Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas | Vytauto Dranginio nuotr.

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas | Vytauto Dranginio nuotr.

 Solidžiai Saudo Arabijoje važiuojantis vietinis lenktynininkas Yasiras Seaidanas su šturmanu rusu Aleksejumi Kuzmičiumi pirmadienį turėjo rimtų problemų. Jų „Mini“ automobilis apsivertė ir jie galiausiai prarado daugiau nei 42 min. Šio ekipažo avariją matė lietuviai Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas, patys vairuojantys „Mini“. Visgi, lietuviai Y.Seaidanui ir A.Kuzmičiui nepadėjo, o tai gerokai įsiutino rusą.

„Tuo pačiu metu šalia mūsų važiavo Jakubas Przygonski. Jis pamatė, kad mes apsivertėme, bet nuvažiavo toliau. Gerai, tu gali apsimesti, kad to nepamatei, bet mūsų komandoje dar yra ekipažas iš Latvijos ar Lietuvos. 319 numeris. Jiems turiu labai daug klausimų. Jie važiavo link mūsų, aš ėmiau mojuoti tempimo lynu, jie mus pamatė, bet nesustojo, o tik pasižiūrėjo ir toliau nuvažiavo. Mes kaip ir vienoje komandoje. Negi sunku sustoti 30 sekundžių, mus patraukti ir važiuoti toliau? Negaliu suvokti, ką jie galvojo. Svarbiausia, kad mes pasiekėme finiše ir galime važiuoti toliau“, - sakė A.Kuzmičius.

Trečiadienį S.Jurgelėnas su V.Žala plačiau paaiškino situaciją. Anot lietuvių, avariją patyręs ekipažas buvo labai toli ir lietuviai neatpažino, kad tai „Mini“ komandos nariai.

„Ruseliai visąlaik pikti kažkodėl, ar ne?“, - atsakymą į klausimą pradėjo V.Žala.

S.Jurgelėnas tuomet ėmė aiškinti situaciją: „Įsivaizduokit, kad privažiuojat su automobiliu link šešiolikaaukščio ir kažkas iš balkono jums mojuoja. Visų pirma, jis įsivaizdavo, kad mes labai lengvai juos atpažinsim. Tik, žinokit, atpažinti kažką iš pusės kilometro sudėtinga. Kad žmonės mojuoja, tai matom, bet konkrečiai kas, tikrai nesimatė. Iš kitos pusės, į tą kopą, į kurią jie užsiropštė, vedė tik jų pačių vėžės. Mojot jie mojuoja, bet tas mojavimas toks keistas. Jie lyg ir rodo, kad mums reikėtų pasukti į kairę, kur visos vėžės ir eina. Mes, atitinkamai, tą ir padarėme. Pykti, aišku, galima ir įsivaizduoti, kad būtų finišavęs pirmas ir kad mes būtume sugaišę tik 30 sekundžių. Galbūt, jei užvažiavimas ir privažiavimas iki jų būtų surastas neblogas. Mašinos ten visai nesimatė, matėsi tik žmonės, kurie mojuoja.“

V.Žala jam pritarė, pareiškęs, kad mojavimą įvertino kaip patarimą važiuoti į kitą pusę, nes prieš lietuvius važiavo bent 20 automobilių, todėl jie nesuko galvos, kad ten galėtų būti „Mini“ komandos nariai.

„Patarimas Kuzmičiui – vietoj to, kad mojuot ant kopos, jūs kažkaip atbėkit, nusileiskit iki mūsų. Tai yra padoru. Parodykit tiesiausią ir geriausią kelią, mes privažiuosim ir jus atversim. Jeigu tinginukas sau sėdi ant kopos ir įsivaizduoja, koks jisai pirmas, tai... Nėra čia tiek daug to pykčio. Tiesiog mes jų neatpažinom. Jeigu būtumėm atpažinę, greičiausiai būtume padėję, nepaisant to, kad trečiam greičio ruože jie važiavo ir pravažiavo pro mus stovinčius ir rato nedavė, kada mes jų maldavom. Kiek galim, tiek padedam“, - užbaigė S.Jurgelėnas.

Lietuvių komentaras (nuo 3:25 min.):

Posted by Agrorodeo Dakar on Wednesday, January 15, 2020

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Nerijus Bubulas Skaudvilė
2020-01-15 23:49:19
Rusai pederas tai tegul savo zemliaku praso prasigere ubagai
Atsakyti
Я
2020-01-15 21:04:44
Лахи лабасы, и тут на руских гавкают!!
Atsakyti
Mindulis
2020-01-16 19:13:22
хлеборезку закрой чепушыло
Taigi taigi
2020-01-15 20:01:38
Rusas kaip šūdo krūvą-smirdi ir daugiau nieko!!!
Atsakyti
Я
2020-01-15 21:05:49
Хуй со рта выбери
Jonuks
2020-01-15 18:41:32
Eilini karta apsisyko,gieda
Atsakyti
egis
2020-01-15 16:25:44
Idomu, kodėl ruselis įsidėmėjo būtent Lietuvos ekipažą ir reiškia būtent tik jiems pretenzijas, nors ir Lenkijos lenktynininkas neatėjo į pagalbą ir kai ruseliai išmoks skyrt Lietuvą nuo Latvijos, ir žinos Baltijos šalių sostines, tai gal tuomet ir Baltijos šalių tautos, ir kitos kaimyninės tautos žiūrės į Rusiją ir rusus visiškai kitaip.
Atsakyti
Andius
2020-01-15 16:15:23
vatnikai yra vatnikai ir tuo viskas pasakyta
Atsakyti
Jonuks
2020-01-15 18:40:29
100% geriau buti vatnyku niegu nykstancios ir ubagos tautos atstovu
Kristina
2020-01-15 19:21:03
O mama rasija neskurstanti ir nenykstanti. Geros keliones I rusija, vatnike