Carlosas Sainzas | Scanpix nuotr.

Carlosas Sainzas | Scanpix nuotr.

 Prancūzas Stephane‘as Peterhanselis su „Mini“ ketvirtadienį laimėjo 11-ąjį Dakaro ralio greičio ruožą. Jis distanciją įveikė per 4 val. 14 min. 11 sek. Vos 10 sek. jam pralaimėjo katarietis Nasseras Al-Attiyah („Toyota“), o ispanas Carlosas Sainzas atsiliko 8 min. 3 sek.

„Įprastomis sąlygomis labai sunku „atlošti“ minutes. Jei nepadarai klaidų navigacijoje, tuomet skirtumai bus labai nedideli. Kovojome iki galo, spaudėme kiek galėdami ir šiek tiek sumažinome Carloso persvarą, bet neužtektinai. Jei rytoj Carlosas sėkmingai užbaigs etapą, komanda turės kuo džiaugtis“, - sakė 80-ą Dakaro etapą per karjerą laimėjęs visų laikų rekordininkas S.Peterhanselis.

Bendroje įskaitoje C.Sainzo persvara prieš N.Al-Attiyah siekia 10 min. 17 sek., o prieš S.Peterhanselį – 10 min. 23 sek. Katarietis po finišo pareiškė nebematantis vilčių kovoti su C.Sainzu ir žada koncentruotis į bandymą išsaugoti antrą poziciją.

„Brangiai sumokėjome už vakarykštę klaidą. Dabar mes kovosime su Stephane‘u dėl antros vietos. Esame arti finišo, todėl galime džiaugtis atliktu darbu. Pamatysime, kas nutiks rytoj“, - sakė 2011 m., 2015 m. ir 2019 m. Dakaro čempionas N.Al-Attiyah.

Tuo tarpu C.Sainzas nežada užmigti ant laurų: „Smagu užbaigti maratoninį etapą. Tai visada labai svarbus momentas Dakare. Vakar padirbėjome su automobiliu ir šiandien neturėjome problemų. Liko tik viena diena. Stebėsiu, kokią persvarą turiu prieš varžovus ir liksiu susikoncentravęs.“

Ispanas Fernando Alonso trečiadienį vertėsi nuo kopos, bet per naktį susitvarkė automobilį ir ketvirtadienį vėl buvo greičiausiųjų dešimtuke. Ispano tikslas finišuoti Dakare – jau ranka pasiekiamas.

„Vakar nedideliu greičiu vertėmės nuo kopos, bet tai nebuvo kažkas baisaus. Baigėme tą etapą be didesnių problemų. Šiandien problemų apskritai neturėjome, tai buvo geras maratoninis etapas. Vakar praradome šiek tiek laiko, bet tai gali nutikti bet kam. Šiandien buvo daugiau smėlio ir viskas klostėsi gerai. Startuoti 113-u numeriu nelengva, todėl rezultatu esu patenkintas. Kiekvieną dieną čia išmokstu kažką naujo ir jau rytoj galiu užbaigti pirmąjį savo Dakarą“, - teigė F.Alonso.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.