„Žalgiris“
Pratęsimas, 5 min.
105
:
97
Atsinaujins po sek
„AX Armani“
Natalija Kočergina | Andrei Ivanov nuotr.

Natalija Kočergina | Andrei Ivanov nuotr.

 Šalies čempionatas – dar toliau nuo Lietuvos. Kelerius metus iš eilės Latvijoje vykdavęs Lietuvos biatlono čempionatas šįkart buvo surengtas Estijos miestelyje Otepėje. Ten esanti trasa dėl sniego stokos bei šiltų orų liko vienintele tinkama varžybų rengimui Baltijos šalyse.

Tiesa, Otepėje vasarį vyks Europos biatlono čempionatas, o olimpinio sezono metu, 2022-aisiais, ten bus organizuojamas ir pasaulio taurės varžybų etapas.

„Lietuvos čempionatas vyko Estijoje dėl mums visiems žinomų priežasčių – Lietuvoje vis dar nėra nė vienos tokioms varžyboms tinkamos šaudyklos ir trasų. Esame priversti organizuoti čempionatus pas kaimynus, tik šį kartą dar šiauriau, nes tik Otepė sugebėjo pasiruošti, pasigaminti sniego ir padaryti trasą. Be to, ten esanti šaudykla yra A kategorijos, joje gali būti vykdomi aukščiausio lygio renginiai, o estai mus bei latvius draugiškai priėmė“, – paaiškino Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas.

Organizuodama čempionatą ne Lietuvoje, federacija susiduria su papildomomis logistikos problemomis, o čempionate dalyvaujančių sportininkų skaičius dėl to tampa mažesnis.

„Otepė yra dar 200 km šiauriau nei Maduona, kur įpratome vykdyti čempionatus. Tai reiškia papildomas kuro sąnaudas, o ir apgyvendinimas Estijoje yra brangesnis nei Latvijoje. Vykdydami čempionatą užsienyje, mūsų treneriai susiduria su problema – negali išvežti visų sportininkų, nes vietų skaičius transporte yra ribotas“, – sakė A.Daugirdas.

Atvirame Lietuvos čempionate medaliai buvo išdalinta net 10 medalių komplektų – pradedant nuo 15 metų jaunių iki suaugusių. Tuo tarpu suaugusiųjų sprinto rungties čempionų titulais pasidabino latvis bei estė.

Moterų 7,5 km sprinte triumfavo Estijos biatlonininkė Tuuli Tomingas. Du baudos ratus sukusi sportininkė 51,1 sek. pranoko tautietę Johanną Taliharm bei 1 min. 10,3 sek. – Lietuvos olimpietę Nataliją Kočerginą. Pastaroji šaudykloje suklydo keturis kartus (šaudymas 1+3).

„Trasos ratas buvo mažas, tik 1,3 km, o iš pačio ryto čia dar buvo vykdomos slidinėjimo varžybos, tad trasa vietomis buvo gerokai sumalta, vietomis apledijusi ar purvina. Šaudykloje pūtė stiprus vėjas, bet tai visada būdinga šioje šaudykloje“, – varžybų sąlygas apibūdino N.Kočergina.

Čempionate biatlonininkė startavo po trijų pasaulio taurės etapų, o sausio 2-ąją ji su visa Lietuvos komanda išvyks į Lenkiją, kur ruošis Vokietijoje bei Slovėnijoje vyksiantiems pasaulio taurės etapams. Sėkmingiausiai jai šį sezoną kol kas susiklostė Hochfilcene (Austrija) vykęs etapas: ten ji sprinto rungtyje užėmė 43 vietą.

„Startus pasaulio taurės etapuose vertinu neigiamai, nes dėl prasto šaudymo stovint nebuvo pasiekti numatyti tikslai“, – priežastį įvardijo N.Kočergina.

Atviro Lietuvos čempionato sprinte tarp vyrų stipriausias buvo Robertas Slotinšas: vieną baudos ratą sukęs latvis 42,2 sek. aplenkė estą Raido Rankelį (2+3) bei 57,1 sek. – Tomą Kaukėną (2+1). Vytautas Strolia šalies pirmenybes praleido dėl šeimyninių aplinkybių, o Karolis Dombrovskis ir Gabrielė Leščinskaitė – dėl ligų.

Jaunimo grupėje sėkmingiausiai iš lietuvių pasirodė sidabrą iškovojęs Linas Banys bei trečia tarp merginų buvusi Raminta Dindaitė. Jaunių grupėse Romualdas Aleksandrovas buvo penktas, Sara Urumova – šešta, o tarp jaunučių išsiskyrė sidabrą iškovojusi Viktorija Augulytė bei šeštas buvęs Lukas Žukauskas.


Tvarkaraščiai

LKL 2019/2020

02-29 „Pieno žvaigždės“ 16:30 „Sintek-Dzūkija“
02-29 „Juventus“ 17:00 „Rytas“
02-29 „Neptūnas“ 17:00 „Lietkabelis“
03-01 „Šiauliai“ 17:00 „Nevėžis“
03-01 „CBet“ 17:00 „Žalgiris“


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 02-29 Aston Villa 02 : 00 Sheffield United
Šeš 02-29 Brighton & Hov… 14 : 30 Crystal Palace
Šeš 02-29 West Ham United 17 : 00 Southampton
Šeš 02-29 AFC Bournemouth 17 : 00 Chelsea
Šeš 02-29 Newcastle United 17 : 00 Burnley
Šeš 02-29 Watford 19 : 30 Liverpool
Sek 03-01 Manchester City 02 : 00 Arsenal
Sek 03-01 Tottenham Hotspur 16 : 00 Wolverhampton …
Sek 03-01 Everton 16 : 00 Manchester United