„Barcelona“
19 min.
0
:
0
Atsinaujins po sek
„Real“
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis | Organizatorių nuotr.

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis | Organizatorių nuotr.

 Saudo Arabijoje vykstančiame Dakaro ralyje labai prastų naujienų sulaukė du Lietuvos automobilių ekipažai – teisėjai jiems skyrė milžiniškas baudas.

Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu ir Edvinas Juškauskas su Aisvydu Paliukėnu po finišo buvo atitinkamai 24-oje ir 34-oje vietose, tačiau maždaug po valandos paskelbta, kad jiems skirtos baudos. Abu Lietuvos ekipažai gavo net po 6 val. baudos ir nukrito į etapo autsaiderių gretas. Tai jiems brangiai kainavo ir bendroje įskaitoje, kur lietuviai taip pat nukrito į rikiuotės galą.

Analizuojant Dakaro taisykles, galima pastebėti, kad tokio dydžio baudos gresia už išorinę techninę pagalbą iš asmenų, kurie nėra akredituoti dirbti Dakaro ralyje, tokia pati bauda gresia ir už automobilio dalių gabenimą neakredituota technika arba automobilio remontavimą su pašaline pagalba už bivako ribų.

Atnaujinta 21.27 val. Oficialiame Dakaro ralio puslapyje nuobaudos lietuviams nubrauktos, kaip ir žadėta. Galutinio verdikto laukiama ketvirtadienį ryte.

Atnaujinta 22.48 val. Teisėjai ištesėjo ir kitą pažadą lietuviams. Ketvirtadienį A.Juknevičius ir E.Juškauskas startuos pagal rezultatus be baudų. A.Juknevičius automobilių klasėje į startą pajudės 26-as, o E.Juškauskas  - 36-as.

A.Juknevičius tokią baudą gavo už tai, kad jo media komanda nuėjo paimti nuimtą sprogusią padangą ir įžengė į neutralizacijos zoną. Tai buvo traktuota kaip pašalinė pagalba. A.Juknevičius su D.Vaičiuliu nuėjo į teisėjų kambarį ir ten aiškinosi net 40 min. ir grįžo nusiteikę viltingai.

„Padarėm „kliurką“. Neutralizacijoj palikom sudaužytą ratą. Nenorėjom vežt to svorio, todėl ratą palikom, kad jį paimtų mūsų žurnalistų automobilis. Neutralizacijos zonoje buvo daug teisėjų, vienas jų tai pamatė ir parašė, kad buvo pagalba iš pašalies. Išsikvietėme žmogų, kuris tai matė ir kuris apie tai pranešė. Pagal Dakaro reglamentą už paliktą ratą gaunama 1000 eurų bauda, o ne 6 valandų bauda, nes tai nėra pagalba iš pašalies. Vyriausias teisėjas išklausė mūsų argumentus, pasakė, kad reikia jiems duoti daugiau laiko svarstymui ir kad rytoj turėtų mus nudžiuginti, kad laiko bauda turėtų būti pašalinta. Taip pat mums pažadėjo, kad rytoj galėsime startuoti pagal šiandien užimtą aukštą vietą be baudos. Vyriausiasis teisėjas pamatė mūsų darytas nuotraukas iš įvykio vietos ir sutiko, kad tai yra pažeidimas, o ne kokia pašalinė pagalba. Mūsų situacija svarstė trys teisėjai. Vienas tikrai norėjo skirsti baudą, kiti du – nelabai“, - sakė A.Juknevičius, kuris lemiamo verdikto sulauks ketvirtadienį ryte.

A.Juknevičiaus ir D.Vaičiulio komentaras:

 

Dėl tos pačios priežasties baudą gavo ir E.Juškauskas su A.Paliukėnu, patikinę, kad jų nuobauda irgi turėtų būti panaikinta.

E.Juškausko ir A.Paliukėno komentaras:

Heston MRO #teamPitlane

Heston MRO #teamPitlane ekipažo komentaras dėl galimai skirtos 6 val. baudos.

Posted by Benediktas Vanagas on Wednesday, January 8, 2020

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (16)
Registruoti
Anoniminiai (16)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų