Kotryna Maskolaitytė-Čiburė | asmeninio archyvo nuotr.

Kotryna Maskolaitytė-Čiburė | asmeninio archyvo nuotr.

„Ilgai ieškojau draugės, su kuria „nuo pirmadienio“ pradėsime sportuoti ir sveikai maitintis, bet tas lemtingas pirmadienis vis neateidavo, o aš viena niekaip neišdrįsdavau nueiti į salę“, – juokdamasi prisiminimais dalijosi šį rudens sezoną Lietuvos bikinio sceną užkariavusi „Renata Ladies“ komandos sportininkė Kotryna Maskolaitytė-Čiburė.

Rudens sezone, kuris sportininkei tebuvo antrasis karjeroje, iškovotas sidabro medalis Vilniaus taurės varžybose, aukso medaliais atletė pasipuošė „Valio PROfeel“ taurės turnyre, Lietuvos taurėje bei tarptautinėse varžybose Latvijoje.

Prisiminusi kiekvienas sezono varžybas, kuriose šiais metais buvo paskelbta nugalėtoja 24-erių atletė teigė, kad kaskart išgirdus savo pavardę jai per kūną perbėgdavo šiurpulys, o mintyse nuskambėdavo „Vau, Kotryna, taigi čia tu taip padarei“.

Ir pribumbsėta, ir pritrepsėta

Mergina nuo paauglystės domėjosi sportu bei fizine veikla – būdama dvylikos ji jau žaidė krepšinį.

„Per kūno kultūros pamokas mokytojas pastebėjo krepšininkės potencialą, – sportas.lt besišypsodama pasakojo K.Maskolaitytė-Čiburė. – Pirmą kartą nuėjau į treniruotę „ant bajerio“, tačiau man patiko. Mūsų komanda gal ir nebuvo pati stipriausia, tačiau labai vieninga. Buvau pati aukščiausia komandos žaidėja ir teko žaisti vidurio puolėjos pozicijoje, todėl galima sakyti, kad mūsų komandos šūkis buvo „Svarbu ne ūgis, o smūgis“.

Su krepšinio komanda mergina iškovojo kelis trofėjus ir buvo pastebėta... Tautinių šokių kolektyvo vadovės. Netrukus mergina pradėjo derinti šias dvi, iš šalies žvelgiant, sunkiai suderinamas veiklas.

„Dar porą kartų per savaitę eidavau „patrypti“ į linijinių šokių treniruotes – dėl malonumo. Taigi, teko ir kamuolį salėje pamušinėti ir Lietuvos Dainų šventėje patrepsėti“, – sakė sportininkė.

Kotryna Maskolaitytė-Čiburė (penkta iš kairės) | asmeninio archyvo nuotr.

Kotryna Maskolaitytė-Čiburė (penkta iš kairės) | asmeninio archyvo nuotr.

Šakių rajone augusi K.Maskolaitytė-Čiburė, baigusi mokyklą išvažiavo į Kauną studijuoti kineziterapijos.

„Dabar gėda prisipažinti, bet tuomet atitolau nuo sporto. Aptingau, – akis nuleido sportininkė. – Turėjau derinti studijas ir darbą. Dirbau viename Kauno sporto klube, kaip buvo populiaru studentavimo metu, barmene-padavėja. Čia dirbo daug trenerių, daug gražių, sveikų žmonių. Kažkuriuo momentu supratau, kad savo kūne pradėjau jaustis nepatogiai, kad jis man nepatinka“.

Dar didesnė atsakomybė kiek labiau rūpintis savo kūnu užgriuvo atliekant kineziterapijos praktiką vaikų sanatorijoje.

„Supratau, kad turiu būti pavyzdys kai kuriems savo pacientams... O svarbiausia, norėjau būti laiminga būdama tokia, kokia esu, – sakė K.Maskolaitytė-Čiburė. – Ir tuomet pradėjau ieškoti draugės, su kuria galėčiau „nuo pirmadienio“ pradėti sportuoti ir sveikai maitintis.

Gavosi tobulai

Pasirodo, surasti draugę „nuo pirmadienio“ nėra labai lengva misija.

„Tačiau atėjo ne lemtingas pirmadienis, bet lemtingas penktadienis – susipažinau su treneriu Andriumi Mickevičiumi, su kuriuo pradėjome sportuoti. Po truputį įžengiau į sveikesnės mitybos ir sporto kelią ir rengėme Kotrynos išsvajotą „summer body“.

Kotryna Maskolaitytė-Čiburė su Andriumi Mickevičiumi | asmeninio archyvo nuotr.

Kotryna Maskolaitytė-Čiburė su Andriumi Mickevičiumi | asmeninio archyvo nuotr.

Netrukus K.Maskolaitytė-Čiburė susipažino ir su Renata Marcinkute. „Iki šiol pamenu, kaip Renata priėjo, pakalbėjo apie mano pajuodusius paakius, nes, žinoma, laikiausi dietos vardan gražaus kūno, o vėliau nužvelgė mane nuo kojų iki galvos ir pasakė mano treneriui „Vau, kokios kojos“. Nemanau, kad jos buvo kažkuo „Vau“, tačiau tai buvo dar vienas momentas gyvenime, kai manyje įžvelgė potencialą... Vos po kelių dienų treneris Andrius užklausė, ar manęs nedomintų dalyvavimas varžybose“.

Būtent tuomet atsirado pirmosios mintys apie bikinio kategoriją ir didžiąją fitneso sceną.

„Tik grįžusi namo pradėjau ieškoti, kaip atrodo bikinio kategorija, – prisiminė K.Maskolaitytė-Čiburė. – Žiūrėjau ir lyginau save su merginomis nuotraukose. Pamaniau, kad treneriai bus kažką sumaišę norėdami mane užvyti į sceną. Aišku, visiems artimiesiems prisigyriau, kad galbūt, dalyvausiu varžybose – vienu metu labai degiau noru kuo greičiau tai padaryti“.

Kotryna Maskolaitytė-Čiburė | asmeninio archyvo nuotr.

Kotryna Maskolaitytė-Čiburė | asmeninio archyvo nuotr.

Neužilgo visos kalbos aptilo, o ir noras kiek išblėso. „Tačiau sportavau ir sveikai maitinausi toliau, vieną pavasarį R.Marcinkutė mane apžiūrėjo ir nutarė, kad varžyboms rengtis dar ankstoka – reikėjo padirbėti su tam tikromis kūno vietomis. Tada mintis apie varžybas nustūmiau dar toliau ir ramiai sau „kočiojau“ salėje, o jei kas užklausdavo, ar dalyvausiu, jau atsakydavau, kad nežinau.

Lemtingą žinutę iš trenerės mergina gavo šių metų pradžioje – iškart po didžiųjų švenčių.

„Trenerė pranešė, kad reikia pradėti rengtis varžyboms ir tuoj gausiu mitybos planą, nes pavasario sezonas artėja, – prisiminusi nusijuokė K.Maskolaitytė-Čiburė. – Tarsi iš giedro dangaus žinutė. Pasirodo, tik mano mintys buvo atitolusios, trenerių – ne. Žinoma, susijaudinau, pradėjau abejoti, ar sugebėsiu, tačiau nusprendžiau, kad turiu išbandyti save. O dabar galiu teigti, kad viskas gavosi tobulai“.

Pirmasis kartas

Pirmųjų savo varžybų šių metų pavasarį mergina niekada nepamirš dėl ypatingo jaudulio.

„Jau stovint prie scenos R.Marcinkutė patapšnojo per petį, pasakė, kad eina susirasti vietą prie scenos, palinkėjo sėkmės ir paliko mane vieną, – prisiminė K.Maskolaitytė-Čiburė. – Tokia viena ir maža dar niekada nesijaučiau. Pamenu, apsižvalgiau aplink, pamačiau merginas „pumpuojančias“ raumenis, darančias atsispaudimus, keli treneriai bandė „išrėkti“ motyvacines kalbas... O aš stovėjau ir nieko nedariau. Kilo klausimas „Kotryna, ką tu čia darai?“

Kotryna Maskolaitytė-Čiburė su treneriais Renata Marcinkute ir Andriumi Mickevičiumi | asmeninio archyvo nuotr.

Kotryna Maskolaitytė-Čiburė su treneriais Renata Marcinkute ir Andriumi Mickevičiumi | asmeninio archyvo nuotr.

Pasak sportininkės, vienišumo jausmas truko gal minutę. „Tačiau man atrodė, kad tai trunka visą amžinybę, – nusijuokė K.Maskolaitytė-Čiburė. – Tai buvo mano pirmoji kova su savimi. Dabar jau tikrai žinau, kad nesu viena ir galvoje sukasi visai kitos mintys apie tai, kaip parodyti tai, ką turiu geriausio. Nors chaosas galvoje tikrai nenurimsta, manau, ramybė ateis su patirtimi“.

K.Maskolaitytė-Čiburė teigė nurimstanti scenoje, kai visą dėmesį sukoncentruoja į pozavimą.

„Niekada nestebiu, ką daro konkurentės, kad nesiblaškyčiau, – pasakojo sportininkė. – Tada akimis susirandu R.Marcinkutę ir vis žvilgčioju į ją. Labiausiai nuramina jos galvos linktelėjimas arba iškeltas į viršų nykštys. O tada girdžiu tik teisėjų komandas, daugiau nieko“.

Pasak sportininkės, konkurencija bikinio kategorijoje yra labai didelė. „Manau, šią kategoriją renkasi merginos, kurios iš prigimties yra moteriškos ir drąsios, nes ne kiekviena gali demonstruoti savo kūną prieš daug svetimų žmonių, kurių komentarai ir replikos ne visuomet būna teigiamos, o tuo labiau žinant, kad mes, lietuvės, esame ganėtinai kuklios“, – sakė K.Maskolaitytė-Čiburė.

Svajonėse – tarptautinė scena

Jos teigimu, neigiamų atsiliepimų tiesiai į akis tenka sulaukti gana retai. „Tačiau neabejoju, kad jų yra nemažai, – kalbėjo sportininkė. – Įsitikinau, kad žmonės, kurie neigiamus atsiliepimus išsako tiesiai į akis, tai daro ne todėl, kad yra ypač atviri, o todėl, kad pavydi, nepasitiki savimi ir to padaryti nesugebėtų. Visada priimu kritiką ir pastebėjimus iš kitų, bet tik tų, kurie išsako ją nuoširdžiai, sugeba tai padaryti neįžeisdami“.

Kotryna Maskolaitytė-Čiburė | asmeninio archyvo nuotr.

Kotryna Maskolaitytė-Čiburė | asmeninio archyvo nuotr.

K.Maskolaitytė-Čiburė teigė, kad yra keletas asmenų, kurie savo negatyvumu, komentarais sugeba nustebinti. „Esu girdėjusi nemažai komentarų dėl savo plačių pečių, kad „rėmas platesnis už vyro“, kokios didelės ir raumeningos kojos... Bet tai manęs neįžeidžia. Man tai yra gražu. Labiau mane glumina komentarai ir klausimai, kodėl einu į sporto salę, ką ten veikiu. O dar būna ir tokių, kurie bando nuteikti mano vyrą negatyviai, nuolat atsiranda norinčių jį priversti susimąstyti, kodėl aš tiek sportuoju. Tai man yra „neskanu“. Nesuprantu, kodėl reikia taip daryti“.

Kalbėdama apie sportinę ateitį jauna moteris prisipažino, kad sėkmingas sezonas nuteikė judėti toliau. „Svajoju užlipti į rimtas užsienio scenas, – teigė ji. – Turiu visokiausių norų, kaip ir kurias savo kūno vietas norėčiau patobulinti, kad atrodyčiau dar geriau, todėl bandysiu dirbti toliau. Taip pat supratau, kad šis sportas yra vieta, kur jaučiuosi labai gerai, todėl jau pradėjau svajoti, kad kažkada ir profesinė veikla suktųsi aplink tai“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų