„UFC 246“ turnyras | Scanpix nuotr.

„UFC 246“ turnyras | Scanpix nuotr.

Ateinantį savaitgalį Las Vegaso „T-Mobile“ arenoje bus surengtas pirmasis šių metų didžiulis UFC turnyras „UFC 246“, kuris padovanos sirgaliams 15 mėnesių lauktą sugrįžimą.

Nors šiame turnyre nebus titulinės kovos, tačiau laukia ne ką mažiau intriguojanti ir svarbi dvikova tarp buvusio dviejų skirtingų svorio kategorijų čempiono airio Conoro McGregoro ir įvairių rekordų savo sąskaitoje turinčio amerikiečio Donaldo „Kaubojaus“ Cerrone‘o.

„UFC 246“ lietuviams vyks įprastu metu. Preliminari programa prasidės naktį iš šeštadienio į sekmadienį 1.30 val. Antroji preliminarios programos dalis startuos 3 val., o pagrindinė programa prasidės 5 val. C.McGregoro ir D.Cerrone‘o dvikova planuojama apie 7 val. ryto.

Pagrindinė vakaro programa:

Conoras McGregoras prieš Donaldą Cerrone'ą | Scanpix nuotr.

Conoras McGregoras prieš Donaldą Cerrone'ą | Scanpix nuotr.

Conoras McGregoras (21-4) prieš Donaldą Cerrone'ą (36-13) – pusvidutinio svorio kategorija (iki 170 svarų arba 77,1 kg)

C.McGregoras sugrįžta po 15 mėnesių nuo patirto skaudaus pralaimėjimo UFC lengvo svorio kategorijos čempionu Chabibui Nurmagomedovui. Nuo 2016 m., kai C.McGregoras nugalėjo Eddie Alvarezą, jam tai bus vos antroji MMA dvikova. Bokso kova su Floydu Mayweatheriu, po pralaimėjimo C.Nurmagomedovui patirta rankos trauma ir galbūt ne per didžiausias noras neleido airiui dažniau pasirodyti MMA narve.

D.Cerrone‘as yra mėgstamas sirgalių, per visą UFC istoriją turi daugiausiai pergalių (23), yra laimėjęs daugiausiai kovų anksčiau laiko (16), yra daugiausiai kartų siuntęs varžovus į nokdaunus (20) ir yra daugiausiai kartų gavęs premijas už geriausias vakaro kovas (18). Visgi jis į šią kovą ateina po dviejų iš eilės pralaimėjimų: vieną kartą medikai privalėjo stabdyti jo kovą su Tony Fergusonu, o kitą kartą jis vos prieš keturis mėnesius nokautu pralaimėjo Justinui Gaethje.

C.McGregoras yra laikomas aiškiu šios kovos favoritu. Daugelis pastebėjo, kad dabar airis atrodo kur kas labiau susikoncentravęs, nesiblaško, pats pripažino, kad nevartojo alkoholio jau daugiau nei 4 mėnesius ir yra pasiruošęs 2020 m. turėti bent tris kovas.

Ekspertai vieningai teigia, kad C.McGregoras turi didžiulį pranašumą pačioje kovos pradžioje – jis moka pasiųsti varžovą į greitą nokautą, tuo tarpu D.Cerrone‘as atvirkšiai – geresnis yra nuo antrojo raundo. C.McGregoras turėtų spausti varžovą nuo pat pirmų sekundžių, tačiau turėtų saugotis D.Cerrone‘o pavojingiausio ginklo – spyrių kojomis. C.McGregoras taip pat yra puikus smūgiuotojas kojomis, tačiau tai pavykdavo pademonstruoti prieš žemesnius kovotojus, tuo tarpu pusvidutiniame svoryje kovojantis D.Cerrone‘as yra aukštesnis.

C.McGregoras taip pat turėtų nevengti smūgiuoti į D.Cerrone‘o kūną ir pasinaudoti šia „Kaubojaus“ silpnąja vieta. Tai ne tik sužeistų D.Cerrone‘ą, tačiau ir jį išbalansuotų bei padarytų ne tokį pavojingą vėlesniuose raunduose, jeigu jų prireiktų.

Nors D.Cerrone‘o planas yra išbandyti save stovėsenoje su C.McGregoru, tačiau jis taip pat turi ir planą „B“, kuris yra perėjimas ant žemės. C.McGregoras turėtų daryti tai, ką darė ir antroje kovoje prieš Nate‘ą Diazą – vengti bet kokios graplingo kovos. D.Cerrone‘as yra pavojingas daugelyje pozicijų ant žemės, todėl C.McGregoro kelias į pergalę yra laikymasis ant kojų.

Ekspertai teigia, kad norint D.Cerrone‘ui galvoti apie pergalę, būtinai reikėtų ištverti pirmąsias penkias minutes, per kurias C.McGregoras jaučiasi atsipalaidavęs ir yra labai pavojingas. Svarbiausia, kad D.Cerrone‘as neleistų varžovui kuo anksčiau pajusti atstumo. Pats D.Cerrone‘as mėgsta pirma apsižvalgyti, tačiau tai jam reikėtų daryti itin atsargiai ir laukti vėlesnių raundų.

D.Cerrone‘o graplingo sugebėjimai yra nepakankamai vertinami, tačiau jis pats geriausiai žino, koks jis gali būti pavojingas, todėl nors jis ir sakė, kad nori kovoti stovėsenoje, tačiau vis tiek turėtų naudotis šiais sugebėjimais. „Kaubojui“ reikėtų vengti bokso atstumo ir žinoma, pasinaudoti savo kojomis.

Nepaisant visų D.Cerrone‘o sugebėjimų, įspūdingų rekordų, tačiau C.McGregoras yra pakankamai geras, kad pasinaudotų savo kaire ranka ir nokautuotų D.Cerrone‘ą.

UFC 246 Cold Open

HOLY FUCKIN SHIT!!!!!!!!!! Sorry... yes I had to share this early. If this doesn't fire u up NOTHING will

Posted by Dana White on Thursday, January 16, 2020

Prognozė: C.McGregoro pergalė nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: C.McGregoras ar D.Cerrone'as?
  • C.McGregoras (1585 balsai)
  • D.Cerrone'as (517 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Conoras McGregoras (21-4) prieš Donaldą Cerrone'ą (36-13) | Organizatorių nuotr.

Conoras McGregoras (21-4) prieš Donaldą Cerrone'ą (36-13) | Organizatorių nuotr.

Holly Holm prieš Raquel Pennington | Scanpix nuotr.

Holly Holm prieš Raquel Pennington | Scanpix nuotr.

Holly Holm (12-5) prieš Raquel Pennington (10-7) – moterų lengviausias svoris (iki 125 svarų arba 56,7 kg)

Buvo sunku tikėtis, kad H.Holm taip greitai sugrįš po liepos mėnesį patirto skaudaus pralaimėjimo spyriu į galvą pirmame raunde Amandai Nunes. Tai apskritai buvo penktoji nesėkmė per septynias pastarąsias kovas ir ji yra gana toli nuo titulinės kovos, todėl buvo galima tikėtis, kad kurį laiką pailsės. Vietoje to, H.Holm sugrįžta jau sausį ir kovos prieš varžove, kurią įveikė 2015 m. savo debiuto UFC metu.

R.Pennington vasarą sugrįžo po dviejų iš eilės pralaimėjimų, kai skirtingu teisėjų sprendimu nugalėjo Irene Aldana. Visgi I.Aldana yra arčiau titulinės kovos prieš Amandą Nunes, nes vėliau įveikė Vanessa Melo ir Ketlen Vieira, tuo tarpu R.Pennington 2018 m. vasarą techniniu nokautu pralaimėjo A.Nunes ir vargu, ar artimiausiu metu gaus revanšą.

Pirmoje kovoje H.Holm prieš R.Pennington du raundus pademonstravo kikbokso sugebėjimus ir patyrė mažiau nuostolių. Nors H.Holm padarė pakankamai, kad užsitikrintų pergalę, tačiau tai nebuvo įspūdingas pasirodymas. Visgi tai buvo jos debiutas UFC ir tik vėliau ji pademonstravo savo tikruosius sugebėjimus kovoje prieš Ronda Rousey.

Nepaisant to, kad R.Pennington per tuos metus patobulėjo, ji vis tiek nėra gera kovotoja per atstumą ir geriau dirba klinče ar ant žemės, todėl jai bus sunku priartėti prieš H.Holm.

Kovotojos, kurios nugalėjo H.Holm – Cris Cyborg, Germaine de Randamie, Valentina Ševčenko – yra puikios kikboksininkės, galinčios sustabdyti H.Holm judėjimą.

Sunku tikėtis, kad R.Pennington galėtų padaryti H.Holm daugiau žalos nei prieš tai minėtos kovotojos. Tikėtina, kad H.Holm sėkmingai ginsis nuo R.Pennington bandymų parversti, jos ištvermė bus geresnė, o didesnė patirtis nekelia jokių abejonių, todėl protingas sprendimas būtų spėti buvusios čempionės pergalę.

Pirmoji H.Holm ir R.Pennington kova:

Prognozė: H.Holm pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: H.Holm ar R.Pennington?
  • H.Holm (380 balsų)
  • R.Pennington (80 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Holly Holm (12-5) prieš Raquel Pennington (10-7) | Organizatorių nuotr.

Holly Holm (12-5) prieš Raquel Pennington (10-7) | Organizatorių nuotr.

Aleksejus Oleinikas prieš Maurice'ą Greene'ą | Scanpix nuotr.

Aleksejus Oleinikas prieš Maurice'ą Greene'ą | Scanpix nuotr.

Aleksejus Oleinikas (57-13-1) prieš Maurice'ą Greene'ą (8-3) – sunkiasvoriai (iki 265 svarų arba 120,2 kg)

Abu kovotojai į šią kovą ateina po pralaimėjimų. Tiesą sakant, A.Oleinikas yra patyręs jų du pralaimėjimus nokautais iš eilės.

M.Greene‘as yra didelis vyrukas ir daug didesnis už A.Oleiniką bei sveria daugiau apie 13 kg. Nors Ukrainos veteranui trūksta dydžio, tačiau jis tai kompensuoti gali įgūdžiais ir savo firminiu „Ezekiel choke“ veiksmu, kuris apskritai yra gana retas, tačiau A.Oleinikas juo yra iškovojęs 14 pergalių.

M.Greene‘as turi „smūgio šansą“ ir gali pranokti A.Oleiniką greičiu, tačiau ukrainietis techniškai nėra blogesnis ir turi kietą smakrą. Jis atlaikė net kelis itin stiprius Alistairo Overeemo smūgius prieš griūnant ant žemės.

„Mano kovos planas nėra vien tik parvertimai, išmėginsiu ir kai ką kitą. Man nereikia eiti ant žemės, aš galiu kovoti ir stovėsenoje. Žinoma, aš gerai kovoju ant žemės, tačiau tai nereikia, kad mano smūgiavimas yra blogas ir žmonės nežino, ką aš galiu padaryti smūgiuojant“, – prieš kovą sakė A.Oleinikas.

Visgi labiausiai tikėtina, kad A.Oleinikas pargriaus M.Greene‘ą ir iškovojos pergalę skausmingu veiksmu bei būdamas 42-ejų metų išlaikys savo vardą UFC organizacijoje.

Prognozė: A.Oleinikas pergalę iškovos skausmingu veiksmu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: A.Olenikas ar M.Greene'as?
  • A.Oleinikas (195 balsai)
  • M.Greene'as (120 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Aleksejus Oleinikas (57-13-1) prieš Maurice'ą Greene'ą (8-3) | Organizatorių nuotr.

Aleksejus Oleinikas (57-13-1) prieš Maurice'ą Greene'ą (8-3) | Organizatorių nuotr.

Claudia Gadelha prieš Alexa Grasso | Scanpix nuotr.

Claudia Gadelha prieš Alexa Grasso | Scanpix nuotr.

Claudia Gadelha (17-4) prieš Alexa Grasso (11-3) – moterų minimalus svoris (iki 115 svarų arba 52,2 kg)

MMA apžvalgininkui Scottui Newmanui tai yra antra geriausia dvikova po pagrindinės vakaro kovos. Pasak jo, tai yra vienos iš geriausių minimalaus svorio kategorijos (iki 115 svarų arba 52,2 kg) kovotojos.

C.Gadelha per paskutines 4 kovas yra iškovojusi 2 pergales ir patyrusi 2 pralaimėjimus, tačiau ji vis tiek išlieka pavojinga kovotoja visose srityse. Tuo tarpu A.Grasso buvo neginčijamai apvogta paskutinėje kovoje prieš buvusią čempionę Carlą Esparzą.

Stilistiškai tai turėtų atrodyti kaip klasikinė smūgiuotojos ir graplingo kovotojos dvikova. Akivaizdu, kad brazilė C.Gadelha norės būti ant grindinio, tuo tarpu meksikietė A.Grasso bandys stovėti ant kojų.

Visgi sunku pasakyti, ar A.Grasso turi pakankamai jėgos, kad nokautuotų C.Gadelhą, kurios smakras buvo išmėgintas tokių kovotojų kaip Jessica Andrade ir Joanna Jedrejczyk. A.Grasso techniniais nokautais yra laimėjusi vos 4 kartus per 14 kovų karjerą ir visos tos pergalės pasiektos už UFC ribų.

Galima tikėtis panašios kovos baigties, kaip ir prieš keletą metų A.Grasso skausmingu veiksmu („rear-naked choke“) pralaimėjo Tatianai Suarez.

Prognozė: C.Gadelha laimės skausmingu veiksmu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: C.Gadelha ar A.Grasso?
  • C.Gadelha (100 balsų)
  • A.Grasso (105 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Claudia Gadelha (17-4) prieš Alexa Grasso (11-3) | Organizatorių nuotr.

Claudia Gadelha (17-4) prieš Alexa Grasso (11-3) | Organizatorių nuotr.

Anthony Pettis prieš Carlosą Diego Ferreirą | Scanpix nuotr.

Anthony Pettis prieš Carlosą Diego Ferreirą | Scanpix nuotr.

Anthony Pettis (22-9) prieš Carlosą Diego Ferreirą (16-2) – lengvas svoris (iki 155 svarų arba 70,3 kg)

A.Pettis nuo 2015 m. iškovojo vos 4 pergales ir patyrė net 7 pralaimėjimus. Pastaruoju metu jo pralaimėjimai buvo patirti prieš galingus varžovus – Dustiną Poirier, Tony Fergusoną ir Nate‘ą Diazą. Buvęs lengvo svorio kategorijos čempionas po pralaimėjimo T.Fegrusonui pakilo į pusvidutinio svorio kategoriją ir ten įveikė Stepheną Thompsoną, bet pralaimėjo N.Diazui. Dabar jis vėl sugrįžta į lengvą svorį.

Brazilo D.Ferreira nuotaikos yra kur kas geresnės – jis yra iškovojęs penkias pergales iš eilės, bet tarp įveiktų varžovų nebuvo labai garsių vardų. Jis į šią kovą ateina po pergalių vieningais teisėjų sprendimais prieš graplingo meistrą Rustamą Chabilovą ir galingą smūgiuotoją Mairbeką Taisymovą.

Savo metu A.Pettis turėjo pakankamai įgūdžių, kad įveiktų daugelį lengvo svorio kategorijos kovotojų, o dabar turės prisiminti tai, nes kitu atveju gali patirti šoką prieš D.Ferreirą. A.Pettis yra pavojingas savo kojų smūgiais artimoje kovoje, turi didelę jėgą ir yra pavojingas ant žemės. Visgi jeigu tinkamai paspaudi A.Pettis, gali jį neutralizuoti, nes dabar jis nebegali atlaikyti tiek žalos, kiek galėdavo anksčiau.

D.Ferreira yra fenomenalus braziliškojo džiu-džitsu ekspertas, taip pat pavojingas ir ant kojų. Didžiausias klausimas kyla dėl D.Ferreira galimybių spausti A.Pettis. Brazilas nėra didžiausią sprogstamą jėgą turintis sportininkas, jis taip pat nėra toks imtynininkas, kokie buvo Rafaelis Dos Anjos ar Eddie Alvarezas, kurie turėjo problemų išlaikyti A.Pettis ant žemės.

Kalbant statistiškai – D.Ferreira yra žemiausią reitingą turintis kovotojas, su kuriuo per pastaruosius šešerius metus yra susitikęs A.Pettis. Jis turėtų įrodyti, kad vis dar yra geras lengvame svoryje ir galbūt jam pavyks net nokautuoti D.Ferreirą.

Prognozė: A.Pettis pergalė nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: A.Pettis ar D.Ferreira?
  • A.Pettis (210 balsų)
  • D.Ferreira (80 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Anthony Pettisas (22-9) prieš Carlosą Diego Ferreirą (16-2) | Organizatorių nuotr.

Anthony Pettisas (22-9) prieš Carlosą Diego Ferreirą (16-2) | Organizatorių nuotr.

Preliminarios kovos:

Roxanne Modafferi (23-16) vs. Maycee Barber (8-0) – moterų visų lengviausias svoris (iki 125 svarų arba 56,7 kg)

Prognozė: M.Barber pergalė techniniu nokautu

Andre Fili (20-6) vs. Sodiqas Yusuffas (10-1) – puslengvis svoris (iki 145 svarų arba 65,8 kg)

Prognozė: A.Fili pergalė skirtingu teisėjų sprendimu

Timas Elliottas (15-9-1) vs. Askaras Askarovas (10-0-1) – visų lengviausias svoris (iki 125 svarų arba 56,7 kg)

Prognozė: A.Askarovo pergalė skausmingu veiksmu

Drew Doberis (21-9) vs. Nasratas Haqparastas (11–2) – pussunkis svoris (iki 205 svarų arba 93 kg)

Prognozė: N.Haqparasto pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Pirmosios preliminarios kovos:

Aleksa Camuras (5-0) vs. Justinas Ledetas (9-2) – pussunkis svoris (iki 205 svarų arba 93 kg)

Prognozė: A.Camuro pergalė techniniu nokautu

Brianas Kelleheris (19-10) vs. Ode Osbourne'as (8-2) – lengviausias svoris (iki 135 svarų arba 61,2 kg)

Prognozė: O.Osbourne'o pergalė skausmingu veiksmu

Sabina Mazo (7-1) vs. JJ Aldrich (8-3) – moterų visų lengviausias svoris (iki 125 svarų arba 56,7 kg) 

Prognozė: S.Mazo pergalė vieningu teisėjų sprendimu

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Minionai
2020-01-17 18:31:12
Mcnugetsas sasalina..gaila,Khabibas daugiau su juo nesusitiks narve.. pazemintu kaip keksiu
Atsakyti
314
2020-01-17 21:45:05
Iš kur čia tų vaikų komentaruose
Sergej
2020-01-17 23:03:48
Vaikystės trauma kai žagino tau
Gedas
2020-01-17 18:20:55
McGregoras laimės. Kaubojus senas, plius paskutinėje kovoje buvo prajungtas
Atsakyti
as
2020-01-17 16:59:26
Mcgregoras 2 raunde KO labai noreciau pamatyti ilgesne kova, bet deja to nebus
AtsakytiTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 02-19 Manchester City 21 : 30 West Ham United
Šeš 02-22 Chelsea 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 02-22 Southampton 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-22 Sheffield United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-22 Burnley 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 02-22 Crystal Palace 17 : 00 Newcastle United
Šeš 02-22 Leicester City 19 : 30 Manchester City