Saulius Jurgelėnas ir Vaidotas Žala | Youtube.com nuotr.

Saulius Jurgelėnas ir Vaidotas Žala | Youtube.com nuotr.

 Lietuvių ilgai lauktas 2020 m. Dakaro ralio startas – jau netrukus. Sekmadienį prasidės lenktynės, o šeštadienį sportininkai prisistatė publikai ir pasirodė ant starto podiumo.

Benediktas Vanagas tik paskutinę akimirką sužinojo, kad jo šturmanu bus ne susirgęs Sebastianas Rozwadowskis, o portugalas Filipe Palmeiro, tačiau panašu, kad renginio vedėjai apie tai nebuvo informuoti ir lietuvio šturmaną pristatė kaip S.Rozwadowskį. B.Vanagui vėliau teko pataisyti vieną iš vedėjų.

Kita vedėja gluminantį klausimą uždavė Antanui Juknevičiui. Ji Dakaro legendos statusą turinčio lietuvio pasiteiravo, ar tai jam pirmasis Dakaro ralis karjeroje.

„11-as Dakaras. Aš vis dar jaunas ir žadu lenktyniauti 50 kartų“, - geros nuotaikos nestokojo A.Juknevičius, su kuriuo kartu važiuos šturmanas Darius Vaičiulis.

Tuo tarpu Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas liko ištikimi savo tradicijai. „Mini“ automobilį įsigiję lietuviai atliko firminį šuolį.

Pirmasis iš lietuvių ant starto podiumo pasirodė Arūnas Gelažninkas. Vienintelis Lietuvos atstovas motociklų klasėje ištesėjo duotą pažadą ir išskleidė Lietuvos vėliavą. Pernai 24-ą vietą Dakare užėmęs lietuvis šių metų lenktynėse startuos su naujuoju KTM motociklu.

Ralio veteranas Gintas Petrus po startų „Africa Eco Race“ vėl sugrįžta į Dakarą, kuriame dalyvaudavo dar tais laikais, kai lenktynės vykdavo Afrikoje. Jo šturmanas – taip pat „Africa Eco Race“ dalyvavęs ir su motociklu ten važiavęs Tomas Jančys. G.Petrus vairuos senesnės modifikacijos „Toyota Hilux“.

Dakaro debiutantai Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas lenktyniaus su senesniu „Toyota Hilux“ automobiliu, kuriuo anksčiau važiavo V.Žala. Lietuviai ant Dakaro starto podiumo išskleidė vėliavą su Vyčiu.

Iš Pietų Amerikos į Saudo Arabiją persikėlęs Dakaro ralis startuoja sausio 5 d. Džedos mieste. Dalyvių lauks 12 lenktynių dienų ir, kaip įprasta, viena poilsio diena. Ekipažams reiks įveikti 7,5 tūkst. kilometrų, iš kurių 5 tūkst. kilometrų lenktyniniu tempu. Dakaro ralis finišuos sausio 17 d. Qiddiya mieste, netoli Saudo Arabijos sostinės Rijado.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (7)
Registruoti
Anoniminiai (7)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų