Benediktas Vanagas su komanda | Ryčio Šeškaičio nuotr.

Benediktas Vanagas su komanda | Ryčio Šeškaičio nuotr.

  Penktadienį Benediktas Vanagas septintą kartą karjeroje pasiekė sudėtingiausių pasaulio lenktynių, Dakaro ralio, finišą.

Nemažai problemų prieš išvažiuojant į Dakarą šį kartą turėjęs, paskutinę akimirką generalinį rėmėją suradęs bei dėl ligos likus vos keletai dienų iki išvykimo į Saudo Arabiją šturmaną Sebastianą Rozwadowskį praradęs B.Vanagas su šturmanu Filipe Palmeiro šiais metais bendroje įskaitoje užėmė 15-ą vietą.

Tai antras geriausias B.Vanago rezultatas per aštuonis dalyvautus Dakarus. Praėjusiais metais jis buvo 11-as, 2018 m. – 30-as, 2017 m. – Dakaro nepabaigė, 2016 m. – 26-as, 2015 m. – 24-as, 2014 m. – 35-as, o 2013 m. – 65-as.

Laukdamas podiumo, B.Vanagas kalbėjo apie šių metų Dakarą, įvertino jį dešimtbalėje sistemoje, apgailestavo dėl pačioje Dakaro pabaigoje ilgam sustojusio Vaidoto Žalos ir pasakė, ką reikėtų gerinti kitame Dakare.

„Visą laiką savijauta yra įvairi. Iš vienos pusės – supranti, kad sunkus laikotarpis baigiasi, bet kitą vertus supranti, kad kažkas vėl prasidės. Tas Stokholmo sindromas egzistuoja, kai auka pajaučia prieraišumą pagrobėjui, tai su Dakaru yra panašiai. Šiaip tai darbas padarytas, turėjome labai sunkų laikotarpį prieš Dakarą. Mes turėjome jam pasiruošti, o Dakare viskas vyko pagal planą, išskyrus vieną kriminalinį elementą, kuris mums ir kainavo daugiausiai laiko. Nežiūrint į tai, gyvenimo prasme gavome nuostabią patirtį. Truputį daugiau žinome, kas yra Saudo Arabija, eilinį kartą buvo proga dirbti su šaunia komanda tiek Lietuvoje, tiek Dakare.

Rezultato nepasiekėme, bet aš jau žinau, ką reikia daryti. Mes ruošdavomės skrupulingai, bet reikia tai daryti dar labiau nei mes tai darėme.

Prie viso gero, pasimatė ir Dakaro netikėtumai – kalbu apie Vaidą. Visi ir visada lenktynininkai žino, kad Dakaras yra įveiktas tada, kai esi ant podiumo. Apmaudu, kad taip įvyko, o Vaidui bus pamoka. Aš savo pamokų esu privalgęs irgi nemažai. Esu matęs lenktyninkų, kurie atsipalaiduoja pabaigoje ir pridaro klaidų, bet nežinau, kaip ten buvo Vaidui, nes girdėjau tik nuogirdas. Aš atsimenu tą vietą, kurioje strigo Vaidas, o jeigu aš ją atsimenu, tai ji tikrai buvo pavojinga. Pagrindinis dalykas, kuris mus daro gerais – patirtis, o lengva patirtis mūsų nemoko. Nesmagu dėl Vaido, bet tai jį padarys dar geresnį.

Pavojingas buvo visas greičio ruožas, buvo daug vietų, kur galima buvo palikti ratus ir prisidaryti kitų problemų. Visas greičio ruožas nebuvo paprastas“, – pasakojo B.Vanagas.

– Kuo skyrėsi Saudo Arabijos Dakaras nuo Pietų Amerikos?

Saudo Arabijoje buvo naujų elementų, kurių nebuvo Pietų Amerikoje, bet pasigedau klastingų kopų. Tikėkimės, kad Dakaro organizatoriai neatskleidė visų kortų ir parodys daugiau Saudo Arabijos. Tikrai žinau, kad kitais metais bus viena ar daugiau šalių, kur Dakaras turėtų plėstis.

– Kiek įvertintumėte Dakarą dešimtbalėje sistemoje?

– 8,5 balo, turint galvoje aplinkybes, kurios nutiko prieš Dakarą bei mūsų galimybes. Jis tikrai neblogas, turėjome smulkmeną, kuri kainavo 3,5 valandos ir kainavo tikslą. Blaiviai žiūrint, galėjome būti dešimtuke, bet ar giliau į jį galėjome įlisti – abejoju. Jeigu galvoti apie ateitį, vienareikšmiškai reikės galvoti apie poilsį.

– Kas dabar laukia, poilsis?

– Kadangi dėl to, kad Lietuvos neaplankė žiema nebus „Winter Rally“, kas mūsų komandai yra dar vienas Dakaras, tai turėsime daugiau poilsio. Visgi jo nebus daug, nes yra kolektyvas, reikės planuotis ateitį. Nežinomųjų yra daugiau nei žinomųjų, bet žinome viską, ką mums reikia padaryti.

Finish interview | Inbank team Pitlane

Inbank Lietuva #teamPitlane finišo interviu. Inbank Lietuva #teamPitlane Scandagra Toyota Lietuva Mocevičiaus firma "Ginalas" Vostok-Europe Audimas Sandtler GmbH

Posted by Benediktas Vanagas on Friday, January 17, 2020

Po podiumo B.Vanagas savo „facebooko“ paskyroje pasidalino visiems gerai žinoma fraze: „Dakaras baigėsi. Prasideda Dakaras“.

#Dakar2020 medalis Inbank Lietuva #teamPitlane rankose!! Dakaras baigėsi. Prasideda Dakaras. #DakarNeverEnds Inbank...

Posted by Benediktas Vanagas on Friday, January 17, 2020

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 02-22 Chelsea 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 02-22 Southampton 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-22 Sheffield United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-22 Burnley 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 02-22 Crystal Palace 17 : 00 Newcastle United
Šeš 02-22 Leicester City 19 : 30 Manchester City
Sek 02-23 Wolverhampton … 16 : 00 Norwich City
Sek 02-23 Manchester United 16 : 00 Watford
Sek 02-23 Arsenal 18 : 30 Everton