Eduardas Nikolajevas | Scanpix nuotr.

Eduardas Nikolajevas | Scanpix nuotr.

 Dakaro ralis turės naują čempioną. Trejus metus iš eilės sunkvežimių klasėje triumfavęs rusas Eduardas Nikolajevas penktadienį baigė savo pasirodymą.

Rusas jau ketvirtadienį susidūrė su labai rimtomis techninėmis problemomis. Finišą jis pasiekė tik penktadienį 6.30 val. ryte, todėl, visiškai nemiegojęs, iš karto vėl turėjo pajudėti į kitą greičio ruožą. E.Nikolajevas sugebėjo nuvažiuoti dar 33 km, bet tuomet jo „Kamaz“ vėl sugedo ir rusai nusprendė nebesikankinti.

„Turėjome variklio problemą. Taisėme jį visą naktį, kad ir kaip tai būtų sunku. Ne tik beveik nieko nematėme, bet ir kai kurios dalys svėrė virš 100 kg, apsunkindamos procesą. Visa komanda kruopščiai dirbo prie variklio ir galiausiai jį sutaisė. Dėl aukštų vietų nebekovosime, bet galėsime padėti komandos draugams, vežti jiems atsargines dalis. Kaip sakoma, tu nesi tikras čempionas, jei dykumoje nepatyrei gedimo ir visko nesutvarkei savo rankomis“, - penktojo etapo finiše sakė E.Nikolajevas.

Visgi, šeštajame etape rusui greitai teko sudėti ginklus.

„Grįžus į bivaką nebuvo kada taisyti sunkvežimį, nes iš karto vėl turėjome startuoti. Variklio detalė dėl vibracijos atšoko ir išlėkė lauk. Išsiuntėme serviso komandą, kuri turi evakuoti ekipažą“, - rašoma „Kamaz“ komandos pranešime spaudai.

Dakaras baigėsi ir antrą vietą keturračių įskaitoje užėmusiam čiliečiui Giovanni Enrico. Jo keturratis sustojo įveikus 210 km. Čilietis 2 valandas bandė taisyti gedimą, bet suprato, kad to nepajėgs padaryti ir pranešė apie pasitraukimą.

Šiurpią avariją penktadienį patyrė amerikiečiai Bobby Pattonas ir Robbie Pierce‘as. 38-ą vietą užėmęs JAV ekipažas vertėsi su „Toyota“ automobiliu ir baigė savo pasirodymus. B.Patonas rimčiau nenukentėjo, tačiau R.Pierce‘as patyrė nugaros traumą.

Dakar 2020 crash

It's a tough Dakar... #344 amerikiečiai Patton ir Pierce. Vairuotojas sužeidimų išvengė, o šturmanui jausmens ir nugaros trauma. :( Tikimės greitai pasveiks. Inbank Lietuva #teamPitlane Scandagra Toyota Lietuva Mocevičiaus firma "Ginalas" Vostok-Europe Audimas Sandtler GmbH

Posted by Benediktas Vanagas on Friday, January 10, 2020

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų