„Sūduvos“ spaudos konferencija | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

„Sūduvos“ spaudos konferencija | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

 Lietuvos futbolo čempionės Marijampolės „Sūduvos“ marškinėlius 2020 m. puoš naujas logotipas – klubo generaline rėmėja tapo bendrovė „Hikvision“. Geriausiu Lietuvoje laikomas Marijampolės futbolo kompleksas nuo šiol taip pat vadinsis naujai – „Hikvision“ arena.

„Labai džiaugiamės, kad „Sūduvos“ generaline rėmėja tapo didelė tarptautinė kompanija, remianti ne vieną garsų pasaulio futbolo klubą, – sakė „Sūduvos“ prezidentas Vidmantas Murauskas. – Dėkoju mūsų naujiesiems partneriams už pasitikėjimą ir džiaugiuosi šio, tikiu, abipusiai naudingo bendradarbiavimo pradžia.“

Visgi, tokia žinia pradžiugino ne visus. Seimo narys Mantas Adomėnas savo „facebook“ paskyroje pateikė daug argumentų, kodėl „Sūduvos“ sprendimas bendradarbiauti su Kinijos bendrove jį gerokai papiktino.

„Kas jums pasidarė, marijampoliečiai? Pavadinti savo stadioną „Hikvision“ vardu gali paaiškinti arba visiškas situacijos už savo daržo ribų neišmanymas, arba kažkoks trumparegiškas godumas, arba ir tas, ir tas. Gal Jūs ir nežinote – nors prieš priimant paramą vertėtų pasigooglinti – bet „Hikvision“, kurios vardu norite pavadinti Marijampolės „Sūduvos“ stadioną, yra pagrindinė sekimo įrangos gamintoja komunistinėje Kinijoje.

Jos įranga naudojama sekti, identifikuoti ir įkalinti uigurus, persekiojamas religines mažumas, politinius disidentus. Sekimas vykdomas pažeidžiant bet kokias žmogaus teises į privatumą ir asmens duomenų apsaugą. „Hikvision“ – nusikalstamo komunistinio Kinijos režimo tiesioginis represijų įrankis. Tai kompanija, prieš kurią JAV vyriausybė taiko sankcijas kaip prieš Kinijos nusikaltimų žmogiškumui dalyvę – kompaniją, besipelnančią iš komunistinio režimo teroro. Ir jos vardu Jūs norite pavadinti stadioną Marijampolėje?!

Tai spjūvis į veidą milijonams konclageriuose įkalintų uigurų, persekiojamų krikščionių ir religinių mažumų atstovų, kovotojams už laisvę ir disidentams. Negana to, tai spjūvis į veidą žmogaus teisėms, padorumui ir mūsų sąjungininkams Vakaruose, kurie Kinijos nusikaltimams žmogiškumui mėgina priešintis. Jau nekalbant apie Lietuvos, tuoj švęsiančios savo laisvės nuo kito totalitarinio režimo 30-metį, vertybes.

Gal norėtumėte pavadinti savo stadioną kitais lygiai pasaulyje žinomais „Gulag“ arba „Gestapo“ pavadinimais? O gal Kinijos pinigai – kurių kol kas tėra tik tolimas neaiškus pažadas – taip skaniai kvepia, kad neužuodžiate kraujo, kuriuo jie sutepti? Nedarykite Lietuvai gėdos, marijampoliečiai!!!“

Nuo savo veiklos pradžios 2001 m. „Hikvision“ greitai užėmė pirmaujančią vietą pasaulinėje apsaugos sistemų rinkoje, o veiklos pradžioje dirbusi vos 28 žmonių komanda išaugo iki daugiau nei 30 tūkst. darbuotojų. „Hikvision“ produkciją pasaulyje siūlo daugiau nei 2400 partnerių 155 šalyse.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti
Anoniminiai (6)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų