Ko „Rytui“ prireiks TOP-16 etape? (5)

2020.01.07 14:14
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
„Ryto“ ir „Tofaš“ rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

„Ryto“ ir „Tofaš“ rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

„Čia visos komandos yra stiprios, – kalbėdamas apie Europos taurės TOP-16 etapą, kuriame trečiadienį kovas pradės Vilniaus „Rytas“, pabrėžė treneris Tomas Purlys. Jo teigimu, sostinės ekipa šiame etape negalės sau leisti klysti ir į kiekvienas rungtynes privalės žengti tik su nusiteikimu siekti pergalės.

TOP-16 etapo G grupėje dėl vietos kitame etape vilniečiai varžysis su Prancūzijos čempionato lydere „AS Monaco“, ketvirtą vietą Turkijos pirmenybėse užimančia Stambulo „Galatasaray“ bei į stipriausiųjų penketuką VTB lygoje patenkančia Kazanės „Unics“.

„Laimėti išvykose bus labai sunku, todėl reikės nebarstyti taškų savo aikštėje, – sportas.lt sakė Sostinės krepšinio mokyklos specialistas. – Sunku dabar prognozuoti, kuri komanda gali tapti ryškia grupės lydere. Labai stipriai atrodo „AS Monaco“, tačiau negalima „nurašyti“ ir Turkijos bei Rusijos komandų. Bus sunku“.

T.Purlys priminė, kad „Rytas“ yra nuo tritaškių priklausoma komanda. „Tai yra bene labiausiai nuo to priklausoma komanda Europos taurėje, – kalbėjo treneris. – Komandą „tempia“ Pako Cruzas ir Eimantas Bendžius. Kartais pasijungia ir Arnas Butkevičius, tačiau tai tebuvo keli blyksniai. Buvo gerai, kai rungtynėse su Bursos „Tofas“ komanda pataikė net 18 tritaškių – varžovams sunkiau. Tačiau, jei pataikyti nepavyksta, „Ryto“ krepšininkai pradeda skubėti, žaisti po vieną. TOP-16 etape „Rytas“ privalės būti komanda, po vieną žaisti nesigaus, jei bus norima pergalių“.

Problema – įžaidėjo pozicija

„Žaidėjai turi nepamiršti, kad kuo aukščiau komanda eina, tuo labiau kyla ir jų pačių vertė. Viskas yra paprasta – nesvarbūs tavo individualūs rodikliai, jei komanda pralaimi, – apie psichologinį ekipos nusiteikimą, kuris bus reikalingas TOP-16 etape, kalbėjo T.Purlys. – Taip, komandos žaidimas banguoja. Taip, prieš sezono pradžią mes tikėjomės TOP-16, sezonui įpusėjus tai, atrodo, tapo labiau svajone. O dabar treneriai turi įtikinti žaidėjus, kad dabar yra pats tinkamiausias laikas tapti tikra komanda. Žinoma, yra žaidėjų, kurie su tuo dar nesusitaiko – kai kuriems, galbūt, teks numalšinti savo vidinį ego, nes tam jau atėjo laikas“.

Pako Cruzas | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Pako Cruzas | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Pasak specialisto, P.Cruzas yra individualiai stiprus žaidėjas, galintis imtis atsakomybės. „Tačiau jo žaidimo lygis yra per žemas, kad galėtų vienas ištraukti komandą į pergales TOP-16 etape, – sakė T.Purlys. – Čia reikės komandiškumo, ypač gynyboje, kuri labai šlubuoja“.

Sulaukęs klausimo, kurio „Ryto“ komandos žaidėjo didesnio indėlio reikėtų TOP-16 etape, T.Purlys atsiduso: „Daug žaidėjų galėtų pasijungti...“

„Ryto“ žaidėjų statistika Europos taurėje | Organizatorių nuotr.

„Ryto“ žaidėjų statistika Europos taurėje | Organizatorių nuotr.

„Didžiausia problema yra su įžaidėjais, – teigė treneris. – Dovis Bičkauskis stengiasi gynyboje. Tai yra juodadarbis krepšininkas, kurį galima būtų lyginamas su Evaldu Dainiu ar Andriumi Mažučiu, kurie galėdavo nuolat „dusinti“ varžovą. Bet puolime jo sprendimai stringa – tai nėra kūrėjas. Terrellas Holloway? Jo vaidmuo komandoje yra sumenkęs. Vis dar laukiame, kada atsigaus T.Holloway. Jo pagalbos tikrai reikia komandai“.

Ne ką paprastesnė situacija, T.Purlio teigimu, ir vidurio puolėjo pozicijoje. „Martynas Echodas kartais „iššauna“, Evaldui Kairiui reikėtų pasitempti“, – nukirto specialistas.

Labiausiai šį sezoną nuviliantis žaidėjas, pasak T.Purlio, yra australas Cameronas Bairstow.

„Kol kas nelabai suprantu jo buvimo „Ryto“ komandoje, nes tikrai manau, kad tai nėra tai, ko buvo tikėtasi“, – sakė specialistas.

Cameronas Bairstow | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Cameronas Bairstow | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Kalbėdamas apie „Ryto“ galimybes prasibrauti į TOP-8 etapą T.Purlys buvo atsargus. „Sunku prognozuoti, bet tikiu, kad „Rytas“ gali tai padaryti. Tačiau viskas priklausys nuo komandinės formos, kuri nuolat svyruoja, – kalbėjo specialistas. – Kiekvienos rungtynės bus svarbios, su trimis pergalėmis namuose, manau, eiti toliau nepavyks. Reikia keturių pergalių? Tai padaryti bus labai sunku. Šansas yra, bet jis nėra didelis“.

Jaunimo vaidmuo

T.Purlys pastebėjo, kad daugiau galima būtų tikėtis ir iš devyniolikmečio Deivido Sirvydžio. „Jis yra svarbus komandos žaidėjas, tačiau kartais pernelyg atsainus jo žaidimas neleidžia atsiskleisti. Trūksta universalumo. Galbūt, reikėtų daugiau darbo tiek treniruotėse, tiek aikštėje. Apie tai jau yra kalbama garsiai“, – priminė treneris.

Tomas Purlys | asmeninio archyvo nuotr.

Tomas Purlys | asmeninio archyvo nuotr.

Pasak jo, reikia suprasti, kad kai jaunas žaidėjas neatiduoda savęs 100 proc., kai nepersidirba, galbūt, vyresniems žaidėjams yra pikta. „Prieš dvidešimt metų, manau, į tai būtų žiūrima labai rimtai. Anksčiau, jei jaunimas pritingėdavo, vyresni žaidėjai negailėdavo griežtesnių žodžių ir pamokymų, – sakė T.Purlys. – Gal žaidėjui tikrai trūksta atsidavimo aikštėje, o vyresniems pikta, kad jis tik meta, bet neatlieka kito darbo – neatidirba gynyboje, nekovoja dėl kamuolių. Tačiau apie šią situaciją dabar turi galvoti pats D.Sirvydis, o treneriai turi akcentuoti komandiškumą ir maksimalų jauno žaidėjo atsidavimą aikštėje“.

Prabilęs apie komandos jaunimą T.Purlys priminė laikus, kai Vilniaus „Perle“ augo tokie žaidėjai kaip Jonas Valančiūnas, Saulius Kulvietis, Giedrius Staniulis.

Deividas Sirvydis ir Martynas Echodas | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Deividas Sirvydis ir Martynas Echodas | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

„Tuomet buvo suirutė „Žalgirio“ sistemoje, todėl net kauniečiai vyko į Vilnių, bet vėliau, prasidėjus „Ryto“ krizei, daug vilniečių, kurie turėjo žaisti „Ryte“, pasirinko Kauną. Tai padarė ir Karolis Lukošiūnas bei Matas Jogėla. „Rytui“ trūko stabilumo, tačiau padėtis, atrodo, gerėja. Yra ir jaunimo. Tačiau labai stinga stabilumo jaunimo žaidimo politikoje. Mareko Blaževičiaus išbėgimai į aikštę minutei? Tai yra nenormalu. Taip neturėtų būti. Jaunimui reikia stabilumo. Jeigu jau apsispręsta jį leisti į aikštę, tai neturėtų būti minutei“.

T.Purlio teigimu, aštuoniolikmetis M.Blaževičius ir 21-ių Karolis Giedraitis jau yra geri žaidėjai, verti bent dešimties minučių aikštėje Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse.

Karolis Giedraitis | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Karolis Giedraitis | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

„Visada sakau, jei žaidėjas patenka į stiprią komandą, joje jis metus gali pasitreniruoti, bet antrus metus jis privalo arba gauti daugiau žaidybinio laiko, arba eiti į silpnesnė komandą, kur jo vaidmuo bus svarbesnis, – kalbėjo T.Purlys. – Du metai ant suolo? Jam jau 21-eri. Reikia žaisti“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Nefanas
2020-01-08 18:57:20
nedalbajobų sirgalių
Atsakyti
Tai
2020-01-07 21:46:51
Nupezo senis purlys
Atsakyti
ed
2020-01-07 16:20:50
Daug stebuklų
Atsakyti
Prireiks
2020-01-07 15:41:59
Pergaliu
Atsakyti
zilius
2020-01-07 15:39:20
>>> Mantas Stankevičius !!!
Klaidas išsitaisyk !!!
Atsakyti