Aistė Krušinskaitė | asmeninio archyvo nuotr.

Aistė Krušinskaitė | asmeninio archyvo nuotr.

 Ketvirtadienį vyksiančiam „Parateam Lietuva apdovanojimai 2019” renginiui išskirtinį pasirodymą rengia Aistė Krušinskaitė. Aktyvia visuomenine veikla ir stand up comedy pasirodymais garsėjanti mergina nevengia pokštauti apie negalią, nors pati su ja gyvena po nugaros traumos. Prieš apdovanojimų renginį A. Krušinskaitė pasakojo apie ruošiamą programą, judėjimą „Parateam Lietuva“ ir jo laužomus stereotipus, susijusius su negalia.

„Su Lietuvos paralimpiniu komitetu bendravome ir anksčiau. Anksčiau esu vedusi apdovanojimus ir šiaip prijaučiu visiems sportininkams. Visada smagu sudalyvauti, smagu ir pačiai kažką duoti, ir iš jų pasisemti motyvacijos bei idėjų. Sutikau nedvejodama“, – pasakoja A. Krušinskaitė.

Mergina dažnai bendrauja su daugeliu paralimpinio sporto veidų: šaule Raimeda Bučinskyte, taip pat lengvaatlečiais Ramūnu Verbavičiumi, Kęstučiu Skuču, kitais atletais, paralimpinio komiteto prezidentu Mindaugu Biliumi, su kuriuo pažintis užsimezgė dar nuo sportinės karjeros laikų.

„Jausiuosi sava tarp savų. Laukia vakaras šaunioje draugų kompanijoje. Bus daug jėgos. Iš mano pusės bus daug emocijų ir juoko. Žinau, kad bus labai gera kompanija, daug motyvacijos, daug teigiamos energijos. Nes tai yra ryžtingi žmonės, kovotojai“, – šypsosi A. Krušinskaitė.

Paralimpiečiai Aistės draugų kompanijoje – ne atsitiktinumas. Mergina ir pati mėgsta aktyviai leisti laiką. Pavyzdžiui, žaisti vežimėlių krepšinį. Svajoja išbandyti irklavimą. Iš čia – pažintys su atletais.

„Visada sportavau, dabar irgi sportuoju. Sportas yra geras dalykas emociškai, fiziškai, visaip. O krepšinį nuo seno žaidžiau, todėl vežimėlių krepšinis man buvo geras tų emocijų prisiminimas. Susipažinau su daugybe žmonių, o kiekvienas įmestas taškas teikia pasitenkinimą. Neįgaliųjų sporte jokių medalių dar neiškovojau, bet dar tikiuosi ateityje“, – šypsodamasi pasakoja A. Krušinskaitė.

Pasak merginos, vienas pagrindinių jos motyvų kuo daugiau eiti į viešumą, o tuo pačiu ir pasirodyti ketvirtadienio renginyje – noras parodyti, kad negalia netrukdo gyventi ir tai daryti turiningai.

„Ten, kur dalyvauju aš, kuo toliau tuo mažiau atsiranda tų nesusipratimų įvairiausių ir stereotipinio mąstymo. Manau, kad viskas labai stipriai keičiasi į gera. Pastaruoju metu vyksta daug renginių ir net televizijos projektų. Pavyzdžiui, kur dalyvauja „Parateam Lietuva“ sportininkai. Manau, kad tai daro savo ir šiai dienai turime daug mažiau tų klaidingų stereotipų.

Kas susiduria su negalia, iš karto susiduria ir su tais stereotipais. Žmonės dažnai yra vertinami ne taip, kaip patys jaučiasi. Todėl patys neįgalieji stengiasi visur dalyvauti ir tuos stereotipus kažkaip aplaužyti ir parodyti tikrus tų žmonių veidus, galimybes. Tai – svarbiausias tikslas. Manau, kad „Parateam Lietuva“ judėjimas tai puikiai įgyvendina“, – svarsto A. Krušinskaitė.

Anot Aistės, – vis dar gaji reakcija – gailestis – žmogui su negalia neduoda jokios naudos, o greičiau atvirkščiai – kiša koją nelengvame kelyje į visavertį gyvenimą.

„Yra žmonių ir verslo subjektų, kurių požiūris pasikeitęs. Jie mato, kad žmonės juda, dalyvauja ir pritaiko savo aplinką, o ne tik gaili ir aukoja. Jie įtraukia į savo renginius, projektus, kas, manau, ir yra svarbiausia. Kai pradedi laužyti tuos stereotipus, atsiveria galimybės. Pagrindinė žinutė tai ir būtų: žiūrėkite į mus kaip į sau lygius“, – sako A. Krušinskaitė.

Mergina neslepia specialiai besiruošianti „Parateam Lietuva apdovanojimai 2019” renginiui, kurio svečiai sulauks išskirtinio pasirodymo ir ypatingo pasirodymo.

„Taip, šiek tiek pritraukiu prie temos. Norisi, kad pasirodymas būtų aktualus, o ne vien iš asmeninės mano gyvenimo pusės. Galbūt kažkiek paimsiu ir iš čia, bet vis tik manau, kad aš viską derinsiu. O naujovių bus, jų tikrai paruošiu“, – žada puikiu humoro jausmu garsėjanti mergina.

Viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ vyksiančiuose „Parateam Lietuva apdovanojimuose 2019” bus paskelbti penki geriausi 2019 m. sportininkai su negalia, o taip pat paralimpinio sporto atstovai, triumfuosiantys „Metų proveržio“ ir „Metų trenerio“ nominacijose bei dešimt geriausių neįgaliųjų sporto klubų, kurie praėjusiais metais pasiekė geriausių rezultatų.

Renginio pramoginėje dalyje svečių laukia atlikėjų Donato Montvydo ir Gražvydo Sidiniausko pasirodymai, pokalbis su pramogų pasaulio įžymybe Arūnu Valinsku.

Renginį „Parateam Lietuva apdovanojimai 2019” ves žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė ir aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų