Benediktas Vanagas | Marian Chytka nuotr.

Benediktas Vanagas | Marian Chytka nuotr.

 Penktadienį, sausio 10-ąją, Saudo Arabijos sostinę Rijadą pasiekę Dakaro dalyviai įveikė pusę šių metų ralio maratono. „Inbank team Pitlane“ išlaikė pavydėtiną stabilumą – Benediktas Vanagas su Filipe Palmeiro šeštajame etape preliminariai užėmė 17-ąją vietą, o bendroje įskaitoje įsitvirtino 10-oje pozicijoje.

B. Vanagas po finišo visus pasveikino su įpusėjusiu šių metų Dakaru ir pridūrė, kad šis etapas jam patiko labiausiai. Anot lenktynininko, buvo neramu dėl 477 kilometrų ilgio greičio ruožo, tačiau viskas klostėsi sklandžiai.

„Iš pradžių atrodė, kad greičio ruožas prailgs, tačiau po finišo supratau, kad galėčiau jį kartoti. Važiavome greitai, bet be didelės rizikos. Akmenų nepasitaikė, o kopų jau buvau pasiilgęs“, – komentavo komandos pilotas.

B. Vanago komentaras:

Jis pripažino, kad buvo nedidelis nesusipratimas sustojant poilsio zonoje. Organizatoriai ją neaiškiai pažymėjo, o nedidelė klaida ekipažui kainavo apie pusę minutės.

Dienos pradžia B. Vanagui klostėsi nelengvai – buvo sunku palaikyti tempą. Įveikęs 107 kilometrus rikiuotėje lenktynininkas buvo nukritęs į 22-ąją vietą.

Organizatoriai lietuvių komandos „Toyota Hilux“ visureigyje sumontavo naują GPS signalo fiksavimo įrangą. Šis sprendimas veikė tik greičio ruožo pradžioje – nuo 213 kilometrų atžymos B. Vanagas vėl ilgam buvo dingęs iš rezultatų fiksavimo sistemos.

Informacija nuolatos vėlavo, tačiau iš prieblandos zonos sugrįždavęs ekipažas pradžiugindavo gerbėjus – brangių minučių nešvaistė.

B. Vanago startas:

Antrojo ekipažo nelaimė

„Heston MRO team Pitlane“ antrasis ekipažas nebaigė pirmojo savo Dakaro – greičio ruože užsidegė jų „Toyota Hilux“ variklis.

Edvinui Juškauskui ir Aisvydui Paliukėnui pavyko užgesinti automobilį, tačiau tam prireikė ir pro šalį važiavusių kitų dalyvių pagalbos. Iš viso buvo panaudoti net 6 gesintuvai.

Patys jaunieji ralio maratono debiutantai nenukentėjo, automobilį taip pat pavyko išsaugoti. Iki lemtingo incidento ekipažas bendroje įskaitoje užėmė 28-ąją vietą.

B. Vanagas apie jaunųjų kolegų nesėkmę sužinojo tik po finišo. „Gaila, grįžę į bivaką spręsime, ką daryti toliau“, – komentavo lenktynininkas.

Nelaimės neaplenkė ir kitų komandų. Šiurpią avariją šeštajame greičio ruože patyrė „Toyota Overdrive“ komandos ekipažas.

Bobby Pattonas vertėsi su automobiliu įveikęs vos 4 kilometrus. Avarijoje nukentėjo šturmanas Robbie Pierce'as – amerikiečiui nustatyta nugaros ir juosmens trauma.

Užvirė tikras mūšis

Gamyklinės komandos baigė žvalgybą ir Dakare užvirė tikras mūšis dėl nugalėtojo titulo. Į jį įsitraukė ir antrasis „X-Raid“ pilotas Stephane'as Peterhanselis, kuris komandos draugą ir lyderį Carlosą Sainzą bendroje įskaitoje ties 213 kilometrų žymą aplenkė vos 2 sekundėmis.

„Toyota Gazoo Racing“ pilotas Nasseras Al-Attiyah išlieka trečiuoju realiu pretendentu į čempiono titulą. Įpusėjus šeštajam greičio ruožui jis nuo lyderio atsiliko vos 21 sekunde, tokia intriga kaitino Dakaro gerbėjų kraują.

Įnirtinga kova tęsėsi iki pat finišo, o etapą 1 minutės 35 sekundžių persvara laimėjo S. Peterhanselis. Bendroje įskaitoje pirmąją vietą išlaikė C. Sainzas. Ispano persvara prieš antroje automobilių įskaitoje vietoje esantį N. Al-Attiyah dabar siekia beveik 8 minutes.

Šeštadienį dalyvių laukia poilsis, tačiau prieš tai dar teko gerokai padirbėti. Diena buvo ilga: ekipažams iš viso teko įveikti 830 kilometrus, iš jų 477 kilometrai – greičio ruožas.

Penktadienį trasoje dominavo smėlis, kurio danga sudarė daugiau nei 90 proc. viso greičio ruožo. Ypatingu iššūkiu buvo 2 kilometrai, kuriuos reikėjo įveikti per sudėtingiausiomis laikomas trečiosios kategorijos kopas.

Dakaro ralyje B. Vanagas šiemet dalyvauja su naujuoju šturmanu Felipe Palmeiro. Iš Pietų Amerikos į Saudo Arabiją persikėlęs Dakaras startavo sausio 5 d. Džedos mieste. Dalyvių laukia 12 lenktynių dienų ir, kaip įprasta, viena poilsio diena. Ekipažams reiks įveikti 7,5 tūkst. kilometrų, iš kurių 5 tūkst. kilometrų – lenktyniniu tempu. Dakaro ralis finišuos sausio 17 d. Qiddiya mieste, netoli Saudo Arabijos sostinės Rijado.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų