Modestas Bukauskas | asmeninio archyvo nuotr.

Modestas Bukauskas | asmeninio archyvo nuotr.

Trečia valanda ryto. Skambutis. Iš miegų besivaduojantis Modestas Bukauskas sučiumpa mobilųjį. Agentas... Skambina už Atlanto besidarbuojantis agentas. Kiek nerangiai Modestas paspaudžia „Atsiliepti“. Klausimo, ar nepažadino, jis neišgirdo. „Tavęs nori UFC!“ – užtikrintai kovotojui pranešė Jasonas House’as.

Amo netekęs M.Bukauskas penkias minutes ragelyje girdėjo „Iridium Sports Agency“ atstovo beriamus žodžius, tačiau susijaudinęs pats tegalėjo ištarti: „Vau, vau... Vau, vau“.

Pokalbio pabaigoje M.Bukauskas buvo perspėtas, kad kol kas niekam negali apie tai sakyti. Nebent artimiesiems. „Socialiniuose tinkluose galėsi pasiskelbti tuomet, kai bus sudėti parašai ir organizacija pati nuspręs, kad ateis tam laikas“, – perspėjo J.House’as.

Todėl dvi savaites apie tai, kad Klaipėdoje gimęs, tačiau Didžiojoje Britanijoje augęs 25-erių M.Bukauskas, taps pirmuoju lietuviu stipriausioje kovinio sporto organizacijoje, žinojo tik šeimos nariai vos keli draugai ir treniruočių partneriai.

„Net neįsivaizduoji, kaip sunku buvo tai išlaikyti savyje. Turėjau saugoti paslaptį, – besišypsodamas sportas.lt pasakojo kovotojas. – Žurnalistai manęs nuolat klausinėjo, kada, kur, kurios organizacijos narve kovosiu. O aš nieko negalėjau sakyti. Turėjau laukti“.

Ketvirtadienio vakarą, prieš keliaudamas į treniruotę, M.Bukauskas užėjo į parduotuvę ir gavo agento žinutę: „Jau gali skelbti, kad esi UFC“.

Modestas Bukauskas su tėčiu Gintu | asmeninio archyvo nuotr.

Modestas Bukauskas su tėčiu Gintu | asmeninio archyvo nuotr.

„Pradėjau galvoti, kaip apie tai pranešiu, ką parašysiu socialiniuose tinkluose... Susirinkau visas reikalingas prekes parduotuvėje ir nukeliavau į traukinių stotį“, – pasakojo M.Bukauskas.

Kelionė iki sporto salės traukiniu dažniausiai trunka apie valandą – apstu laiko sugalvoti smagų įrašą.

„Keliaudamas traukiniu viską ir surašiau. Paspaudžiau „Skelbti“, – pasakojo M.Bukauskas. – Kurį laiką net netikrinau, kaip žmonės reaguoja. Tik vėliau pastebėjau, kad „Instagram’e“ sulaukiau daugiau negu šimto asmeninių žinučių“.

„O, Dieve, dabar privalėsiu visiems atrašyti“, – pirmoji į galvą šovusi mintis buvo net pačiam juokinga.

Modestas Bukauskas | Organizatorių nuotr.

Modestas Bukauskas | Organizatorių nuotr.

„Supratau, kad tai užtruks. Iškart atrašyti negalėjau, nes nebuvau nusiteikęs praleisti treniruotės, – nusijuokė kovotojas. – Tiesą pasakius, kelionę namo po treniruotės tam ir paskyriau. Man regis, atrašiau visiems... Pašėlęs vakaras“.

Karjeroje – daug pamokų

„Dabar žmonėms, kurie manimi netikėjo, tiesiog norėčiau pasakyti „Eikite velniop“ – tikslą, iš kurio jūs juokėtės, aš pasiekiau, – šyptelėjo keturių kovų UFC narve sutartį pasirašęs M.Bukauskas. – Žinai, aš jau spėjau išmokti vieną svarbią pamoką – kai laimi, esi visiems reikalingas, kai pralaimi ir maudaisi mėšle – draugų nelieka“.

Lietuvio karjeros įraše – 10 pergalių... Ir 2 skaudūs pralaimėjimai 2016-aisiais.

„Profesionalo karjerą pradėjau keturiomis pergalėmis. Viskas atrodė puiku, tačiau pralaimėjau dvi kovas iš eilės, – priminė M.Bukauskas. – Žmonės man pradėjo aiškinti, ką turėčiau daryti, patarinėjo „rišti“ su kovomis. Tačiau esu dėkingas tėčiui, kuris visada man kartojo, kad būsiu čempionas. Po pralaimėjimų mes į viską pradėjome žiūrėti dar profesionaliau“.

Modestas Bukauskas ir Riccardo Nosiglia | Organizatorių nuotr.

Modestas Bukauskas ir Riccardo Nosiglia | Organizatorių nuotr.

M.Bukausko teigimu, kažin ar dabar socialiniuose tinkluose žmonės būtų išvydę nuotrauką, kurioje jis pasirašinėja sutartį su UFC, jei ne pralaimėjimai. „Tai buvo pamoka, tai buvo puiki motyvacija įrodyti, kad „kritikai“ klysta“, – sakė M.Bukauskas.

„Ir netgi nepatikėtum, kaip išsifiltruoja žmonės, kai tau sekasi tikrai šūdinai, – tęsė jis. – Įsivaizduok, patyriau traumą ir dukart pralaimėjau – mane paliko ir rėmėjas, ir mergina, kuri manimi netikėjo. Situacija paprasta – neturiu darbo, neturiu pinigų. Buvo labai sunku, žinojau, ko esu vertas, suvokiau, ką galiu padaryti, tačiau manimi niekas netikėjo, išskyrus šeimos narius ir artimiausius draugus. Visi tik ir kalbėjo, kad nusišneku, kai tik prasižiodavau, kad grįšiu į narvą“.

Tačiau labiausiai juo tikėjo nuo vaikystės treniravęs tėtis Gintas Bukauskas.

„Žinojome, kad mums tereikia galimybės pasirodyti“, – sakė kovotojas.

Išsigydęs traumą jis grįžo ne į narvą, o į kikbokso ringą, kuriame savo priešininką nokautavo pirmajame raunde.

„O tada vėl atsirado daug tikinčių... Pradėjau negailėti savęs treniruotėse, nes norėjau įrodyti, kad galiu daugiau“, – sakė M.Bukauskas.

2018-ųjų kovą jis grįžo į „Cage Warior“ narvą ir laimėjo kovą pirmajame raunde. Vėliau toje pačioje organizacijoje sekė dar dvi pergalės pirmuose raunduose. Praėjusių metų kovą lietuviui prireikė dviejų, kad nokautuotų lenką Marciną Wojciką.

„Cage Warrior 106“ turnyre praėjusių metų birželį M.Bukauskas iškovojo čempiono diržą svorio kategorijoje iki 93 kilogramų, o lapkritį sėkmingai savo titulą apgynė kovą baigęs įspūdingu nokautu pirmajame raunde.

Tuomet ir prasidėjo kalbos apie lietuvio šansus pasirašyti sutartį su UFC.

Lietuvos vėliava – UFC

Parašai sudėti.

„Labai nekrautauju pradėti kelionę… Dar liko labai daug nenuveiktų darbų. Tai tik pradžia. Amerikietiškieji kalneliai prasideda, – kalbėjo M.Bukauskas. – Praeiti metai buvo puikūs, bet šie bus dar geresni“.

Modestas Bukauskas | dollyclew/cage warriors nuotr.

Modestas Bukauskas | dollyclew/cage warriors nuotr.

Kol kas dar nėra aišku, kada M.Bukauskas debiutuos UFC narve. Kovotojas tikėjosi, kad tai galėtų įvykti Londone kovo 16 dieną vyksiančiame turnyre. „Tačiau ten jau viskas yra sudėliota, visi kovotojai surinkti, – sakė M.Bukauskas. – Nebent kas nors netikėtai pasikeis. Aš būsiu pasirengęs. Visada esu pasirengęs“.

Greičiausiai, tikėtis lietuvio debiuto reikėtų antrajame metų ketvirtyje.

„Ir tai bus įrašyta į istorijos vadovėlius – Lietuvos vėliava UFC. Tai man yra labai svarbu. Žinau, kad Lietuvoje yra daug gerų kovotojų, tačiau smagu, kad ateityje žmonės, uždavę klausimą „Kas buvo pirmasis lietuvis UFC?“, išgirs mano pavardę. Tai mane įpareigoja, – teigė M.Bukauskas. – Tai yra ypatingas jausmas. Noriu, visam pasauliui įrodyti, kad mes, lietuviai, esame kieti kovotojai. Mes įkelsime Lietuvą į UFC žemėlapį“.

Modestas Bukauskas | dollyclew/cage warriors nuotr.

Modestas Bukauskas | dollyclew/cage warriors nuotr.

M.Bukauskas prisipažino, kad į UFC narvą jį lydės dvi vėliavos – Lietuvos ir Didžiosios Britanijos.

„Gimiau Lietuvoje. Ten gyvenau trejus metus, vėliau persikėlėme į Didžiąją Britaniją. Tačiau paklausk bet kurio mano draugo, kokia yra mano tautybė. Visi pasakys, kad esu lietuvis. Mano pasas – Lietuvos. Ten gimiau, ten augo mano tėvai, – kalbėjo kovotojas. – Man dažnai priekaištauja, kad nešneku lietuviškai. Bet visas žinutes lietuviškai be vargo perskaitau ir suprantu. Tiesiog man trūksta praktikos kalbėti lietuviškai. Kalbu kaip tikras britas, bet neišsidurkite, esu kuo tikriausias lietuvis. Lietuva – mano kraujyje“.

Iki šiol arčiausiai UFC iš lietuvių buvo priartėjusi mišriųjų kovos menų atstovė Julija Stoliarenko, dalyvavusi organizacijos realybės šou „The Ultimate Fighter“. 2018-ųjų pabaigoje lietuvė finaliniame realybės šou etape pralaimėjo Leah'ai Letson ir prarado galimybę pasirašyti sutartį su UFC. Lapkričio mėnesį kovotoja pasirašė sutartį su moterų kovinio sporto organizacija „Invicta FC“.

Galimybę turėjo ir JAV nuo paauglystės sportuojantis Julius Anglickas, dalyvavęs „Dana White Contender Series“ turnyre. Nors kovą laimėjo, lietuviui nebuvo pasiūlyta sutartis su UFC. Spalio mėnesį J.Anglickas sėkmingai debiutavo „Bellator“ organizacijoje.

Praeitų metų vasarį „Bellator“ debiutavo ir milžinas iš Lietuvos – Mindaugas Gervė. Dvimetrinis kovotojas savo varžovą įveikė pirmame raunde.

Anksčiau „Bellator“ organizacijoje yra kovoję Egidijus Valavičius (2014) ir Marius Žaromskis (2012-2015).

