Šarūnas Jasikevičius | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

Šarūnas Jasikevičius | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

 Kauno „Žalgirio“ (5/13) dviejų iš eilės pergalių serija Eurolygoje nutrūko Madride. Ketvirtadienį žalgiriečiai svečiuose 82:88 (18:20, 23:27, 18:21, 23:20) nusileido Madrido „Real“ (15/3) krepšininkams.

Lukas Lekavičius pralaimėjusiems pelnė 21 tašką, iš jų jis 18 surinko per pirmąją mačo pusę. Thomasas Walkupas pelnė 19 taškų. Nugalėtojams Trey Thompkinsas pelnė 20 taškų.

Šeimininkai šiandien pataikė 66,7 proc. dvitaškių, 50 proc. tritaškių ir 92,9 proc. baudos metimų.

Po rungtynių „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius pasigedo komandos tikėjimo laimėti, gyrė vis geresnį žaidimą rodantį Luką Lekavičių ir bedė pirštu į vos 17 žalgiriečių padarytų pražangų.

„Žaisdami gana neblogą krepšinį, pasigedau tikėjimo, kad čia tikrai galime laimėti. Tas tikėjimas ir fizinio kontakto lygis nebuvo toks, koks buvo Kaune. 17 baudų prie tokio greito krepšinio su tiek daug atakų yra per mažai. Tai yra limitas, ką gali daryti prieš kiekvieną kėlinį, prieš „bonusą“. Per daug lengvai jiems leidome žaisti. Rudy Fernandezas turėjo nuostabų pirmą kėlinį ir visą pirmą pusę, bet reikia žaisti kiečiau. Žinome, kur Madridas mus rizikuos, mes žinome, kur juos atakuoti, visą laiką su jais vyksta rungtynės panašiai. Smagu, įžaidėjai ir kai kurie metikai nubaudė juos ir tai leido laikytis rungtynėse, bet 17 baudų labai krenta į akis. Dar vis laukiame“, – sakė Š.Jasikevičius.

– Kaip galima eliminuoti tokius metimus kaip R.Fernandezo?

– Ateini ir išsibauduoji. Jis įmeta vieną, antrą, bet tu neleidi trečio, ketvirto ir penkto. Jeigu Kaune nuėmėme jų tritaškius, tai čia to nepadarėme.

– Šį vakarą gynėjai tempė komandą.

– Kiekviena užtvara buvo einama per apačią, todėl buvo klausimas, ar mūsų gynėjai pataikys, ar ne. Taip visą laiką buvo su Madridu. Kažkiek supratome tą planą puolime, bet 17 baudų yra per mažai – reikia neleisti jiems žaisti per laisvai. Jeigu jiems duodi laisvai judėti, žaisti.. Mes turime pripažinti, kad jie turi daugiau talento ir tu turi neleisti jiems taip žaisti, turi būti pasiruošęs išsibauduoti. Kai kuriose situacijose atvažiavome pažiūrėti kaip viskas čia bus, bet taip negali būti, tu turi atvažiuoti čia laimėti.

– Kai ketvirtame kėlinyje priartėjote iki 6 taškų, galėjote dar labiau sumažinti skirtumą, tačiau tada „Real“ spurtavo.

– Mes turėjome gana laisvą tritaškį prie -6, bet jis neįkrito. Vėliau sekė du susimaišymai su gynyba, kurią mes taikome ir ką bandome pasiekti. Kažkur užsigalvojome.. Taip jau būna.

– Kiek komanda kenčia dėl J.Landale‘o gynybos baudos aikštelėje?

– Nemanau, kad labai daug kenčia. Nubaudė kai kurie žaidėjai, bet.. Yra, kad kenčiame, bet iš kitos pusės jis suteikia daug erdvės kitoje pusėje Walkupui, Riversui, Lekavičiui. Yra tie pliusai ir minusai. Jis nesupranta, kada reikia padaryti tą baudą. Jeigu Tavarezas gauna kamuolį po krepšiu, tu jau žinai, kad jis įkals vinį. Tokie dėjimai nėra dėjimai, čia yra ugnis, bet tu gali prieš padaryti baudą. Jis kažkada tą baudą padarys, bet dabar jam tik 24-eri.

– L.Lekavičius be taiklių metimų kažkaip keičiasi?

– Taip, labai. Nenorėčiau, kad jis sustotų. Iš jo jaučiasi žymiai didesnė ramybė. Jeigu žiūrėti pralaimėtą mačą Panevėžyje jis jau buvo nusiteikęs jas pats pralaimėti, buvo pasiryžęs rodyti lyderystę. Bet reikia dar. Malonu dėl tos atkarpos, kad tik nesustotų. Jis paimtas kaip vienas iš tų, kuris pažysta tiek Eurolygą, tiek sistemą.

– Matosi didesnė ramybė K.C.Riverso žaidime?

– Manau, kad taip, nes jis kažkiek jau yra pataikęs. Kai atvažiuoji į naują komandą, tu nori pasirodyti. Dabar Eurolygoje šiek tiek pataikė ir yra ramesnis. Aplamai, žaidimas jam sulėtėja, nes dabar žino, ko iš jo norime, kur jis gali nubausti. Galvoju, kad jis dar gali geriau žaisti ir jam yra labai mažai priekaištų. Jis stengiasi, dirba ir tikrai padeda. Su juo yra ir platesnė aikštelė.

– Kiek trūko svaresnio E.Ulanovo indėlio?

– Jo metimai buvo geri, tiesiog neįkrito. Mes turime sugrįžti prie to pačio – kokio stiliaus žaidėjas jis yra. Jeigu šalia būtų kai kas kitas, jis gautų daugiau dėmesio pasireikšti. Bet komanda yra dėlionė ir visi buvo paimti su idėja. Jeigu kai kurios idėjos nepasiteisino arba jų nėra dėl tų dalykų, kurių negalime kontroliuoti, tai kiti turi pasitempti, bet nėra taip lengva.

– Šį vakarą Zachas LeDay strigo puolime. Ar nebuvo minčių išbandyti Martino Gebeno?

– Buvo minčių, bet pradėjome taip, o vėliau mums gerai gavosi gynyba besikeičiant su visais, o mesti Gebeną į ugnį – nesinorėjo. Jeigu nesi išbandęs jo iki trečiojo kėlinio vidurio, tai... Zachas prametė daug metimų logiškų ir laisvų, o paskui sekė daug gynybinių klaidų.

Užsisakyk Telia TV sporto paketą ir visas Eurolygos rungtynes stebėkite tiesiogiai HD raiška

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

vards
2020-01-10 19:04:27
juk zaidejai ne po 500,000-1,000,000 eur surinkti. Todel trenerio atsakomybe del tikejimo ir komandos uzvedimo.
Atsakyti