Kalėdinis bėgimas | Jevgenij Kirilenko nuotr.

Kalėdinis bėgimas | Jevgenij Kirilenko nuotr.

 Vakar Vilniaus miestiečius ir svečius linksmino puikiai nusiteikę bėgikai, persirengę kalėdiniais kostiumais. Tokio gausaus būrio išsipuošusių persirengėlių Vilniaus Kalėdiniame bėgime nebuvo per visus 44 bėgimo metus – šiemet bėgime dalyvavo net 3867 bėgikų.

 „Dar 1976 metais pirmą kartą surengtame Kalėdiniame bėgime Vilniuje dalyvavo 77 bėgikai. Po 44 metų šiame renginyje dalyvauja beveik 4 tūkstančiai šventes kartu palydinčių entuziastų ir profesionalų. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad Kalėdinis bėgimas tapo šeimas, draugus, vilniečius ir miesto svečius suburiantis renginys“, –  sakė renginio organizatorius Darius Valavičius.

Kalėdų seneliai, žmogus - voras ir bėgantis muzikantas

Šiais metais „Eurovaistinės Kalėdinio bėgimo“ dalyviai stebino miesto praeivius ir svečius savo išradingumu. Kaip ir kiekvienais metais buvo Kalėdų seneliais bei snieguolėmis, elfais ir elniais persirengusių linksmuolių. Tačiau įspūdį paliko jau antrus metus Kalėdiniame bėgime dalyvaujantis filmų herojai „Džokeris“, moteris-katė, žmogus voras ir kiti. Gerą nuotaiką garantavo vienaragio kostiumu persirengęs muzikantas, kuris net 12 kilometrų įveikė grodamas saksofonu.

Dalyvių vis daugėja

Organizatorius džiugina kiekvienais metais rekordus Vilniaus kalėdinio bėgimo istorijoje mušantis linksmų bėgikų skaičius. Šiemet 12 kilometrų distancijoje startavo 1263 bėgikų, 6 kilometrus pasirinko 1204 bėgikų, o į 3 kilometrus užsiregistravo 891 dalyvių. Mažųjų „Nykštukų“ bėgime bėgo kaip niekad daug vaikų – net 509.

Šiais metais bėgime dalyvavo net 14 senjorų, kurių amžius virš 65 metų. „Sidabrinė linija“, sveikindama tokį įkvepiantį pavyzdį aplinkiniams, šiems garbingiems bėgikams skyrė papildomas dovanas.

„Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ populiarėja ir užsienio valstybėse. Į Vilnių šiais metais atvyko bėgti net 365 svetimšaliai iš tokių valstybių kaip Armėnija, Ukraina, Jungtinė Karalystė, Norvegija, Prancūzija ir kitos.

Pirmą kartą – už Vilniaus ribų

Šių metų bėgimas pirmą kartą vyko ne tik Vilniuje. Bėgimo organizatoriai, bendradarbiaudami su programa „Jaunimas gali“, suteikė galimybę Lietuvos miestelių gyventojams bėgti „Eurovaistinės Kalėdiniame bėgime“ savo miestelyje. Organizatorių ir programos tikslas – įtraukti vaikus, jaunimą ir visą bendruomenę į aktyvią, vienijančią veiklą, tad „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ buvo rengiamas net šešiolikoje Lietuvos miestelių. Juose finišuojantiems bėgikams buvo išdalinta 1000 originalių renginio medalių – tokių pat autentiškų, kaip ir finišuojantiems bėgikams sostinėje. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų