Donaldas Cerrone'as | Scanpix nuotr.

Donaldas Cerrone'as | Scanpix nuotr.

 Po 15 mėnesių pertraukos buvęs UFC dviejų skirtingų svorio kategorijų čempionas airis Conoras McGregoras (21-4) sugrįš į narvą, kai „UFC 246“ turnyre Las Vegase susikaus su Donaldu „Kaubojumi“ Cerrone‘u (36-13, 1 be nugalėtojo).

D.Cerrone‘as UFC lengvo svorio kategorijos reitinge žengia penktoje vietoje, tuo tarpu C.McGregoras – ketvirtas, tačiau ši kova vyks aukštesnėje, iki 170 svarų (pusvidutinio) svorio kategorijoje.

D.Cerrone‘ui priklauso ne vienas UFC rekordas: jis turi daugiausiai pergalių, daugiausiai kartų „pribaigė“ varžovus anksčiau laiko bei daugiausiai kartų užsidirbo papildomų pajamų už kovas.

Tiesa, nuo 2017 m. sausio mėnesio D.Cerrone‘as per 10 kovų iškovojo 4 pergales (prieš Yancy Medeiros, Mike‘ą Perry, Alexanderį Hernandezą ir Alą Iaquintą), tačiau pralaimėjo Jorge Masvidaliui, Robbie Lawleriui, Darrenui Tillui, Leonui Edwardsui, Tony Fergusonui ir Justinui Gaethje.

2019 m. D.Cerrone‘as kovojo net keturis kartus, o dabar turi dviejų iš eilės pralaimėjimų seriją.

Prieš būsimą C.McGregoro ir D.Cerrone‘o kovą UFC prisiminė 10 įspūdingiausių „Kaubojaus“ pergalių nuo 2011 m. prasidėjusios jo karjeros UFC organizacijoje.

2011 m. pergalė antrame raunde skausmingu veiksmu („rear-naked choke“) prieš Paulą Kelly

D.Cerrone‘as WEC organizacijoje padarė viską, ką galėjo – iškovojo 10 pergalių iš eilės prieš tokius kovotojus kaip Bensoną Hendersoną (dukart), Jamie Varnerį (dukart), Jamesą Krause‘ą ir Danny Castillo, tačiau daugelis svarstė, ar D.Cerrone‘as sugebės savo sėkmę pakartoti UFC organizacijoje. Britas P.Kelly pirmasis pamėgino mesti jam iššūkį, tačiau jau antrame raunde D.Cerrone‘as perėmė kovos iniciatyvą bei pribaigė jį atlikdamas skausmingą veiksmą.

2011 m. pergalė pirmame raunde techniniu nokautu prieš Charlesą Oliveirą

D.Cerrone‘as parodė, koks dominuojantis jis gali būti prieš aukščiausio lygio varžovą. Trečioje UFC kovoje „Kaubojus“ jau pirmame raunde smūgiais į korpusą ir smūgiu keliu pradėjo C.Oliveiros kančias, o netrukus užbaigė jas padovanojęs smūgių krušą į gulintį varžovą.

2012 m. pergalė pirmame raunde nokautu prieš Melviną Guillardą

Buvę treniruočių partneriai D.Cerrone‘as ir M.Guillardas kovojo taip, tarsi būtų didžiausi priešai. Fantastiškoje 76 sekundžių kovoje sirgaliai pamatė įspūdingą sprogstamųjų smūgių šou. Pirmasis pataikė M.Guillardas, tačiau D.Cerrone‘as atsakė savo atakomis, o po smūgio koja į galvą ir keleto smūgių rankomis M.Guillardo šviesos išsijungė.

2013 m. pergalė skausmingu veiksmu („triangle choke“) prieš Evaną Dunhamą

Prieš šią kovą, vykusią „UFC 167“ turnyre, D.Cerrone‘as per paskutinias 3 kovas buvo iškovojęs 1 pergalę prieš KJ Noonsą ir patyręs 2 pralaimėjimus Anthony Pettisui ir Rafaeliui Dos Anjos. Visgi 2013 m. lapkritį senasis „Kaubojus“ sugrįžo, dominavo prieš E.Dunhamą ir antrame raunde atliko skausmingą veiksmą.

2014 m. pergalė skausmingu veiksmu („rear-naked choke“) prieš Edsoną Barbozą

Tikėtasi, kad tai bus amžių kova tarp dviejų įspūdingų smūgiuotojų. Kova prasidėjo E.Barbozos naudai, kai jis pasižymėjo keletu puikiai pataikytų smūgių. Visgi D.Cerrone‘as sugrįžo, pargriovė varžovą „jabu“ ir praėjus dar keletui sekundžių atliko smaugimo veiksmą.

2014 m. pergalė nokautu prieš Jimą Millerį

Iki tol niekas nebuvo nokautavęs J.Millerio, tačiau tais 2014 m. D.Cerrone‘as gana artimoje kovoje antrame raunde atliko puikų smūgį koja į galvą ir nepaliko J.Milleriui jokių vilčių. Tai buvo ketvirtoji D.Cerrone‘o pergalė iš eilės, tačiau jam reikėjo dar keturių, kol jis sulaukė šanso kovoti dėl lengvo svorio kategorijos čempiono titulo.

2014 m. pergalė vieningu teisėjų sprendimu prieš Eddie Alvarezą

Šiais metais įvykęs E.Alvarezo debiutas UFC organizacijoje buvo itin laukiamas, o tai, kad jis kovos prieš D.Cerrone‘ą dar labiau padidino susidomėjimą. Nors abu kovotojai tą vakarą nelaimėjo „Fight of the Night“ kovos titulo, narve netrūko gražios kovos, o D.Cerrone‘as padarė pakankamai, kad įtikintų teisėjus skirti pergalę jam.

2015 m. pergalė techniniu nokautu prieš Johną Makdessį

D.Cerrone‘as turėjo kovoti prieš Chabibą Nurmagomedovą, tačiau paskutinę akimirką jis patyrė kelio traumą, todėl jį pakeitė J.Makdessi. Nors ant popieriaus tai buvo didžiulė rizika D.Cerrone‘ui, tačiau realybėje jis gavo varžovą, kuris su juo kovojo stovėsenoje. Antrame raunde D.Cerrone‘as atliko galingą spyrį, kuris užbaigė J.Makdessi bandymą priešintis.

2016 m. pergalė techniniu nokautu prieš Ricką Story

Pradėjęs kairės rankos smūgiu į galvą ir dešinės rankos smūgiu į kūną, D.Cerrone‘as netrukus pataikė dar vieną smūgį kaire ranka į galvą bei atliko puikų spyrį. Po to sekė smūgių kruša, kuri užbaigė R.Story kančias, tačiau realybėje tai jau buvo baigta po puikios D.Cerrone‘o keturių smūgių kombinacijos.

2016 m. pergalė nokautu prieš Mattą Browną

Viena iš labiausiai neįvertintų 2016 m. kovų buvo tarp D.Cerrone‘o ir M.Browno. Pirmuose raunduose abu kovotojai atliko daugybę smūgių, o trečiame „Kaubojus“ reikalus užbaigė spyriu į galvą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Cosmos
2020-01-02 16:46:44
Kiek puikiu pergaliu skausmingais veiksmais bet versle reikia stand and bang sukovot pries pinigu maisa
Atsakyti
fff
2020-01-02 15:11:26
Prasideda....
Atsakyti

Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton