E.Petrausko ringe daugiau nebeišvysime – sportinė karjera baigta: „Esu sustabdytas“ (39)

2020.01.05 15:26
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Evaldas Petrauskas | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr. | Organizatorių nuotr.

Evaldas Petrauskas | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr. | Organizatorių nuotr.

„Negaliu dalyvauti netgi šaškių turnyruose“, – pajuokavo Londono olimpinių žaidynių bronzos medalio savininkas Evaldas Petrauskas. Praėjusių metų pavasarį su mėgėjų boksu atsisveikinęs sportininkas jau buvo pradėjęs klotis kelią į profesionalų ringą, tačiau olimpinę rentą gaunantis atletas sužinojo, kad to daryti negali.

27-erių E.Petrauskas su šypsena veide lenkia pirštus ir skaičiuoja svarbiausius savo pasiekimus. Žinoma, daugiausiai emocijų kelia olimpinė bronza iškovota Londono ringe svorio kategorijoje iki 60 kilogramų.

Vėliau E.Petrauskas dukart bronza suspindo Europos čempionatuose – 2015-aisiais ir 2017-aisiais.

Vėliau sportinę karjerą aptemdė teisminiai procesai. 2018-ųjų lapkritį Alytaus apylinkės teismas pripažino boksininką kaltu sumušus neįgalų vyrą. Šį nuosprendį sportininkas apskundė, todėl teisminis procesas tęsiasi iki šiol.

Į teismo nuosprendį sureagavo ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas – sportininkui buvo nutraukta mokėti stipendiją, o E.Petrauskas suskubo tvarkytis dokumentus dėl olimpinės rentos.

„Penkis mėnesius gyvenau be atlyginimo, – sportas.lt sakė tris vaikus turintis boksininkas. – Tik iš Lietuvos bokso federacijos gaudavau minimaliai. Galvojau, galvojau... Vis vien juk reikia kažkaip gyventi. Reikėjo ir valgyti sveikai, ir vitaminų gauti – juk treniravausi toliau. Sunku buvo gyventi su 450 eurų kišenėje. Tuomet nusprendžiau prašyti rentos. Maniau, kad galėsiu dalyvauti profesionalų varžybose“.

Čia ir buvo klaida – po lapkričio mėnesį įvykusios kovos „Siemens“ arenoje E.Petrauskas gavo užklausą, ar atnaujino savo sportinę veiklą. „Manęs užklausė, ar nereikia sustabdyti rentos, – pasakojo boksininkas. – Pasiskambinau ir buvau informuotas, kad gavęs valstybinę rentą negaliu dalyvauti jokiame renginyje, jokiose varžybose... Tai – „batai“.

Evaldas Petrauskas | „Twitter“ nuotr.

Evaldas Petrauskas | „Twitter“ nuotr.

Oficialiai E.Petrausko profesionalaus bokso įraše – dvi kovos. 2018-ųjų rugsėjį Kaune jis pirmajame raunde nokautavo ukrainietį Denysą Kaušaną, o 2019-ųjų spalį Didžiojoje Britanijoje taškais laimėjo prieš Johnsoną Tellezą iš Nikaragvos.

„Bet, iš tiesų, mano tikslas buvo Tokijo olimpinės žaidynės, – pranešė E.Petrauskas. – Tai buvo mano įkvėpimas sportuoti. Viskas dingo. O dar sužinojau, kad olimpinių žaidynių ambasadorius – Songokas... Pagalvojau, kad tai buvo man skirtos žaidynės. Londono olimpinėse žaidynėse kasdien pažiūrėdavau po kelias serijas „Drangon Ball“. Visas Songoko kovas žinau... Turiu daug marškinėlių su juo... Žiauru. Esu sustabdytas, nors dar, manau, galėčiau gerai pasirodyti“.

Evaldas Petrauskas su žmona Goda | asmeninio archyvo nuotr.

Evaldas Petrauskas su žmona Goda | asmeninio archyvo nuotr.

E.Petrauskas manė, kad rentą gavęs sportininkas gali dalyvauti varžybose, kurioms nėra reikalingas valstybės finansavimas. „Tikėjome, kad galime dalyvauti komercinėse varžybose. Maniau, kad viskas „paėjo“, bet viskas apsisuko visai kitaip – negaliu. Tad teko rinktis, ar bandyti kabintis į aukštesnį sportinį lygmenį, ar tiesiog daugiau laiko skirti šeimai, – sakė E.Petrauskas. – Žinoma, pasirinkau šeimą. Dabar galiu arba dirbti treneriu, arba tiesiog gyventi iš rentos“.

Plačiau apie viską – vaizdo siužete:

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

ss
2020-01-09 09:26:12
a ta merga jo pana?Kažkokia dirbtina
Atsakyti
Lol
2020-01-08 09:08:22
Kam dirbti, kai gali dykai $$$ gauti.
Atsakyti
Registruotas uzimtumo tarnyboje
2020-01-06 12:14:30
Kazkokia nesamonė renta iki gyvos galvos...daugiausia turetu buti kokius penkis metus, kol pakeis profili is mustuko i normalaus piliecio
Atsakyti
TT
2020-01-06 05:49:31
Pasikelt profuose nepaėjo ir greičiausiai ateityje taip pat nebūtų paėję, tai pasirinko saugesnį variantą. Viskas čia gerai, juk ne vagia, o naudojasi įstatymų numatyta galimybe. Renta, berods, 1200 EUR, dar kapeiką-kitą iš reklamų per fb, asmeninių treniruočių ir pan., pragyvens kažkaip (jei boboms ir koksui neišleis). O boksininkas tikrai geras buvo. Dėl 3 vietos olimpiadoje reikia daug šūdo suvalgyti. Deja, po pralaimėjimo Stanioniui LČ, nustojo progresuoti.
Atsakyti
Byron
2020-01-06 18:55:56
Su Stanionu kovojo iki 69kg kategorijoje. Tai ne jo svorio kategorija. Petrauskas visą karjerą kovojo tik 60 ir 64 kg kategorijose. O sukovojo tada 69kg tik dėl to, ned jam nebebuvo ką veikti savo kategorijose. Norėjo iššūkio... Bet aišku nuo pat 2013m progreso pas jį nebesimato. Manau jam į pro boksą reikėjo pereiti iškart po Londono olimpynių žaidynių.
Tavo tėvas
2020-01-06 22:24:21
Kad jeigu gerai pamenu, tai jis tada sirgo ir negalejo mest svorio, todel liko tame svoryje savo naturaliam
Byron
2020-01-06 03:20:46
Paskaičius komentarus akivaizdu, kad dauguma žmonių absoliučiai nieko nenutuokia apie profesionalų boksą. Įsivaizduoja, jei jau tampi profesionalu boksininku, tai iškart piniguose maudaisi ;DDD Bet juk toli pavyzdžių apie pradedančių pro-boksininkų gyvenime nereikia ieškoti... Kavaliauskas iki pat 2018m daugiausiai iki 8000 dolerių už kovas gaudavo. O kiek jau metų jis ten Amerikoje kovoja. Esmė tokia, kad surinktą piniginį kovos biudžetą beveik visą dalinasi tik pagrindinės to vakaro kovos boksininkai, o apšildantys vakaro kovų boksininkai kapeikas gauna. Sakau KAPEIKAS, nes pradedantys kovoja 3-5 kartus metus. Jei gauna traumą - gali ir vos 1-2 kartus per metus kovoti. Iš tų kelių gautų tūkstančių reikia atskaičiuoti mokesčius, atlyginimą išmokėti treneriui, samdyti sparingo partnerius ruošiantis sekančiai kovai. O kur daug šimtai eurų išleidžiami maisto papildams. Tai ne tik, kad tų gautų pinigų už kovas neužtenka, bet reikia ieškoti rėmėjų. Evaldas prieš kelis mėnesius Anglijoje boksavosi. Sakė, kad jei gerai pasirodys, tai jį pasirinks kažkokia bokso agentūra. Kovą laimėjo. Jį ten kažkoks bokso agentas pagyrė už gerą kovą, bet toliau tyla... Kaip suprantu jam pasiūlymo nepateikė. Lietuvoje Siemens arenose kovodamas už 1000 eurų vos 3 kartus metus - nei pragyvensi, nei tuo labiau iškilsi kaip pro boksininkas. Dabar sakysite, tai kodėl rėmėjų neieško. Bet čia problema, kad jis pasaulyje mažai kam žinomas. Laimėjęs olimpiadoje bronzą, bet to tikrai per mažai. Dažniausiai kaip profesionalai greit iškyla tik Olimpiados čempionai. Lomačenka, Usydas, Joshua. Be ir tai Joshua tik po 16 pro bokso kovoje gavo šansą kovoti dėl diržo su Kličko. Be to, Evaldas ne jauniklis. Jis dabar kaip ir savo boksininko pike. Rėmėjus ir bokso žinomas agentūras sunku būtų įtikinti, kad jis turi begalinį potencialą ir galėtų dominuoti tarp pro boksininkų. Dar prisiminkite, kad Evaldas turi ne tik su dabartine draugę vaiką, bet ir su buvusią draugę 2 vaikus, prie kurių išlaikymo jis prisideda.
Žodžiu, jei Evaldas pasirinko geriau gyventi iš rentos, tai aš neabejoju, kad tokį sprendimą priėmė po ilgų svarstymų, skaičiavimų ir pasitariavęs su kolegom.
BEJE, jam sportininko stipendija nemoka, nes buvo nuteistas. Jis tą teismo sprendimą apskundė aukštesniam teismui. Jei teismas pagaliau jį išteisins - tikėtina Evaldas vėl grįš į mėgėjų boksą, vėl gaus stipendiją. O gal net ir į Tokijos Olimpiados atrankas spės sudalyvauti. O iki kol neaišku ką nuspręs teismas - manau teisingas sprendimas pagyventi iš rentos. Belieka Evaldui palinkėti išteisinimo ir sugrįžti dar stipresniam!!!
Atsakyti
TT
2020-01-06 05:50:57
Viskas labai teisingai surašyta. Tik niekur jis jau nebegrįš. Pasirinko tylesnį, bet saugesnį kelią. Gal ir gerai, ne kiekvienam lemta iš sporto milijonus vartyti.
deivis
2020-01-06 01:31:52
nu bled o lietuviai tik stumti ir stumti tas svarbiausiai, kiek sveikatas jis atidave ir tikrai daug paseke,nx komentuoti apie tik blogai nors vienas pasiekit kiek jis, jei butu kvailys nebutu 3 olimpijadoj, apie boksa nesuprantat tokie zmonis ir temok komentoti. maladets evaldas uz pasektas pergales.
Atsakyti
Asd
2020-01-06 02:43:02
Rasyt ismok kaimieti
Zmogus
2020-01-05 23:43:28
O tai kodel jis nebegali boksuotis profesionaliai?
Atsakyti
Boksas
2020-01-05 22:25:05
Komentatoriai jus net nesuprantat uz ka ta renta mokama.. kol petrauskas nese lietuvai medalius is visu europu pasauliu buvo gerai o dabar kai zmogus keliose vietose suklydo smerkiat kaip koki galvazudi. Lietuviai tik smerkt temoka.. o kas liecia petrausko pasiekimus ir renta tai tikrai jis jos nusipelne, nes nei vienas boksininkas po nepriklausomybes to nepakartojo ir ilgai nepakartos. Pats sportuoju pats boksuojuos ir galiu pasakyt, kad petrauskas savo laiku buvo vienas geriausiu pasaulyje megeju bokse ir ta renta tikrai jam priklauso uz jo kruvina darba ir medalius. Neteisinu jo paskutiniu veiksmu su tais teismais ir kitom nesamonem tik noriu pasakyt, kad iki olimpiados zmogus nemazai nuveike lietuvos bokso labui..
Atsakyti
DragonBallzas
2020-01-05 23:34:23
Tai niekas ir nesako, kad jis jos nevertas, daugelis sportininku uzuot mokesi sportuoja ir todel, baige sportininko karjieras nekazi ka gali, daugelis sportininku po karjieros baigimo yra bankrutave, todel ir sugalvotos visokios rentos, nba gi irgi turi savo "pencija" tai normalu zmones, "eda" kuna ir todel komitetai padeda tokiems senatvei. Esme ta, kad budamas dar visai jaunas ir galintis toliau "gyvent is sporto" pasirinko baigt karjiera ir gyvent is tu 1.5k menesiui. Va del ko zmones "stumia" jei tai galima taip pavadint
sakai
2020-01-06 02:56:20
Stanionis ?
Domas
2020-01-05 22:14:00
Ziurkes,nelokit ant Evaldo.Jis garsino Lietuva.Daug jegu ir sveikatos yra uz ja atidaves.Turit jam pretenziju?! Uzsidedat pirstines ir i garda pasiaiskinti pirmin.Zinot kur ji rasti...
Atsakyti
Belekas
2020-01-05 21:13:28
Niuxas jibanas vaikus nukeldineja uz lievas varkes kaimietis jibanas ryzas kazkoks
Atsakyti
frozzenn
2020-01-05 20:18:35
Zabai lupas sudet yr uz ka, o gyvent uz ka jau ir nebera.
Atsakyti
T800
2020-01-05 20:05:22
Gerulis toks :D geriau pasalpa apiformins nei profesionaliai eis sportuot :D
Atsakyti
nu nznznznznznnznz
2020-01-05 19:23:18
Cia ir atlepausiuj aisku yra kd kai sukovoji profose olimpiada usidaro ir kiti megeju turnyrai. Kvaila ir baznycioj musa o sporte apgauna...
Atsakyti
123
2020-01-05 20:21:18
Nuo 2016m. megeju bokso nebera, yra olimpinio stliaus boksas, profai gali ir pasitaiko, kad ir dalyvauja net ir lietuvos "megeju" cempionatuose...
White power
2020-01-06 10:57:57
Taigi pasaulio megeju cempionate super sunkaus svorio kategorijoj laimejo uzbekas ar kazachas, jis jau turejo 6 profesionalias kovas amerikoj.
Sania
2020-01-05 18:23:59
Malonus baxuras... bet gudras ...
Atsakyti
Agirdi krv
2020-01-05 18:25:18
Užsičiaupk padugne girdi žertva
Pasalpiniui ir proto ubagui
2020-01-05 18:21:57
Renta-pasalpa!!??netycia olimpiadoj bronza?!ner ka aiskint daugiau,matosi kokie dvasios ubagai wsat ir kad nevykeliai nenusisiakusiu gyvenimu
Atsakyti
Ble
2020-01-05 18:16:27
O tai kaip boboi papus sutvarke.tegul parduoda mašina i fsio nx
Atsakyti
Pasalpiniai eikit dirbt
2020-01-05 17:33:06
O tai "modelis" zmona ir pats nesugebat eit dirbt? Dar 30 m. Neturit, o jau is pasalpu norit gyvent.
Atsakyti
Klounai jus
2020-01-05 17:26:59
Ka jus pasieket gyvenime,luzeriai!? 3 vieta olimpiadoje!!)! Tai reiskia,pasaulyje ti 2 geresni..lopai jus..tokiu,kaip jus-10000.. o renta jam paliubomu priklauso!!! Jis milziniska darba atliko uz tevyne..o jus,lopai,tik rusus kaltinat
Atsakyti
Proto ubagui
2020-01-05 18:18:23
Pasiekem ir siekiam toliau, ne taip kaip sitas kaimietis netycia laimejas bronza pagalvojo, kad po medalio jau gyvenimas bus aprupintas.
123
2020-01-06 08:40:45
Sako netyčia laimėjo :D šiaip tai jis sidabrą kaip minimum turėjo paimt nes prieš tą koriejietį tikrai laimėjo, tik teisėjai atidavė sprendimą korėjiečiui, visa arena jį nušvilpė. Neginu Petrausko, jis pats kaltas del viso šito, bet nereikia sumenkint jo pasiekimų, nes savo laiku, kai treniruotės jam buvo pagrindinis prioritetas, jis buvo tikrai kietas ir perspektyvus. Daug kas į jį dėjo daugiau vilčių nei į tą patį Kavaliauską, bet kadangi pas Kavaliauską buvo kita disciplina, tai ir pasiekė daugiau.
A.B
2020-01-06 19:07:39
Trumpai bet tiksliai ,cia galima visai Lietuviu tautai priskirti,mastanciu dar yra
Bbb
2020-01-07 21:20:02
2 geresni pasaulyje, 13lyka meciu svorio kategorijoj..
2020-01-05 17:07:19
Aš irgi geriau atsisakyciau rentos ir eiciau dirbt i cechą koki po 8 valandas arba chalturinciau ir jai dar butu laiko kartais nuvaziuociau i olimpiadas
Atsakyti
mhm
2020-01-05 16:38:32
Ambasadorius Son Gokas? ta prasme
Atsakyti
T800
2020-01-05 20:08:13
Japonai Tokyo olimpiniu zaidiniu simboliu (ambasadorium) isrinko SonGoka kaip zinomiausia japona pasaulyje. Ir negali su tuo nesutikt :D Nors man Piccolo ir Future Trunks #1 :D

Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton