Danas Rapšys ir Yangas Sunas | „Twitter“ nuotr.

Danas Rapšys ir Yangas Sunas | „Twitter“ nuotr.

 Pekine (Kinija) šeštadienį startavo antrasis FINA Čempionų lygos etapas. Į jį kviečiami tik geriausi pasaulio plaukikai, tarp kurių – ir lietuvis Danas Rapšys.

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale D.Rapšys finišavo per 1 min. 45.74 sek. Jam pritrūko 0.19 sek. iki kino Yango Suno (1:45.55), kuris ir tapo plaukimo nugalėtoju. D.Rapšys plauke beveik sekunde greičiau, nei prieš keletą dienų Šendžene (1:46.50), kai iškovojo pergalę. Trečias finišavo vengras Dominikas Kozma (1:48.98), o ketvirtas buvo belgas Pieteris Timmersas (1:51.94).

Plaukimo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Plaukimo rezultatai | Organizatorių nuotr.

D.Rapšys po 50 m jau turėjo 0.5 sek. persvarą prieš Y.Suną, bet kinas per kitus 100 m kinas padidino greitį ir išsiveržė į priekį 0.12 sek. skirtumu. Šį kartą D.Rapšiui surengti tokio galingo spurto kaip pirmajame etape nepavyko. Y.Sunas paskutinius 50 m netgi plaukė kiek greičiau nei lietuvis (26.67 prieš 26.74 sek.) ir išlaikė pirmą poziciją.

D.Rapšys laimėjo šią rungtį pirmajame Čempionų lygos etape. Tada jis dramatiškame finale vos 0.03 sek. aplenkė Y.Suną.

Netrukus D.Rapšys dalyvavo mišrioje estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi. Lietuvis beveik be poilsio turėjo vėl šokti į baseiną ir 100 m plaukė 51.54 sek. bei gerokai atsiliko nuo varžovų. D.Rapšio komandai dar atstovavo Olegas Kostinas, Siobhan Haughey ir Shiwen Ye. Jie finišavo per 3 min. 34.34 sek. ir buvo ketvirti. Nugalėjo Michaelas Andrew, Andrejus Minakovas, Ranomi Kromowidjojo ir Jianjiahe Wang (3:29.72).

Estafetės rezultatai | Organizatorių nuotr.

Estafetės rezultatai | Organizatorių nuotr.

Sekmadienį D.Rapšys baigs trumpą Čempionų lygos sezoną, kai plauks 400 m laisvuoju stiliumi. Šią rungtį pirmajame etape laimėjo Y.Sunas, plauksiantis ir Pekine.

Čempionų serijoje dalyvauja tik vardinius kvietimus gavę praėjusių olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionato prizininkai, pasaulio rekordininkai, FINA Pasaulio taurės bendros įskaitos prizininkai ir pasaulio čempionato finalininkai. Neužsipildžius laisvoms vietoms kviečiami kiti geriausią FINA reitingą turintys plaukikai, neatitikę prieš tai įvardintų kriterijų.

Už pirmąją vietą dalyviui skiriama 16 tūkst., už antrąją – 12 tūkst., už trečiąją – 8 tūkst., o ketvirtąją – 6 tūkst. JAV dolerių premija. Iš viso šiame Čempionų serijos sezone plaukikai išsidalins beveik 2,5 mln. JAV dolerių prizinį fondą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Esata
2020-01-18 12:29:48
Saunuolis!!! Visai nebloga forma rodo pradziu sezono,svarbiausia pasiruost olimpinem! Ten ir paziuresim kas stipresnis !!!
Atsakyti
Artis
2020-01-18 14:08:46
As tai tikiuos,kad ten isvis nebus to dopinginio