Kurtinaitis | Scanpix nuotr.

Kurtinaitis | Scanpix nuotr.

Rimas Kurtinaitis prieš artėjančias rungtynes su Kauno „Žalgirio“ komanda kalbėjo, kad Lietuvos čempionų pralaimėjimų serija tikrojo klubo pajėgumo neparodo.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai turi aštuonių nesėkmių seriją ir penktadienį susitinka su Maskvos srities „Chimki“.

„Nenorėčiau lįsti į kitų daržą. „Žalgiris“ žino, ko jiems reikia, aš manau, kad jie žaidžia gerai. Kaip vertinsime tą gerumą: Šarūnas išgauna iš jų maksimumą atsidavimo, o techniniai momentai, neįmetimai yra individualus klausimas. Būna viena diena geresnė, kita – blogesnė. Tai yra komanda, pralaiminti mažiausiu taškų skirtumu, nors, kaip ir minėjau, gal geriau kartą pralošti 20 taškų, kitąsyk laimėti 17.

Komandos pajėgumo tai neparodo, yra užtektinai rungtynių. Žinant „Žalgirį“, jie gali atsikelti. Teko skaityti, kad jie ieško įžaidėjo. Mes žinome, kaip pernai dėl objektyvių priežasčių daug kas juos nurašė, buvo daug traumuotų žaidėjų, bet jie sugebėjo laimėti 6 rungtynes iš 6, kai kurias – išvykoje, prieš „Maccabi“, „Real“. Tai dideli pasiekimai. Aišku, pasikeitė eilė žaidėjų, pasikeitė atmosfera, bet įdirbis jaučiasi, „Žalgiris“ vis tiek vieną dieną žais taip, kaip jie visada žaidė. Nuo savo stiliaus jie nenukrypo“, - sakė treneris.

Kaip „Žalgirio“ komandą pakeitė pasikeitę legionieriai?

„Brandonas ne veltui tiek savaičių buvo MVP ir išrinktas į simbolinį penketą. Čia buvo vienas jų pagrindinių žaidėjų. Komanda visada komplektuojasi apie įžaidėją ir centrą – tada viskas lipdosi aplink. Nenoriu sakyti, kad dabar žaidėjai geresni ar blogesni, jie dar nežaidžia to, ko norėtų Šarūnas.

Nėra lengva, žinau pats, pavyzdžiui, NBA žaidėjus perorientuoti į Eurolyginį krepšinį. Aišku, turime gal aukštesnio lygio žaidėjus nei tie, kurie atėjo į „Žalgirį“. Mums, kurie čia žaidžia ir treniruoja, atrodo savaime suprantami dalykai, bet krepšininkams iš JAV taip neatrodo. Tam reikia laiko, aišku, jo nėra, bet ir pernai „Žalgiris“ nestartavo gerai, vėliau turėjo traumų, bet galiausiai sezoną užbaigė labai gerai.

Galvoju, kad jie turi didelį potencialą tobulėti, užtaisyti klaidas, Šarūnas geras treneris, žino, ką daryti“, - sakė treneris.

„Visada mūsų komanda neturi kredito pasiteisinti pralaimėjimų atveju. Pamenu, kai su „Chimki“ Vieningoje lygoje ir Europos taurėje laimėjome iš eilės 33 rungtynes, po vieno pralaimėjimo mūsų vadovai paklausė: kas atsitiko, kas negerai? Sakiau jiems, kad negalime laimėti visus metus iš eilės, bus tokių rungtynių.

Eurolygoje yra virusas po poros pralaimėjimų keisti trenerį, pernai jų pasikeitė pusė, dabar niekas nebeturi kantrybės. Jei prieš keletą metų pralaimėjimai buvo nurašomi legionieriams, tai dabar – treneriams. Turi su tuo taikytis. Kalbėjome ir su Kęstu, kokia jų situacija. Jis sako: sėdi ir nežinai, laimi gerai, ne – nežinai, kas bus. Visi esame tokioje pozicijoje. Aišku, tikimės geriausio, bet daug kredito neturime. Nesvarbu, kad vadovai draugai, švenčiame kartu gimtadienius, bet yra darbas, į kurį investuodama daug pinigų ir norima rezultato“, - kalbėjo specialistas. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų