Dakaro ralio dvyliktasis etapas | Pitlane/Ryčio Šeškaičio nuotr.

Dakaro ralio dvyliktasis etapas | Pitlane/Ryčio Šeškaičio nuotr.

 Penktadienį Saudo Arabijoje finišavo sunkiausios lenktynės pasaulyje – Dakaro ralis. 12 alinančių etapų ir tūkstančius kilometrų įveikę sportininkai penktadienį galėjo pasirodyti ant finišo podiumo.

Transliacijos įrašas:

Pirmasis iš lietuvių ant finišo podiumo užvažiavo Arūnas Gelažninkas. Lietuvis su KTM motociklu šių metų Dakare užėmė 30-ą vietą, o geriausias jam buvo 11-asis etapas, kai A.Gelažninkas finišavo 29-as. Pernai jis bendroje įskaitoje buvo 24-as.

Geriausiu lietuviu šių metų Dakare vėl tapo Benediktas Vanagas. Jis su šturmanu Filipe Palmeiro galutinėje įskaitoje užėmė 15-ą vietą. Tai antras geriausias rezultatas B.Vanago karjeroje. Geriau lietuvis pasirodė tik 2019 m., kai buvo 11-as. Tai išlieka Baltijos šalių rekordu.

Dakaro legenda Antanas Juknevičius su šturmanu Dariumi Vaičiuliu galutinėje įskaitoje užėmė 20-ą vietą. A.Juknevičiui tai – irgi antras geriausias rezultatas karjeroje.

Gintas Petrus su Dakaro debiutantu Tomu Jančiu galutinėje įskaitoje užėmė 41-ą vietą. Po ilgos pertraukos į Dakarą grįžusiam G.Petrui tai geriausias karjeros rezultatas.

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas prarado 5 valandas, o podiumą pasiekė jau nusileidus saulei. Jie į tiesioginės transliacijos eterį nepateko.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.