Ricky Brabecas | Scanpix nuotr.

Ricky Brabecas | Scanpix nuotr.

 KTM komanda nuo 2001 m. buvo nenugalima Dakaro ralio motociklų įskaitoje ir laimėjo visus čempionų titulus iki 2019 m. Visgi, šiemet, raliui persikėlus į Saudo Arabiją, situacija pasikeitė – motociklų klasėje triumfavo Ricky Brabecas su „Honda“. Jis taip pat tapo pirmu Dakaro čempionu per istoriją, atstovaujančiu JAV.

„Viską sustatėme į teisingas vietas ir pasiekėme puikų rezultatą. Nebūtume to galėje padaryti be visų komandos narių indėlio. Esu labai laimingas. Man tai 5-as Dakaras ir tik 2-as finišas. Šiandien atsikėliau puikios nuotaikos, galvodamas tik apie tai, kad finišas jau čia pat. Dabar mes čia. Mes laimėjome! Turėjome būti protingi ir susikoncentravę kiekvieną ralio dieną. Nėra nė vieno vyruko, kuris būtų aukštesnis už kitus šioje komandoje. Visi dirbame kartu, esame šeima. Mes visi laimėjome“, - džiūgavo R.Brabecas.

„Honda“ Dakaro ralio motociklų klasėje nebuvo laimėjusi net nuo 1989 m. Tada triumfavo prancūzas Gillesas Lalay.

Netrukus po R.Brabeco triumfo Dakaro čempionu buvo paskelbtas ir dar vienas amerikietis Casey Currie. Jis nugalėjo bagių kategorijoje.

„Du amerikiečiai viršūnėje! Aš priblokštas, žmogau! Šturmanas Seanas ir komanda atliko fenomenalų darbą. Mašina puikiai veikė visą laiką. Tai buvo epinė patirtis, kurios aš niekada nepamiršiu. Tai emocingiausia pergalė mano karjeroje, nes jaučiau didelį spaudimą. Myliu šį ralį! Kitąmet sugrįšime ginti titulo. Esu labai laimingas ir dėl Ricky. Jis pergalės nusipelnė labiau nei aš“, - džiūgavo C.Currie.

Keturračių įskaitoje dominavo ir trečią kartą čempionu tapo čilietis Ignacio Casale: „Esu sujaudintas. Trečią kartą laimėjau Dakarą. Tai buvo ilgos ir alinančios lenktynės. Antrąją savaitę turėjau problemų, bet kartu su komanda jas išsprendėme taip gerai, kaip galėjome. Visus metus su mechanikais dirbome labai sunkiai, todėl dabar galime švęsti. Dėkoju visiems. „Viva Chile!“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.