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Newley
2020-01-22 07:22:27
Reik kaip ir kitiem agentų, Moslobojev ir kt...
Atsakyti
Jojus
2020-01-20 14:27:02
Garantija 10000 S/ UŽ KOVĄ GAUS
Atsakyti
Kkxjd
2020-01-19 14:54:04
Gaila anglicko nepakvietė,turėt 2 ufc kovotojus būt kažkas nerealaus
Atsakyti
Kupeciai
2020-01-18 19:22:11
nesupranta kad Rose yra pirma moteris UFC (ir champione) is LT o jis yra pirmas vyras is LT UFC!!!
Atsakyti
..
2020-01-17 23:36:58
2011 pirmas Bellator kovojo Giedrius Karavackas...
Atsakyti
Rolas
2020-01-17 23:45:09
Taurosevičius 2010.
..
2020-01-18 00:18:47
Pasitaisysiu 2010.02 Giedrius pirma kova bellator turejo. Taurosevičius 2010.10. Tai vis dėl to Giedrius pirmas
...
2020-01-18 00:23:33
Pasitaisysiu Giedrius 2010.02 pirma kova turėjo. Taurosevičius 2010.10 tai vis dėl to Giedrius pirmas Lietuvis buvo Bellator.
Dryzuotas dirzas
2020-01-17 22:58:53
Rose Namajunas buvo pirma UFC , gaila , kad ji liko pamirsta ....
Atsakyti
Linas
2020-01-18 00:26:24
ji amerikiete
Tomas
2020-01-18 06:43:45
Rose kovoja ne su lietuvos veliava, ir ji nepamirsta, greitai vel zengs i ringa
as
2020-01-17 21:16:14
va cia tai naujiena! sveikinu!
Atsakyti
Vadyba
2020-01-17 18:05:17
Sveikinimai kovotojui. Lietuvoje tiesiog nėra vadybininkų, kurie tūrėtų tiesioginį ryšį su UFC, kad prastumtų kovotoją.
Atsakyti
ka as zinau
2020-01-18 19:23:29
ar vadybininku ar kovotoju? Jia visus atsjunginesi is eiles nemanau kad UFC ignoruotu.
Stepas
2020-01-17 17:10:53
Koks pirmasis, kliedesių kliedesys. Lietuvė yra UFC čempionė, buvusi.
Atsakyti
Žalias
2020-01-17 20:46:44
Lietuvių kilmės amerikietė, jei tiksliai, o tai nėra tas pats, kas lietuvė. Kliedesį tu. Bukauskas gimė lietuvoj, abu tėvai lietuviai, maža to, ir pasas lietuviškas. Todėl jis ir yra pirmasis lietuvis UFC.
abu
2020-01-18 16:16:07
Rose ir Modestas nešneka lietuviskai ir neaugo Lietuvoi.
Lietuvis bus UFC kai Barysas ar dar kas kuris uzaugo cia pateks.
ka cia spankstat
2020-01-18 19:24:39
Ji pirma Lietuveo jis pirmas Lietuvis!! dziaukites nekledeja!!
LDK
2020-01-17 15:31:20
Gera naujiena, mes lietuviai esame kieciausi kovotojai! tik trys limonai, bet pasizymeja.
Atsakyti
Pasizymeje?
2020-01-20 00:13:06
Kur pasizymeje? Ufc 25 metu gimtadieni atsvente 2018, per tuos metus cia tik pirmas lietuvis dalyvauja. Kur jsu kir, bet kovos menuose tikrai esame nykstukai.gal tik pastarieji metai daugiau skamba du kavaliausko kova, pirmu ifc lietuviu, moslabojevo sutsrtimi su glory, bet bendrai nemanau, kad labai jau pasizymeje
Juozukui durniukui
2020-01-17 13:20:45
"Didžiojoje Britanijoje augęs..." jau geriau uzlipt į ringą ne kartą, nei gaut skambutį ir skaityt straipsnį, kaip augai UK, bet afigenas LIETUVOS kovotojas esi xD Juozas, tikrų tikriausias kaimo suvokimo Juozuks
Atsakyti
Juozas
2020-01-17 13:04:11
o tai tas klounas Misiūnas nepateko ???? Jis turbūt tik į šunio šikną gali patekt.....
Atsakyti
Blaaaaah
2020-01-17 12:48:09
Aisku visi supranta, kad pirmojo prie UFC priartejusi ir kontrakta su didele organizacija pasirasiu buvo MOTERIS, VARDU JULIJA STOLIARENKO? Zinoma ne, juk tai moteris :))))
Atsakyti
Juozas
2020-01-17 13:01:20
Julija neturėjo kontrakto, nes gavo į kailį 'UFC Contender Series'
Durniukas?
2020-01-17 13:15:01
O šitas veikėjas ką tokio įspūdingo padarė tarptautiniu atžvilgiu? Gavo Juozuko komentarą?
Juozai
2020-01-17 13:22:50
Oooo apie INVICTA FC girdejai? Siaip idomu, nes nepanasu :D
ufc contender series
2020-01-17 14:21:43
Juozai toks turnyras neegizistuoja ji kovojo The ultimate fighter.
MUAYTHAI
2020-01-17 14:35:46
Rožė Gertrūda Namajūnaitė (Rose Namajunas) buvo pirma ir jos nieks dar neaplenkė. :) o visiems kitiems atletams kurie darbais, o ne pasakomis siekia papulti į UFC sėkmės ir stiprybės!!!
Mike
2020-01-17 20:16:55
Kd neturojo jinai jokio kontrakto, sudalyvavo realybes šou prisigeėrusia prie baseino užklubo ir negavo to kontrakto.
Mike
2020-01-17 20:19:20
Kad Julija tik realybes šou sudalyvavo. Ir poto užklupo ja girta prie baseino ir napasiule UFC KONTRAKTO ! Tau tik atrankoje nesekmingai sudalyvavo ir viskas.
kasikas
2020-01-17 12:23:06
Pagaliau ir pas mus svente!
Atsakyti
camp303
2020-01-17 11:48:14
Labai netikėta. Londono evento cardas jau beveik uždarytas, priedo prieš kelias dienas UFC pasirašė sutartį su Prochazka, tad panašu buvo, kad Bukauskui reikės palaukti kito šanso ar eiti į Belatorą, o čia bum tokia naujiena. Svarbu pradžioje, kad efektingos kovos būtų norint užsikabinti.
Atsakyti
:)
2020-01-17 21:58:51
O prieko cia Prochazka? Svorio kategorijos gi kitokios. UFC savo kovotoju nemarinuoja. Ne taip, kaip su Grecicho. Pasirase sutarti su Bellator MMA ir negavo ne vieno sanso
camp303
2020-01-17 23:39:52
Kad abu 205 kategorijoje kovoja
sveikinimai
2020-01-17 11:28:39
didziausi!svarbu laimeti pirma kova,o paskui jau bus siek tiek lengviau!
Atsakyti
Hmm
2020-01-17 10:42:22
Liudna yra del to,kad visi Kovotojai kovojantys Bellator (Anglickas, Gerve) UFC ( Bukauskas,Namajunas) yra emigrantai. Didziausia beda salygu nebuvimas Lietuvoje znonems gyventi ir kovotojams ruostis.
Atsakyti
camp303
2020-01-17 11:51:45
Bėda ne sąlygų nebuvimas, o kad šalia jaunų kovotojų nėra protingų, su patirtimi žmonių, gebančių sukurti jiems tarptautinę karjerą, o ne vien sau bonusus ir pelną pasidaryti.
tocamp303
2020-01-17 14:22:54
Kas sugeba pelna iš Lietuvos kovotojų daryti išvardink asmeninis
to camp303
2020-01-17 14:41:10
Nes dauguma LT treneriu su VW Passar 95 metų važinėja.
camp303
2020-01-17 15:51:11
Tada visai bėda su perspektyvom, jeigu niekas nesugeba uždirbti iš kovotojų.
to camp303
2020-01-17 17:50:11
Tai dirbkit ties tu perspektyvu kurimu o ne komentavimu, pirkit bilietus i renginius ir palaikykit mma sporta.
camp303
2020-01-17 18:23:24
Kiekvienas komentaras mma tema yra potencialus centas į mma kuriančių žmonių kišenę, tik jie turi mokėti jį pasiimti. Jeigu renginys būna tikrai geras bilietus išperka, o pirkti iš gailesčio, vien dėlto kad reikia paremti, sakyčiau nekokia išeitis abiem pusėms.
nu nzn nzn
2020-01-17 10:10:22
Tikekimes neatleis del dopingo ar po 2 praleimetu kovu ...
Atsakyti
Old school
2020-01-17 10:04:33
Šaunuolis ! Tik i prieki !
Atsakyti
mmanija
2020-01-17 09:23:06
Liux
Atsakyti

Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton