Lotynų Amerikos šokių treniruotė jaunesiems šokėjams su B.Baniene | Organizatorių nuotr.

Lotynų Amerikos šokių treniruotė jaunesiems šokėjams su B.Baniene | Organizatorių nuotr.

 Tiek pasaulio (WDSF), tiek Europos (DSE), tiek Lietuvos (LSŠF) sportinių šokių federacijos paskelbė 2019-ųjų metų geriausiųjų sportininkų reitingus. Lietuvos šokėjai visose amžiaus grupėse patenka tarp lyderių pasaulyje bei Europoje.

Suaugusiųjų standartinių šokių pasaulio reitinge tarp 2024 porų pirmą vietą užėmė pasaulio ir Europos čempionai Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė Sodeikienė (Kauno „Kaspinas“), o į šio reitingo penkiasdešimtuką taip pat pateko dar dvi mūsų šalies poros – Georgy Kalašnikov ir Domilė Šemeškevičiūtė (Kauno „Kaspinas“) bei Edgaras Baltaragis ir Indrė Kučinskaitė (Kauno „Rolo“ – „Sūkurys“). Iš Lotynų Amerikos šokių šokėjų aukščiausią poziciją pasaulio reitinge šiuo metu užima jaunimo šokėjai Augustinas Trinkus ir Neda Elena Šalūgaitė (Vilniaus „MJ sportinių šokių akademija“) – duetas yra ketvirtas pasaulyje tarp 1199 porų.

Iš viso pasaulio reitingo penkiasdešimtukuose savo amžiaus grupėse pastaruosius metus baigė 15 Lietuvos sportininkų porų: suaugusieji, jaunimas ir senjorai.

Jaunesnieji šokėjai – jaunučiai ir jauniai – varžėsi dėl Europos reitingų pozicijų ir į šio reitingo penkiasdešimtukus pateko 20 Lietuvos jaunųjų sportininkų duetų.

„Džiaugiamės, kad auga nauja, labai perspektyvi šokėjų karta Lietuvoje.“ – po sekmadienį Ukmergėje surengtos Lietuvos reitingo nugalėtojų apdovanojimų ceremonijos sakė Lietuvos sportinių šokių federacijos atstovė Diana Montrimaitė Gornatkevičienė. Ji pabrėžė, kad jaunesniems, mažiau patyrusiems šokėjams paskatinti Lietuvoje kiekvienais metais yra rengiamos mūsų šalies reitingo varžybos: „Aukščiausio meistriškumo sportininkai dažnai vyksta į varžybas užsienyje, tad Lietuvos reitingo varžybų jiems nerengiame – nes pakankamai didelis varžybinis krūvis susidaro turnyruose pasaulyje ir Europoje, tačiau jaunieji – su azartu ir malonumu varžosi, o štai metų pradžioje gali pasidžiaugti prizais, apdovanojimais bei sudalyvauti tik jiems skirtoje treniruočių stovykloje, pasisemti žinių ir įkvėpimo“.

Jaunesniems šokėjams praėjusio savaitgalio stovykloje buvo surengtos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių treniruotės su mūsų šalies treneriais Rolandu Burneikiu ir Brigita Baniene. Į renginį susirinko daugiau kaip 150 duetų iš visos Lietuvos.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų