Terence'as Crawfordas ir Egidijus Kavaliauskas | „Twitter“ nuotr.

Terence'as Crawfordas ir Egidijus Kavaliauskas | „Twitter“ nuotr.

Niujorko „Madison Square Garden“ arenoje įvyko ilgai laukta dvikova dėl WBO pusvidutinio svorio kategorijos čempiono diržo tarp 31-erių metų lietuvio Egidijaus Kavaliausko ir dabartinio čempiono 32-ejų metų amerikiečio Terence‘o Crawfordo.

Daugelio ekspertų lūkesčius viršijęs lietuvis puikiai pradėjo kovą ir atsilaikė iki 9-ojo raundo. Tik tuomet T.Crawfordas užbaigė kovą techniniu nokautu.

Devintasis raundas:

E.Kavaliauskas trečiajame raunde buvo „apvogtas“ teisėjo. Lietuvis pasiuntė čempioną į nokdauną, bet teisėjas pareiškė, kad tai tebuvo T.Crawfordo paslydimas. Vėliau net ir ESPN komentatoriai negalėjo patikėti tokiu sprendimu ir nesuprato, kodėl Niujorke nesinaudojama vaizdo pakartojimo sistema.

Trečiasis raundas:

Lietuvis po 3 raundų turėjo pranašumą prieš čempioną, bet vėliau ėmė prarasti iniciatyvą. Vis daugiau T.Crawfordo smūgių pasiekdavo tikslą, kol 7-ajame raunde jis pasiuntė E.Kavaliauską į nokdauną. Tuomet jau tiksėjo paskutinės raundo sekundės, tad lietuviui pavyko atsilaikyti.

8-ąjį raundą E.Kavaliauskas taip pat išgyveno, bet 9-asis tapo lemtingu. T.Crawfordas labai greitai pasiuntė E.Kavaliauską į antrąjį nokdauną. Lietuvis atsistojo, bet čia pat vienu smūgiu krito į trečiąjį nokdauną. Teisėjas, ilgai negalvodamas, nutraukė kovą.

Skelbiama, kad „Madison Square Garden“ arenoje šią kovą stebėjo 10 tūkst. 101 sirgalius.

Kovos statistika:

Kovos statistika | Organizatorių nuotr.

Kovos statistika | Organizatorių nuotr.

Teisėjų balai:

Teisėjų sprendimas E.Kavaliausko ir T.Crawfordo kovoje | Organizatorių nuotr.

Teisėjų sprendimas E.Kavaliausko ir T.Crawfordo kovoje | Organizatorių nuotr.

Statistika:

E.Kavaliausko ir T.Crawfordo kovos statistika | Organizatorių nuotr.

E.Kavaliausko ir T.Crawfordo kovos statistika | Organizatorių nuotr.

Pilnas kovos įrašas:

Kovos eiga:

Devintasis raundas: T.Crawfordas dominuoja ir siunčia lietuvį į nokdauną. Vienas smūgis - trečias nokdaunas ir tai yra viskas. T.Crawfordas laimėjo techniniu nokautu.

Aštuntasis raundas: Lietuvis po pertraukėlės atrodo atsigavęs ir aktyviau pradeda raundą. E.Kavaliauskas praleido smūgį į galvą, bet pats pataikė į varžovo korpusą. T.Crawfordas vėl perima kovos kontrolę, bet lietuvis vis dar stovi ant kojų.

Septintasis raundas: Boksininkai keičiasi smūgių kombinacijomis. E.Kavaliauskas bando veltis į artimesnę kovą ir atliko keletą tikslių smūgių. T.Crawfordas keičia stovėseną ir siunčia E.Kavaliauską į nokdauną. Lietuvis išgyveno iki gongo.

Šeštasis raundas: ESPN komentatoriai iki šiol negali patikėti, kad teisėjas neįskaitė nokdauno E.Kavaliauskui. Nebloga čempiono smūgių serija. E.Kavaliauskas kantriai laukia savo šanso, bet veikiausiai pralaimi raundais 2:4.

Penktasis raundas: Boksininkai keičiasi smūgiais, kova apylygė. Lietuvis laimi pagal tikslius smūgius (33 prieš 21). Čempionas kontroliuoja ringo vidurį ir bando spausti lietuvį kampuose. E.Kavaliauskas raundą baigė kiek aktyviau.

Ketvirtasis raundas: Čempionas vėl bando dirbti „jabais“. Neblogas E.Kavaliausko smūgis dešine ranka. Kairiarankio stovėsena T.Crawfordo negelbėja. T.Crawfordas didina tempą, bet lietuvis gerai laikosi.

Trečiasis raundas: Lietuvis toliau kovoja protingai ir metodiškai, nesivelia į laukinę kovą. Rimtas smūgis! T.Crawfordo kojos suvirpėjo! Amerikietis suklupo, bet teisėjas pareiškė, kad jis tik paslydo, nors tai buvo panašu į nokdauną. Kova aktyvėja, lietuvis atrodo labai solidžiai.

Antrasis raundas: Lietuvis dar porą kartų pataikė į korpusą. E.Kavaliauskas išlieka labai kantrus ir bando atakuoti varžovą „jabais“. E.Kavaliauskas raundo pabaigoje atliko vieną geresnių smūgių ir pirmą kartą su T.Crawfordu atsidūrė klinče.

Pirmasis raundas: T.Crawfordas baksnoja lietuvį „jabais“. E.Kavaliauskas kol kas atsargus. Nebloga T.Crawfordo smūgių serija. Lietuvis pataikė varžovui į korpusą. Gana atsargus pirmasis raundas.

Atnaujinta 6.09 val. Boksininkai pristatyti, kova prasideda!

Atnaujinta 6.04 val. Boksininkai atkeliauja į ringą!

Atnaujinta 5.43 val. M.Conlanas 10 raundų kovojo su V.Nikitinu, bet T.Lopezas jau antrajame raunde sutriuškino R.Commey. E.Kavaliausko kova - netrukus!

T.Crawfordas bokso ringe laimėjo visas 36 kovas (27 nokautais). Amerikietis karjerą pradėjo lengvo svorio kategorijoje, o vėliau didžiausios šlovės sulaukė antrojo lengvo svorio kategorijoje. Joje T.Crawfordas įsirašė į istoriją, kai 2017 m. rupgjūtį nugalėjo Juliusą Indongo iš Namibijos ir laimėjo visų 4 pagrindinių organizacijų (WBC, WBA (Super), WBO ir IBF) pasaulio čempiono diržus.

Pergalė prieš J.Indongo įrodė, kad T.Crawfordas nebeturi ką veikti tuometinėje svorio kategorijoje, todėl perėjo į pusvidutinio svorio kategoriją, jau pirmoje kovoje nokautavo Jeffą Horną ir tapo WBO pasaulio čempionu. Vėliau T.Crawfordas dar du kartus sėkmingai apgynė čempiono diržą, anksčiau laiko nugalėdamas Jose Benavidezą ir Amirą Khaną.

E.Kavaliausko sąskaitoje yra 21 pergalė (17 nokautais), 1 lygiosios ir 1 pralaimėjimas. Lietuvis karjerą pradėjo laimėdamas 21 kovą iš eilės ir tik paskutinėje akistatoje lygiosiomis baigė kovą su Ray‘umi Robinsonu, nors ne vienas ekspertas toje kovoje matė lietuvio pranašumą.

Tai bus didžiausia kova Lietuvos profesionalų bokso istorijoje. Dar prieš antrąjį pasaulinį karą lietuvių emigrantų sūnus Juozas Žukauskas tapo sunkiasvorių pasaulio čempionu, tačiau jis visą karjerą atstovavo JAV.

Kaip skiriasi boksininkų fiziniai duomenys?

T.Crawfordas svėrė lygiai 147 svarus. E.Kavaliauskas svėrimuose problemų taip pat neturėjo ir netgi buvo lengvesnis už varžovą – 146,6 svaro (66,50 kg). Lietuvis yra šiek tiek aukštesnis už amerikietį (175 cm prieš 173 cm), bet čempionas turės nemažą ištiestų rankų ilgio pranašumą (188 cm prieš 180 cm).

Kiek uždirbs kovotojai?

„The Athletic“ žurnalistas Lance‘as Pugmire‘as pranešė, kad T.Crawfordas už kovą prieš E.Kavaliauską uždirbs apie 4 mln. JAV dolerių. Tai kiek mažesnė suma nei kovoje prieš Amirą Khaną. Tada garantuotas T.Crawfordo uždarbis siekė 5,5 mln. JAV dolerių. Tiesa, amerikiečio kovą su E.Kavaliausku nemokamai transliuos ESPN televizija, o kova su A.Khanu buvo perkelta į „pay per view“ platformą, bet ten nesulaukė didelio susidomėjimo.

E.Kavaliausko uždarbis ir toliau lieka mįslė. Su Sportas.lt portalu kalbėjęs lietuvis pripažino, kad uždarbis nebus labai didelis.

„Dar toli gražu iki tos „amerikietiškosios svajonės“... Tiesą pasakius, aš net nežinau, kaip atrodo ta mano svajonė piniginiu atžvilgiu, – šypsojosi pavasarį šeimos pagausėjimo su žmona Vitalija laukiantis boksininkas. – Mano gyvenimo tikslas yra kur kas paprastesnis. Noriu, kad šeima būtų sveika ir aprūpinta. Tai man yra svarbiausia. O dėl pinigų? Atvirai? Tai dar nėra ta kova, kuri galėtų atnešti didelius pinigus“.

Kas bus pagrindinės kovos ringo merginos?

Ką boksininkai sakė paskutinėje spaudos konferencijoje?

„Crawfordas mano mintyse jau nuo birželio, kai pradėjome treniruočių stovyklą. Kiekvieną dieną galvojau tik apie kovą su juo. Visada norėjau šios kovos. Kai ji buvo patvirtinta oficialiai, tą dieną buvau labai laimingas ir negalėjau nustoti šypsotis. Noriu kautis su geriausiais, o mes kausimės bokso Mekoje, tad tai – dvigubas džiaugsmas. Pradėjome treniruočių stovyklą prieš 5-6 mėnesius. Aišku, tiek laiko sparingai netruko, bet nuo pat birželio galvojome apie taktiką, kuri galėtų praversti kovoje su Crawfordu. Vėliau į sparingus kvietėme kairiarankius, dešiniarankius, kovotojus, kurie keičia stovėseną. Treniruočių stovykla susidėjo iš atskirų dalių. Skyrėme dėmesį greičiui, jėgai, sparingui, technikai, taktikai“, - kalbėjo E.Kavaliauskas.

Lietuvis taip pat pakalbėjo apie būsimos kovos planą: „Eiti aklai į priekį kovoje prieš Crawfordą – bloga idėja. Jis pernelyg protingas, kad tai pasiteisintų. Tą jis įrodė ir paskutinėje savo kovoje. Treniruotėse didelį dėmesį skyriau smūgių kombinacijoms. Negaliu ringe pradėti kovoti kaip „laukinis“. Pergalė reikštų labai daug ne tik mano karjerai, bet ir visam Lietuvos boksui. Mes neturime nė vieno čempiono, net neturėjome boksininko, kuris kovotų dėl titulo. Tai didžiausias įvykis mano karjeroje.“

Vėliau mikrofoną į rankas paėmė T.Crawfordas: „Jau baigiu priprasti prie didžiųjų arenų. Man tai nieko naujo. Varžovas žino, kad būsiu 100 proc. pasiruošęs kovai ir jis, manau, bus pasiruošęs taip pat. Visiems sakau, kad nesikoncentruoju į nieką kitą, tik į varžovą, kuris dabar pastatytas prieš mane. Tikslas – užsitikrinti pergalę šeštadienio vakarą. Daugiau apie nieką negalvoju. Kalbos apie kitus varžovus dabar man neįdomios. Tokie žodžiai pro vieną ausį įeina, pro kitą – išeina. Jis bus puikus varžovas, jis alkanas ir užsispyręs. Nenuvertinu jo. Tai bus puiki naktis boksui. Pradedant olimpiniu revanšu, tęsiant Commey ir Lopezu bei baigiant kova tarp alkano, užsispyrusio, motyvuoto, 6 mėnesius kovai besiruošusio boksininko ir manęs. Aš irgi įtemptai ruošiausi, kad galėčiau ringe naikinti varžovą. Dėl to jūs turėtumėte ateiti į areną arba įsijungti transliaciją.“

Ką prognozavo ESPN ekspertai?

Danas Rafaelis (ESPN.com) – T.Crawfordo pergalė nokautu

T.Crawfordas yra absoliučios svorio kategorijos elitinis kovotojas, o E.Kavaliauskas toks nėra. Lietuvis parodys gerą kovą, tačiau nemanau, kad to užteks. T.Crawfordas yra daug pranašesnis, yra kur kas greitesnis ir turi gerą jėgą. Jis viską sujungs į vieną, dominuos ir sustabdys E.Kavaliauską antroje kovos pusėje.

Timothy Bradley jaunesnysis (ESPN bokso analitikas ir buvęs čempionas) – T.Crawfordo pergalė nokautu

T.Crawfordas ringo išore boksuosis prieš E.Kavaliauską ir daug judės bei jį nokautuos dar prieš 12-ąjį raundą.

Nickas Parkinsonas (ESPN Didžioji Birtanija) – T.Crawfordo pergalė techniniu nokautu

T.Crawfordo tikslumas ir technika leis patogiai išsaugoti WBO čempiono diržą. Būtų staigmena, jeigu T.Crawfordas pirmą kartą per trejus su pusę metu nelaimėtų anksčiau laiko. Manau, kad T.Crawfordas laimės maždaug kovos viduryje.

Teddy Atlasas (ESPN bokso analitikas) – T.Crawfordo pergalė nokautu

E.Kavaliauskas yra labai stiprus ir fiziškas, tačiau jis yra vienos krypties kovotojas, o tai leis T.Crawfordui kontroliuoti atstumą. T.Crawfordas gerai judės ir išvengs E.Kavaliausko jėgos bei sustabdys jį penktame raunde.

Nigelis Collinsas (ESPN.com) – T.Crawfordo pergalė nokautu

E.Kavaliauskas yra iššokęs aukščiau bambos. Jam pasisekė, kad jo kova prieš Ray Robiunsoną baigėsi lygiosiomis. T.Crawfordas keletą raundų studijuos varžovą ir tada imsis savo darbo bei sustabdys lietuvį kovos viduryje.

Steve‘as Kimas (ESPN.com) – T.Crawfordo pergalė nokautu

E.Kavaliauskas yra solidus, bet T.Crawfordas gerokai jį lenkia. Čempionas lėtai įsibėgės ir vėliau jį sustabdys.

Ericas Raskinas („Showtime boxing“) – T.Crawfordo pergalė nokautu

Neturiu nieko asmeniško prieš E.Kavaliauską, tačiau šių boksininkų reitingas visiškai nesutampa. E.Kavaliauskas neįveikė nieko, kad būtų vertas pirmojo reitingo ir jis nėra net arti T.Crawfordo lygio. Čempionas užbaigs kovą tada, kada norės ir tai bus maždaug penktas raundas.

Charlesas Moynihanas (ESPN prodiuseris) – T.Crawfordo pergalė nokautu

T.Crawfordas išvalė 140 svarų divizioną ir dabar padarys tą patį 147 svarų kategorijoje. Tai bus lengvas darbas ir jis laimės penktame raunde nokautu.

Salvadoras Rodriguezas (ESPNdeportes.com) – T.Crawfordo pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Kova bus įdomi, nes E.Kavaliauskas yra vienas iš stipriausių varžovų, kuriuos T.Crawfordas yra turėjęs. Visgi čempiono kokybė yra neabejotina ir jam tai leis švęsti pergalę vieningu teisėjų sprendimu.

Bernardo Pilatti (bokso analitikas) – T.Crawfordo pergalė nokautu

T.Crawfordas neturės jokių problemų prieš E.Kavaliauską, nors lietuvis yra pavojingas dėl savo jėgos. E.Kavaliauskas gerai naudoja „jab‘us“ ir tai yra jo būdas laimėti. Jo problema yra gynyba, jis taip pat lėtesnis už T.Crawfordą ir tai privers jį sumokėti. T.Crawfordo greitis ir jėga pranoks E.Kavaliauską ir ši kova neturėtų trukti daugiau nei šešis raundus.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (97)
Registruoti
Anoniminiai (97)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

02-27 „Cbet“ 17:00 „Rytas“
02-27 „Pieno žvaigždės“ 17:20 „Lietkabelis“
02-28 „Nevėžis-Optibet“ 16:30 „Juventus“
02-28 „Šiauliai“ 17:00 „Dzūkija“
02-28 „Žalgiris“ 17:20 „Neptūnas“

2020/21 m. Eurolyga

02-26 „Fenerbahče“ 19:45 „Anadolu Efes“
02-26 ALBA 21:00 „Panathinaikos“
02-26 „Barcelona“ 22:00 ASVEL
02-26 „Baskonia“ 22:00 „Crvena Zvezda“
03-02 „Anadolu Efes“ 19:30 „Valencia“
03-02 „Žalgiris“ 20:00 ASVEL
03-02 „Zenit“ 21:00 ALBA
03-02 „Chimki“ 21:00 „Real“
03-02 „Panathinaikos“ 21:00 „Barcelona“
03-02 „Maccabi“ 21:05 CSKA
03-02 „Crvena Zvezda“ 21:45 „Bayern“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 02-27 Manchester City 14 : 30 West Ham United
Šeš 02-27 West Bromwich … 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-27 Leeds United 19 : 30 Aston Villa
Šeš 02-27 Newcastle United 22 : 00 Wolverhampton …
Sek 02-28 Crystal Palace 14 : 00 Fulham
Sek 02-28 Leicester City 14 : 00 Arsenal
Sek 02-28 Tottenham Hotspur 16 : 00 Burnley
Sek 02-28 Chelsea 18 : 30 Manchester United
Sek 02-28 Sheffield United 21 : 15 Liverpool