kova. Smagu matyti grįžtanti Conorą ir „Kaubojų“, gaunantį tokią didelę galimybę. Aš manau, kad Conoras laimės. Jis atrodo atsigavęs, užsivedęs ir po kelionių po pasaulį supratęs, kad yra kovotojas. Conoro akyse vėl matau kibirkštį.“

Mike‘as Perry: „Noriu, kad vyrukas, kuris mane nugalėjo, laimėtų, ypač prieš Conorą. Nuo to aš atrodyčiau geriau. Manau, kad „Kaubojus“ turi pakankamai įgūdžių, jog parverstų Conorą ir užlaužtų jam ranką, kaip ir man. Jaučiu, kad Conoras į narvą eis visai kitaip nusiteikęs, nei aš. Kova gali pakrypti bet kuria linkme. Jei „Kaubojus“ neperves kovos į parterį, tuomet matau jį stovėsenoje praleidžiantį Conoro kairės rankos smūgius. Tuomet Conoras laimėtų ir taikytųsi į titulą.“

Kamaru Usmanas: „Matau daug žmonių, nurašančių „Kaubojų“. Vien todėl, kad jis turi tiek pergalių, tiek pralaimėjimų. Nepaisant to, „Kaubojus“ yra labai pavojingas varžovas Conorui. McGregoras jau yra nuvertinęs varžovą ir už tai skaudžiai sumokėjęs. Manau, kad jis nuvertina ir „Kaubojų“. Anksčiau buvo galima matyti, kad tai „Kaubojų“ tik dar labiau užveda ir tada jis parodo geriausias savo savybes. Tai turėtų būti gera kova. Aš laukiu „Kaubojaus“ atsako.“

Conoras McGregoras | Instagram.com nuotr

Conoras McGregoras | Instagram.com nuotr

Maxas Holloway: „Noriu pamatyti, kuri Conoro versija įžengs į narvą. Smagu, kad jis sugrįžta. Tikiuosi, kad jo mintys neklajos kažkur, o jis bus visiškai susitelkęs kovai. Net ir asmeniniame gyvenime tikiuosi, kad jis susitvarkys visas problemas ir parodys pasauliui, kad vis dar sugeba kovoti.“

Alexanderis Volkanovski: „Manau, kad Conoras laimės. Aš gerbiu „Kaubojų“, bet jaučiu, kad jis yra parankus varžovas McGregorui. Manau, kad Conoras suras varžovo smakrą. Ar Cerrone‘as gali parversti varžovą? Nežinau. Ar jis gali sulėtinti McGregorą? Sunku pasakyti, man atrodo, kad Cerrone‘as pastatys save į tokias pozicijas, kai Conoras galės atakuoti jo smakrą. Tai turėtų nutikti gana anksti.“

Marlonas Moraesas: „Conoras grįžta, jis atrodo stiprus, bet „Kaubojus“ visada pasiruošęs iššūkiams. Sunku prognozuoti, kova bus įtempta. Šią akimirką rinkčiausi Conorą. Conoras yra protingas ir pasirinko „Kaubojų“ nes žino, kad tai jam paranki kova.“

Katlyn Chookagian: „Nežinau, kaip tai baigsis. Aš ne kartą apsirikau, spėdama „Kaubojaus“ kovų baigtis, nes jis arba pasirodo nuostabiai, arba turi labai blogą dieną. Niekada nežinai, ko iš jo sulauksi. Anksčiau galvodavau, kad visi nugalės Conorą ir visada prašaudavau, todėl dabar visada statau už jį.“

Jonas Jonesas: „Esu labai laimingas dėl „Kaubojaus“. Kovotojas iš Albukerkės gavo savo gyvenimo šansą. Mes su „Kaubojumi“ visada turėsime tam tikrą ryšį, todėl aš visada palaikau jį. Tuo pačiu metu labai gerbiu ir Conorą dėl visko, ką jis davė šiam sportui. Jis nuostabus verslininkas. Conoras labai daug prisidėjo prie mūsų sporto populiarinimo. Tegul laimi geriausias.“

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (42)
Registruoti
Anoniminiai (42)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų