Savo rezultatu patikėti negalėjęs V.Žala: „Ta prasme pirmas?“ S.Jurgelėnas prakalbo apie sudėtingą B.Vanago lenkimą (1)

2020.01.05 13:44
Vaidotas Žala | „Stop“ kadras

Vaidotas Žala | „Stop“ kadras

Sekmadienį Saudo Arabijoje prasidėjusiame 42-ame Dakaro ralyje neįtikėtiną rezultatą pasiekė vienas linksmiausių Lietuvos ekipažų Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas, kurie pirmame 319 km greičio ruože finišavo pirmoje vietoje.

Vos tik išlipęs iš automobilio, V.Žala negalėjo patikėti tuo, ką jam sakė žurnalistai iš Lietuvos.

„Na ką, raketos? Gražu žiūrėt, rezultatas buvo“, – pasiteiravo vienas iš Lietuvos žurnalistų Saudo Arabijoje.

„Kaip sekėsi?“, – klausė V.Žala

„Man atrodo, kad tu pirmas“, – atšovė žurnalistas.

„Ta prasme pirmas?“, – sumišęs klausė V.Žala

„Jeigu nepadarėte klaidų ir neprisirinksite baudų, tai esate pirmi“, – patikino žurnalistas.

„Eik tu, negali būt, eik tu.. Pokštininke tu pokštininke“, – su šypsena sakė V.Žala.

V.Žala pasakojo, kad šis greičio ruožas buvo gana sunkus, keitėsi įvairios dangos, tačiau itin gyrė naują automobilį, kuris suteikė neįtikėtiną komfortą ir galimybes.

„Su vienu ratu pravažiavome ant ribos, praleido leisti ir ant pabaigos liko vos pusantro „baro“. Automobilis tai kosmosas. Testuose tokio skirtumo nepajutau, bet dabar tai kaip iš Mico į WRC atsisėdus“, – pasakojo V.Žala. „Trasoje buvo labai daug akmenų, daug kas keitė ratus. Vyrukai pralenkdavo ir stodavo keisti ratus, visą laiką balansavome ant ratų pramušimo. Pavargau, apšilimas ilgokas, pavargo kaklas, bet šiaip tai sakau – neįsivaizdavau, kad gali būti toks automobilis. Važiuoji šaldytuve, vėjelis pučia, kondicionierius veikia, balansuoji milimetrais viską“.

– Pravertė Lietuvos ralio čempionato patirtis?

– Pravertė, nes buvo didelė įvairovė ir reikėjo keisti tempą. Leki 170 km/h ir staiga akmenys ir turi stoti. Buvo šiek tiek smūgelių į apačią, bet atrodo, kad viskas gerai. Buvo nepažymėtas skardis, o kolega buvo smigęs į skardį ir tik todėl į jį neįšokau.

Vaidas negalėjo patikėti, kokią naujieną pranešėme finiše! #iGo2Dakar Autoaibė LRT Nissan STIHL/Mocevičiaus firma "Ginalas" If draudimas Hardman vehicle systems

Posted by iGo2Dakar on Sunday, January 5, 2020

Patikėti pirmąja vieta negalėjo ir S.Jurgelėnas: „Nu baikite bajerius. Čia gal balandžio 1-a?“.

S.Jurgelėnas taip pat atskleidė, kad viename epizode jų nepraleido Benedikto Vanago ekipažas, todėl reikėjo agresyviai juos lenkti.

„86 km važiavome labai gražiai, pratinomės, buvo labai faina dalis – buvo nedideli akmenukai, gražių kopyčių, buvo labai faina. Vaidas labai gyrė „mašiniuką“. Vėliau įsivažiavome ir pradėjome vieną po kito lenkti“, – sakė J.Jurgelėnas.

– Kaip aplenkėte B.Vanagą, sunku buvo?

– Kad jis nesitraukė velniūkštis, juodas vanagas, juodas velnias, blemba. Nesitraukė, bet gal ir gerai, kitus vėliau užlaikė. Jau naglai kirtome, nes atrodė, kad nėra kur trauktis, mes per didelius akmenis kirtome, kad aplenktume. Toliau jau švariau buvo, kelios mašinos buvo priekyje, kėlė daug dulkių, bet pavyko išsigaudyti.

SS1 | Inbank team Pitlane

Dėl Agrorodeo Dakar – Vaido ir Sauliaus. Žiauriai nesmagu, kad taip nutiko. Mums prieš startą organizatoriai pakeitė Iritrack įrenginį, nes neveikė gerai. Vietoje stacionaraus įdėjo mobilų, bet tas, kaip matau, buvo ne ką geresnis. Šiandieną du kartus praleidome Yazeeda, po kartą Alonso, Duma ir dar kažkokį bagį, bet Vaido žinių negavome. Net išsigandau, kai Jis išniro. Mano manymu, laikinas Iritrackas neveikė, kaip turėtų (mus teisėjai buvo įspėję, kad jam gali trūkti ryšio). Vyrai, Jūs šaunuoliai! Pagarba didžiausia 💪 PS su Vaidu susirašėm, pasitikslinom kas nutiko :) Inbank Lietuva #teamPitlane Scandagra Toyota Lietuva Mocevičiaus firma "Ginalas" #VostokEurope Audimas Sandtler GmbH

Posted by Benediktas Vanagas on Sunday, January 5, 2020

B.Vanago paaiškinimą galite skaityti paspaudę čia.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

pipiras
2020-01-05 14:20:49
sveikinu! gera antireklama hiluxams :D
AtsakytiTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 02-19 Manchester City 21 : 30 West Ham United
Šeš 02-22 Chelsea 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 02-22 Southampton 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-22 Sheffield United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-22 Burnley 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 02-22 Crystal Palace 17 : 00 Newcastle United
Šeš 02-22 Leicester City 19 : 30 Manchester City