Saulius Jurgelėnas ir Vaidotas Žala | „Agrorodeo“ komandos nuotr.

Saulius Jurgelėnas ir Vaidotas Žala | „Agrorodeo“ komandos nuotr.

 Saudo Arabijoje vykstančio Dakaro ralio 9-asis etapas labai nesėkmingas buvo prancūzui Ronanui Chabot. Jis su „Toyota“ automobiliu vertėsi jau greičio ruožo pradžioje ir nusileido ant stogo.

Paskui prancūzų ekipažą važiavo lietuviai Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas. Jie sustojo padėti konkurentams ir atvertė jų automobilį. Tiesa, „Toyota“ buvo rimtai pažeista ir R.Chabot su šturmanu dar ilgai negalėjo pratęsti lenktynių ir pajudėjo tik praėjus daugiau nei 4 valandoms.

Dakaro organizatoriai šį momentą įtraukė prie vadinamųjų „epinių istorijų“ („Epic Story“). Į jas įtraukiami tie momentai, kurie labiausiai atspindi Dakaro dvasią.

Prieš keletą dienų padėjome kolegai prancūzams R. Chabot ir G. Pillot atversti jų nuo smūgio į akmenį apvirtusį bolidą....

Posted by Agrorodeo Dakar on Thursday, January 16, 2020

V.Žala ir S.Jurgelėnas, nepalikę varžovų nelaimėje, sulaukė specialių apdovanojimų iš Dakaro organizatorių.

„Maloni smulkmena ir tiek. Esu tikras, kad Dakare tokių istorijų nutinka kiekvieną dieną, tik mūsų situacija papuolė prieš televizijos kameras. Ne kartą sulaukėme pagalbos iš kitų dalyvių, esant galimybei ir patys sustojame. Dakare tokiu būdu atsiranda naujų draugų, kurių labai prireiktų, jei mums patiems nutiktų bėda. Panaši situacija nutiko ir su Saidanu, kuris nesenai pyko ant mūsų dėl neva praleistos galimybės atversti jo automobilį. Šiandien jiems įstrigus kopose sustojome pagelbėti ir jų požiūris išsyk atšilo“, - apie atminimo medalio svarbą ir santykius su kitais dalyviais kalbėjo „Agrorodeo“ pilotas Vaidotas Žala.

„Maloni staigmena. Nesijaučiam didvyriais, bet manėm ir manom, kad savitarpio pagalba ir solidarumas šiame maratone būtini. Patys ne kartą turėjom bėdų ir žinom, kaip tuo metu jaučiasi kolegos. Visiems negali padėti, bet kiek gali, padedi“, - požiūrį išsakė Vaidoto šturmanas Saulius Jurgelėnas.

Tuo tarpu R.Chabot su G.Pillot nepasidavė. Jie liko kelias valandas sėdėti ant akmenų, kol juos privažiavo sunkvežimių įskaitoje lenktyniaujantys mechanikai. Gamyklinės komandos siunčia į lenktynes savo sunkvežimius su mechanikais ir atsarginėmis dalimis, kad galėtų padėti trasoje sugedusiems sportininkams. Jie perrinko beveik visą priekinę vairuotojo pusės važiuoklę ir po maždaug 4 valandų prancūzai grįžo į trasą tęsti lenktynių.

Priminsime, kad pernai R.Chabot Dakarą baigė 10-oje vietoje. Tada jis vos 5 sek. aplenkė B.Vanagą.

Neseniai dėmesį į Lietuvą atkreipė viso pasaulio žiniasklaida. Užsieniečiai stebisi, kaip tokia maža šalis kaip Lietuva sugebėjo į Dakarą išsiųsti 5 automobilių ekipažus ir 1 motociklininką. Šis siužetas buvo parengtas Dakaro organizatorių, kurie kasdien kuria apžvalginę laidą ir joje išskyrė būtent Lietuvą. Ši laida pasiekia net 190 pasaulio šalių.

„Eurosport“ komentaras apie lietuvius:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų