Eimantas Stanionis | Instagram.com nuotr

Eimantas Stanionis | Instagram.com nuotr

„Atvirai? Jau laukiu, kada galėsiu grįžti namo, – sportas.lt prisipažino boksininkas Eimantas Stanionis, jau tris mėnesius besitreniruojantis Jungtinėse Amerikos Valstijose. – Maniau, kad galėsiu čia išbūti. Tačiau vienam čia labai sunku psichologiškai“.

Pralaimėjimo profesionalų bokse nepatyręs E.Stanionis (9-0-0) spalio 26 dieną pirmajame raunde įveikė amerikietį Evincii Dixoną (9-24-2), o šeštadienį Kalifornijoje ringe susitiks su Julio Cesaru Sanchezu iš Dominikos Respublikos.

„Sportuoju, sportuoju ir nieko nematau. Gyvenu tokiuose... Laukuose. Iki miesto reikia važiuoti gerus 20 kilometrų. O pėsčias niekur nenueisi, nes šaligatvių Amerikoje daugelyje vietų nėra. Todėl nėra, ką veikti. Galima sakyti, kad tris mėnesius gyvenu pagal režimą „namai-sporto salė“, – pasakojo prieš ketverius metus Europos čempionu tapęs E.Stanionis. – Baigiu išprotėti“.

Vienu metu boksininką net buvo pradėjusios lankyti mintys ir klausimai „O ką aš čia veikiu?“

„Prieš spalio dvikovą vis girdėdavau, kad keisis mano varžovas. Apie boksininką, su kuriuo kovosiu, sužinojau paskutinę akimirką, – ne vieną kartą teigęs, kad nori kovoti su stipriais varžovais sportas.lt sakė E.Stanionis. – Visa ši košė mane privertė sau užduoti klausimą, ar tobulėju, ar judu į priekį. Tačiau, dabar, artėjant kovai, kiek aprimau. Viskas gerai“.

Varžovas iš Dominikos Respublikos, su kuriuo teks suremti pirštines šeštadienį, profesionaliame bokse yra iškovojęs 11 pergalių ir patyręs 2 pralaimėjimus. Tačiau prieš šešerius metus profesionalo karjerą pradėjęs boksininkas iki 2017-ųjų kovėsi tik su pralaimėjimų kartėlio piliules ryjančiais boksininkais. Paskutines dvi kovas Julio Cesaras Sanchezas pralaimėjo, paskutinį kartą į ringą jis žengė praėjusių metų pavasarį.

Eimantas Stanionis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Eimantas Stanionis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Skelbiama, kad lietuvio ir Dominikos Respublikos boksininko kovai bus skiriami 8 raundai.

„Tiesą pasakius, jaučiuosi tarsi grįžęs į mėgėjų boksą, kur nuvažiuodavau į turnyrą, ir nežinodavau, su kuo teks kovoti, nes viskas priklausydavo nuo burtų, – nusijuokė E.Stanionis. – Panaši situacija ir dabar. Net nežinau, kaip mano varžovas atrodo ringe. Ieškojome jo kovų įrašų, bet nieko nesuradome. Tad nieko apie jį nežinome“.

Prieš šią kovą vyko diskusijos, kad E.Stanionis galėtų susikauti su patyrusiu 33-ų metų amerikiečiu Francisco Santana (25-7-1). „Sutikome kovoti, tačiau netrukus sulaukėme žinutės, kad amerikietis ir jo vadyba nenori“, – sakė E.Stanionis.

Eimantas Stanionis | Organizatorių nuotr.

Eimantas Stanionis | Organizatorių nuotr.

F.Santana pasirinko galimybę sausio mėnesį ringe susitikti su Jarrettu Hurdu (23-1-0).

„Yra daug boksininkų, kurie nenori su manimi kovoti, – teigė E.Stanionis. – Suprantu, turiu pasigerinti savo karjeros įrašą. Mano sąskaitoje dar tik devynios kovos, todėl nesu labai vertinamas. O gal kiti ir prisibijo. Niekas nenori rizikuoti. Juk mano kovos stilius yra sudėtingas, nuolat spaudžiu, nebėgioju, nežaidžiu – su manimi reikia kovoti. Manau, daugelis supranta, kad su manimi bus sunku, niekas nenori kentėti“.

E.Stanionis teigė suprantantis, kad dabar belieka laukti savo laiko. „Ir žinau, kad jis tikrai ateis – man tik reikia laimėti, – dar kartą nusišypsojo boksininkas. – Tikrai noriu laimėti prieš boksininką, kuris jau turi „vardą“ tarp profesionalų. Manau, tai įvyks kitais metais“.

Pasak E.Stanionio, šiais metais karjerą labai pristabdė pavasarį gauta dešinės rankos riešo trauma.

Eimantas Stanionis | „Twitter“ nuotr.

Eimantas Stanionis | „Twitter“ nuotr.

„Tai tapo stipriu stabdžiu, – atsiduso boksininkas. – Prieš traumą jau kovojau su gerais boksininkais. „Vilkas“, Samuelis Figueroa – tai puikūs boksininkai. Juos įveikiau, transliuotojams patiko mano kovos, planai jau buvo dėliojami, tačiau vėliau pranešiau, kad patyriau traumą. Mes planuojame, o Dievas juokiasi. Dabar yra svarbu sugrįžti ir įrodyti, ko esu vertas. Psichologiškai nėra lengva“.

Operacija E.Stanioniui buvo atlikta Lietuvoje.

„Tačiau dabar klausiu savęs, ar tikrai man jos reikėjo… Man sakė, kad po trijų mėnesių galėsiu sportuoti pilna jėga. Prabėgo pusmetis, kol galėjau stipriau mušti, – sakė E.Stanionis. – Tiek laiko jau praėjo, o aš vis dar nesijaučiau pilnai sugijęs. Tik suskausta ir vėl išpila prakaitas iš baimės, kad vėl kažką pasidariau“.

Eimantas Stanionis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Eimantas Stanionis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Grįžęs į Lietuvą boksininkas planuoja vizitus pas medikus, tačiau jau pas kitus specialistus.

„Man siūlė operuotis ir Amerikoje, tačiau tuo metu buvau Lietuvoje. O visi kalbėjo, kad čia geri specialistai. Susiradau, atrodo, geriausius, bet… Gal ne taip viskas čia ir gerai, gal ne taip pasirinkau, gal reikėjo važiuoti į užsienį. Daug „gal“, bet dabar turime tai, ką turime“, – kalbėjo E.Stanionis.

Jis džiaugėsi, kad jėga po truputį grįžta. „Gal dar ne 100 proc., bet kokie 85 proc. jėgos jau grįžo. Jau galiu mušti maišus stipriau. Džiaugiuosi, kad nejaučiu ir baimės mušti“, – pabrėžė boksininkas.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (7)
Registruoti
Anoniminiai (7)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų