Terence'as Crawfordas prieš Egidijų Kavaliauską | Scanpix nuotr.

Terence'as Crawfordas prieš Egidijų Kavaliauską | Scanpix nuotr.

„Rezultatas? Nieko gero! Yra kaip yra, jau nieko nepadarysi. Tenka su tuo susitaikyti“, – kalbėdamas su sportas.lt sakė šeštadienį kovą dėl WBO čempiono diržo svorio kategorijoje iki 67 kilogramų Terence’ui Crawfordui pralaimėjęs boksininkas Egidijus Kavaliauskas.

Pasak jo, iki šeštojo raundo pavyko laikytis viso sudėlioto kovos plano. „Mums nebuvo galima „mestis“ ant jo, – sakė E.Kavaliauskas. – T.Crawfordas yra gudrus, jis tik ir laukė, kad eičiau į priekį, o pats galėtų kontraatakuoti. Nuo pirmojo raundo laukiau jo klaidų. Šešis raundus pavyko visai neblogai prie jo prisitaikyti, septintajame jis pakeitė taktiką ir viskas pradėjo eiti blogyn. Priešininkas sugebėjo prisitaikyti prie manęs“.

Kova buvo sustabdyta devintajame raunde – T.Crawfordas iškovojo 36-ą pergalę, o lietuvis patyrė pirmąjį pralaimėjimą profesionalų bokse.

„Jis yra labai protingas boksininkas, – pabrėžė E.Kavaliauskas. – Be to, ringe jis yra atsipalaidavęs. Ne kiekvienas tai sugeba. T.Crawfordas mato visas tavo daromas klaidas. Visi kalba, kad jis yra vienas geriausių boksininkų pasaulyje. Prisipažinsiu, kad iš pradžių tikrai negalvojau, kad jis yra toks geras, bet dabar galiu tai pripažinti. Atsipalaidavimas ir visos kovos kontroliavimas suteikė jam pranašumą paskutiniuose raunduose“.

Skaičiuojantis teisėjas

Pirmą kartą savo karjeroje patyręs, kas yra nokdaunas, E.Kavaliauskas teigė net nesupratęs, kas nutiko septintajame raunde, kuomet T.Crawfordas jį privertė kluptelėti pirmą kartą.

Amerikietis pataikė tiesiai lietuviui į ausį – galvoje pradėjo zvimbti ir tik pramerkęs akis E.Kavaliauskas pastebėjo, kad yra atsirėmęs į ringo grindis.

Bliamba, na, čia dabar...“ – pirmoji tada boksininkui šovusi mintis į galvą.

„Atsistojau ir pamačiau, kad teisėjas jau skaičiuoja. Net nesupratau, kas atsitiko... – pasakojo E.Kavaliauskas. – Antrasis? Tuomet galva nesisuko, „neplaukiau“ – tiesiog prasileidau smūgius ir kojos nebeatlaikė. Ir viskas. Yra kaip yra“.

Teisėjui sustabdžius kovą, E.Kavaliausko teigimu, visą kūną užliejo emocijos. „Tikrai buvau nusivylęs. Net nepamenu, ką dar ringe kalbėjome su vadybininku Egiu Klimu. Tik jis pasakė, kad kova buvo gera“, – prisiminė boksininkas.

Terence'as Crawfordas prieš Egidijų Kavaliauską | „Top Rank“ nuotr.

Terence'as Crawfordas prieš Egidijų Kavaliauską | „Top Rank“ nuotr.

Pagirų lietuvis sulaukė labai daug – gyrė ir T.Crawfordo treneris, ir ekspertai, ir „Top Rank“ vadovo Bobo Arumo.

„Giria tai giria, bet rezultatas yra rezultatas, juk pralaimėjau kovą. Nėra smagu“, – teigė E.Kavaliauskas.

Pritrūko patirties

Iki šiol verda diskusijos ir apie trečiąjį kovos raundą, kuomet lietuvis sugebėjo tiksliai pataikyti, o T.Crawfordas susverdėjo. Ekspertai ir gerbėjai teigia, kad E.Kavaliauskas buvo „apiplėštas“ dėl šiame epizode teisėjo klaidos – nepradėto skaičiuoti nokdauno amerikiečiui.

„Pataikiau ir pamačiau, kad jis pradėjo „plaukti“, – sakė E.Kavaliauskas. – Tačiau mane užliejo emocijos, norėjau „damušti“. Galėjau žengti žingsnelį atgal ir vėl lupti. Viskas būtų visai kitaip pasibaigę. Leidau „plaukiančiam“ varžovui priartėti ir bandyti apsikabinti. Jis krito. Tikrai tasai nokdaunas buvo. Bet teisėjas neskaičiavo, ką jau padarysi...“

Egidijus Kavaliauskas ir Terence'as Crawfordas | Instagram.com nuotr

Egidijus Kavaliauskas ir Terence'as Crawfordas | Instagram.com nuotr

Paklaustas apie artimiausius planus ir mintis apie ateities žingsnius, E.Kavaliauskas pabrėžė, kad pirminis planas – išsigydyti ligą. Tik grįžęs iš Niujorko į Los Andželą boksininkas prastai pasijuto, o pasimatavęs temperatūrą, suprato, kad organizmas reikalauja poilsio – termometras parodė 39-ų laipsnių temperatūrą.

„O vėliau jau kalbėsime su E.Klimu, žiūrėsime, kokios laukia perspektyvos, kokia gali būti kita kova, – kalbėjo E.Kavaliauskas. – Visos pagiros po kovos tikrai guodžia. Ta pati T.Crawfordo komanda po visko spaudė ranką ir gyrė. Tai džiugina. Žiūrėsime, ar tokia kova davė man naudos. Stengiausi, kiek galėjau. Svarstyti apie padarytas klaidas? Galima, bet kova pralaimėta. Reikės galvoti, kokius žingsius privalėsime žengti toliau“.

Sulaukęs klausimo, ar T.Crawfordas yra įveikiamas, lietuvis net neabejojo: „Įveikiamas“.

Terence'as Crawfordas ir Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

Terence'as Crawfordas ir Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

„Šįkart man pritrūko patirties profesionalų ringe. Tas labai gerai pasimatė. Sukaupta patirtis T.Crawfordui leido ringe atsiplaiduoti. To būtent man ir pritrūko – pirmuosius šešis raundus viskas buvo gerai, o vėliau pasijautė patirties stoka. O T.Crawfordas antroje kovos pusėje pradėjo boksuotis geriau. Tai patirtis“.

Svarbiausias pasirengimas

Tačiau daugiausiai dėmesio boksininkas dabar norės skirti besilaukiančiai ir vasario mėnesį gimdyti turinčiai žmonai Vitalijai.

„Vos pora mėnesių liko – pilvukas jau didelis, – nusišypsojo į žmoną žvilgtelėjęs E.Kavaliauskas. – Kova baigėsi, dabar prasidės pasirengimas „lėliukui“. Tai taip pat yra labai svarbus pasiruošimas. Reikės užsisakyti knygų apie vaikų auklėjimą. Dar nė vienos neskaičiau, bet jau reikės pradėti. Bet gal nereik man per daug tų knygų – aš ir taip geras tėvelis būsiu“.

Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

„Bus, tikrai bus… – pakomentavo V.Kavaliauskienė.

„Vitalija bus griežta mamytė, o aš būsiu geras tėvelis, – nusijuokė sūnaus laukiantis E.Kavaliauskas. – Žinoma, kad spausiu dėl sporto. Bet labai tikiuosi, kad jis nenorės būti boksininkas. Tačiau rinksis pats. Sakiau, kad pripirksiu futbolo kamuolių, kad tik jie aplink būtų. Tegul auga futbolininkas“.

Paklaustas, kodėl nenori, kad sūnus taptų boksininku, E.Kavaliauskas, susimąstė: „Sunkus yra tasai boksininko kelias… Jeigu man pačiam reikėtų tą kelią eiti iš naujo, aš nenorėčiau. Visas tasai kelias nuo vaikystės nėra saldus, – sakė 31-erių boksininkas. – O šiaip, visiškai nesvarbu, ar jis bus sportininkas. Svarbiausia, kad būtų sveikas ir geras vaikas. Mokslininkas gal bus? Protingas – visas į tėtį“.

Po šios frazės garsiai juoktis prapliupo abu Kavaliauskai.

Pora dar nėra apsisprendusi dėl sūnaus vardo. „Bet norime trumpo lietuviško...“ – sakė E.Kavaliauskas.

„Nesakysime, nes dabar daug „lėliukų“ gimsta. Ims ir nusižiūrės kas“, – tuoj pat pajuokavo V.Kavaliauskienė.

„Norime lietuviško vardo, bet nenorime ilgo, tarkime Egidijus ar Vitalijus… Su ilgu vardu sunku Amerikoje. Jau užtenka, kad mes su Vitalija vargstame“, – pabrėžė boksininkas.

Egidijus Kavaliauskas su žmona Vitalija | asmeninio archyvo nuotr.

Egidijus Kavaliauskas su žmona Vitalija | asmeninio archyvo nuotr.

V.Kavaliauskienė prisipažino, kad vyro kovą dėl čempiono titulo stebėjo kartu su drauge bendruomenės organizuotojo peržiūroje. „Draugė stebėjosi, kokia rami esu, – sakė V.Kavaliauskienė. – O ar man reikėjo ant galvos suktis? Juk žinau, kad nieko negaliu pakeisti. Žiūrėjau, o kas dėjosi viduje, tas jau dėjosi. Aš žinau, kad Egis yra stiprus…“

„Kieta mano žmona, ane?“ – nusijuokė E.Kavaliauskas.

„Tiesą pasakius apsidžiaugiau, kad kovą nutraukė anksčiau, – tęsė V.Kavaliauskienė. – Tuo metu galvojau „Kova gera, o daugiau prasileisti nereikia“. Viskas išeis į naudą. Jaudinausi, rankos drebėjo, tačiau per daug emocijų stengiuosi nerodyti. Laikau jas savyje. Ai, dar supykau, kad manes nepasiėmė į Niujorką“.

E.Kavaliauskas patvirtino, kad Vitalija visada pyksta, kai negali stebėti kovos gyvai.

„Aš nesuprantu, kodėl manęs jis niekada nesiveža...“ – nusijuokė V.Kavaliauskienė, kol vyras atsargiai apžiūrinėjo savo per kovą lūžusią ausį.

„Ot, gražią ausytė dabar turėsiu… Kaip imtynininkas“, – nusijuokė jis.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (19)
Registruoti
Anoniminiai (19)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų