Šarūnas Jasikevičius | „Stop“ kadras

Šarūnas Jasikevičius | „Stop“ kadras

 Antradienį Kauno „Žalgiris“ (6/13) sėkmingai pradėjo dvigubą savaitę Eurolygoje, kai svečiuose 76:70 (22:20, 16:18, 19:15, 19:17) revanšavosi prieš Belgrado „Crvena Zvezda“ (9/10) krepšininkus.

Pirmąjį šių komandų susitikimą Kaune 61:59 laimėjo „Crvena Zvezda“.

Po rungtynių Belgrade „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius kalbėjo apie pergalės priežastis, akcentavo žalgiriečių potencialą, atskleidė, kuris komandos naujokas geriausiai įsisavino „Žalgirio“ sistemą ir pasidžiaugė Pauliaus Jankūno atkovotų kamuolių Eurolygoje rekordu.

„Daug ką padarėme ką ir planavome, tačiau ir daug ko nepadarėme. Laimėti tokioje atmosferoje – tai yra neblogas žingsnis mūsų komandai. Pasakiau vyrams, kad laimime tokioje karštoje atmosferoje, kur daugelis komandų pralaimi, bet demonstruojame tik 60–70 proc. savo potencialo. Tiek tų pačių klaidų, kur analizuojame, bet kažkuriose situacijose šiuo metu mus labai gelbėja tai, kad pataikome. Atsiranda žmonių, prasidėjo su A.Milakniu, vėliau K.C.Riversas, o ant galo – Lukas. Yra to potencialo, bet jau sausio mėnuo.. Gal aš per daug noriu, bet man norėtųsi daugiau“, – sakė Š.Jasikevičius.

– Pirmoje pusėje turėjote bėdų su atkovotais kamuoliais, tačiau vėliau jas išsprendėte. Kaip sekėsi tai daryti rungtynių eigoje?

– Čia nieko daug nepadarysi. Bandai jiems aiškinti, kad padarytų baudą, kovotų fiziškiau, bet kol tu pats nepajauti Belgrado fiziškumo – nelabai suprasi. Jie nėra labai daug didesni už mus, nors aišku Kuzmičius ir Štimacas turi gerus ūgius, bet vėlgi, reikia pasiimti pergalę ir augti, augti, augti. Man toks vaizdas, kad turime labai daug potencialo, bet deja, dabar jau sausio mėnuo.

– Į aikštę dažnai metėte didįjį penketą su trimis aukštaūgiais. Kaip jis funkcionuoja?

– Nenorėjau pralaimėti dėl to, kad būtume apdaužyti. Kai kuriose situacijose tikrai stengėmės prisitaikyti prie jų, o trečioje pozicijoje bandėme išgauti pranašumą. Nigelis Hayesas fantastiškai dirbo Punteriu. Vienintelis dalykas, kurį galime daryti toliau – atsiduoti šimtu procentų ir dirbti toliau, o visa kita yra ne iki galo kontroliuojama.

– Ką N.Hayesas daro be taškų, kurių daugelis pasigenda?

– Iš naujokų jis yra geriausiai įsisavinęs sistemą ir daro mažiausiai taktinių klaidų, o tai labai padeda. Jis daug dirba ant tų metimų, laukiame jo. Yra į viršų ir į apačią, bet aš tikiu žmonėmis, kurie taip pasiaukojančiai dirba. Tokiais labiausiai ir reikia tikėti. Suradome, kokius jis žmones gali dengti, turime kažkaip išnaudoti tuos savo žaidėjus.

– Trečiojo kėlinio pabaigoje buvo –7. Kas leido tą akimirką atsilaikyti?

– Sužaidėme ramiau. Jie viską susikrovė iš mūsų klaidų – blogų sprendimų, prarastų kamuolių, Baronas į greitą išbėgęs įmeta tritaškį. Jie nerodė kažkokio kosminio krepšinio, bet kaip ir Kaune – jie išnaudojo mūsų klaidas. Pavyko sužaisti ramiau ir kažkuriais momentais galime juos nubausti pataikymu. Jeigu mus palieka laisvus – daugiau nubaudžiame.

– Puolimo kokybe likote patenkintas?

– Daugiau mažiau mes susikuriame progas, kaip ir visą sezoną. Yra skirtumas: blogas ir geras žaidimas ir yra skirtumas pergalė ir pralaimėjimas. Visi nori pergalių, o ta žaidimo kokybė yra tokia, kokia yra. Ji nėra bloga, o man norėtųsi daugiau.

– P.Jankūnas tapo Eurolygos atkovotų kamuolių rekordininkų. Kuo jis išsiskiria iš aukštaūgių?

– Paulius labai stengiasi, ateina laikas, kai mes visi artėjame prie pabaigos. Jis tą supranta, bando prisitaikyti prie visko, o tai ir yra faktorius, kad jis tiek metų buvo stabilumo ir atsidavimo pavyzdys, labai daug sezonų žaidė Eurolygoje ir visada stabiliai kovojo dėl kamuolių. Jis moka užsiimti poziciją, nebijo kontakto, yra pasiruošęs atiduoti savo kūną už komandą. Labai malonu, kad Eurolygos rekordininkas yra žalgirietis.

– Ar nustebino, kad „Crvena Zvezda“ sirgaliai pasitiko su plojimais?

– Prieš kelis metus labiau nustebino, nes „Crvena Zvezda“ daugiau yra broliai su „Olympiacos“, tačiau dabar jau nebestebina, bet labai ačiū jiems.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Jd
2020-01-16 15:16:24
Ispurtelis tuoj pragers kepenis
Atsakyti