Fiodoras ir Aleksandras | Organizatorių nuotr.

Fiodoras ir Aleksandras | Organizatorių nuotr.

  Prieš beveik pusę metų naują sutartį su „Bellator“ pasirašęs 42-ejų metų Rusijos MMA legenda Fiodoras Jemeljanenka į narvą sugrįš jau gruodžio 29-ą dieną, kai „Bellator“ organizacija pirmą kartą istorijoje surengs renginį Japonijoje. Šį kartą F.Jemeljanenkos varžovu taps 41-erių metų amerikietis Quintonas „Rampage“ Jacksonas.

Artėjant šiai kovai F.Jemeljanenka bendravo su žiniasklaidos atstovais, kuriems papasakojo apie skandalingąjį brolį Aleksandrą Jemeljanenką, skambučius iš Vladimiro Putino, pasiruošimą kovai ir dopingo kontrolierius.

Dar 2017 metais tarp brolių įvyko konfliktas, kai F.Jemeljanenka viename iš Rusijos portalų teigė, kad „jis savo broliui yra ne Fedia, o Fedoras“. Nuo to laiko broliai vienas kitą ignoravo ir viešai vienas apie kitą dažniausiai nekalbėdavo. Dar vakar Aleksandras duodamas interviu prisiminė, kad jo brolis nepadėjo jam išspręsti problemų, kai jis buvo kaltinamas dėl išprievartavimo, tuo tarpu Fiodoras broliui pasiūlė atsiprašyti tų, kuriems jis pakenkė.

„Susitaikymas su broliu? Leiskite jam pirmą atsiprašyti tų, kuriuos jis prievartavo, įžeidė, apgaudinėjo ir panašiai. Tegu jis stoja prieš visus tuos, kuriuos vadino gyvuliais“, – sakė F.Jemeljanenka.

Fiodoras taip pat prakalbo ir apie brolio kovą su kovinio sporto patirties beveik neturinčiu galiūnu Michailu Kokliajevu, kurią išjuokė bei pateikė gyvenimišką istoriją, paaiškinančią jo dabartinius santykius su Aleksandru.

„Aš žinojau, kad ji vyksta, tačiau man atrodo, kad tai ne sportas, o jo priešingybė. Boksininkas Kostya Tszyu yra pasakęs: „jeigu noriu eiti į cirką, tuomet einu pas brolius Zapashny“. Aš negaliu to vadinti cirku, nes nenoriu įžeisti cirko vardo. Ten sporto nebuvo“, – sakė F.Jemeljanenka. „Kalbant apie Aleksandrą.. Meldžiuosi, kad jis surastų savyje žmogų. Man Aleksandras yra miręs. Gyvenime yra tokia istorija: tėvas turėjo du sūnus. Vienas paprašė savo dvaro dalies ir išvyko toli iš šalies. Būdamas užsienyje jis prašvaistė savo dvaro dalį paleistuvystėms ir panašiai. Kai atėjo baisus badas, jis prisiminė, kad yra mylimas ir laukiamas namuose. Grįždamas jis galvojo, kad paprašys tėvo atleidimo. Kai sugrįžo, tėvas jį pasitiko, pasigailėjo, puolė bučiuoti ir apkabinti. Jo sugrįžimo proga tėvas surengė šventę. Jaunesnysis sūnus viską stebėjo ir buvo nusiminęs: „Aš buvau tiek metų su tavimi, daug dirbau, bet tu man nieko nedavei“. Tėvas liepė džiaugtis, kad jo brolis buvo miręs, tačiau dabar yra gyvas. Pradingo, tačiau buvo surastas. Tai taip man yra ir su Aleksandru – jis miręs, tačiau aš meldžiuosi už jį, kad jis sugrįžtu“.

Jau seniau buvo žinoma, kad F.Jemeljanenka yra vienintelis Rusijos kovotojas, kuriam po pergalių skambina pats Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Kaip yra dabar? Ar F.Jemeljananka dar turi kažką bendro su politika?

„Jūs matote kas vyksta pasaulyje, kas vyksta Rusijoje. Manau, kad prezidentas turi pakankamai problemų. Buvo skambutis po to, kai aš „Rizin“ turnyre nugalėjau Jaideepą Singhą (2015 m. gruodį, – aut. past.). Jis mane palaiko, vėliau buvo dar vienas skambutis, tačiau tai nesvarbu. Nemanau, kad reikėtų man pranešinėti „instagrame“, jog su manimi kalbasi V.Putinas. Kažkada buvau Rusijos Federacijos taryboje, tačiau šiuo metu nebe. Kai jie mane į tai įtraukė, tai nebuvo mano sprendimas“, – aiškino F.Jemeljanenka.

F.Jemeljananka taip pat pripažino, kad besiruošiant artėjančiai kovai su Q.Jacksonu jį kankino traumos, tačiau dabar jis jaučiasi gerai.

„Aš jaučiuosi gerai. Į Japoniją atvykome pirmadienį, o dabar vyksta adaptacijos periodas. Jaudinuosi dėl traumų, tačiau jos nėra esminės. Negaliu atskleisti kovos taktikos, tačiau ruošiausi kovai kuo įvairiapusiškiau. Nepaisant amžiaus, aš vis dar stengiuosi išlaikyti tą ankstesnį krūvį, tačiau kūnas tai jaučia. Dabar jis nebe taip gerai atsigauna, tačiau aš nepasiduodu senatvei.

Žinoma, šią dieną aš norėčiau praleisti su savo dukterimi (gruodžio 29 gimė Fiodoro duktė, kuriai dabar sukaks 12 metų, – aut. past.), tačiau dabar aš esu su jumis. Labai norėčiau parodyti gražią kovą ir jeigu Dievas leis, laimėti. Tačiau aš suprantu, kad Q.Jacksono vaikas taip pat turi gimtadienį ir jis bandys padaryti viską, kad laimėtų“.

F.Jemeljanenka taip pat atskleidė, kad dopingo kontrolieriai neskrenda pas jį į Rusiją ir dopingo kontrolė vyksta tik prieš kovą ir po jos.

F.Jemeljanenka išskyrė ir kovą, kuri jam per karjerą įsiminė labiausiai: „2004 metų gruodį kovojau „Pride“ organizacijoje su brazilu Antonio Nogueira ir tai yra mano įsimintiniausia kova. Tą kovą laimėjau teisėjų sprendimu“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Slaunuolis
2019-12-27 12:12:25
Tikras rusas..pavizdys visiem
Atsakyti
Eeee girdi
2019-12-27 14:58:13
Smuk mahui ruski.ė ė ė girdi gaidy!!!!! Ha ha ha ė ė ė ha ha ha

Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton