Vaidotas Žala | Youtube.com nuotr.

Vaidotas Žala | Youtube.com nuotr.

 Saudo Arabijoje vykstančio Dakaro ralio starte sužibo lietuvio Vaidoto Žalos žvaigždė. Į „Mini“ automobilį persikėlęs V.Žala kartu su šturmanu Sauliumi Jurgelėnu sensacingai laimėjo pirmąjį etapą automobilių įskaitoje, aplenkdamas visas šio sporto legendas.

Vėliau su kiekvienu etapu lietuvio pozicijos ėmė prastėti, tačiau pergalės aidas netyla iki šiol. Dakaro ralio organizatoriai ketvirtadienį į specialią „dienos portreto“ rubriką pasikvietė V.Žalą, sulaukusį išskirtinio dėmesio.

„Žinojau, kad ši mašina turėtų būti greitesnė, bet tikrai nesitikėjau nugalėti. Negalėjau to net įsivaizduoti. Dakaras yra didelis įvykis kiekvienam autosporto entuziastui, tad laimėti čia etapą yra kiek beprotiška. Čia yra smėlio, yra greitų atkarpų, yra akmenų. Pirmąja dieną viską sekėsi subalansuoti, bet kuo toliau, tuo tai tampa didesniu iššūkiu, tad manau, kad atėjo laikas kiek nusiraminti. Kitu atveju, mašina tiesiog neatlaikys“, - sakė V.Žala.

Sensacinga V.Žalos pergalė ypač didelio dėmesio sulaukė Lietuvoje. Lenktynininkas tikina, kad Dakaro ralį galima vadinti antru pagal populiarumą sportu Lietuvoje.

„Tai visame pasaulyje žinomas prekės ženklas, o Lietuvoje Dakaras yra sportas numeris 2. Aš karjerą pradėjau nuo klasikinio ralio ir tai man gal kiek kišo koją Dakare, nes buvau įpratęs koncentruotis tik į greitį. Dakare reikia važiuoti išmintingai. Šalia savęs turiu labai išprotėjusį šturmaną, todėl stengiamės nuolat palaikyti gerą nuotaiką ir mėgautis visu procesu. Užtrunku visus metus, kol sujungiu visus taškus dėl dalyvavimo Dakare. Tada čia atvykstu 2 savaitėms, kad įrodyčiau, ką galiu. Joms pasibaigus, grįžtu namo ir vėl viską pradedu nuo pradžių“, - sakė V.Žala.

Lietuvis žurnalistams atsisakė atskleisti savo lūkesčius šių metų Dakare: „Turiu įtarimą, kad jei pradėsi kalbėti apie norimą rezultatą, tuomet jo nepasieksi, todėl pasilaikysiu savo norus sau.“

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų