Terence'as Crawfordas ir Egidijus Kavaliauskas | Organizatorių nuotr.

Terence'as Crawfordas ir Egidijus Kavaliauskas | Organizatorių nuotr.

Lietuvos bokso gerbėjai su nekantrumu laukia ankstyvą sekmadienio rytą (apie 5.30 val. Lietuvos laiku) Niujorko „Madison Square Garden“ arenoje įvyksiančios kovos tarp 32-ejų metų amerikiečioTerence‘o Crawfordo ir 31-erių metų lietuvio Egidijaus Kavaliausko. Vienu geriausių planetos boksininkų vadinamas T.Crawfordas šioje kovoje gins WBO pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą.

Penktadienį sportininkai paskutinį kartą prieš kovą susitiko į akį, kai vyko jų svėrimo ceremonija. Po trumpų svėrimų boksininkai atsistojo į kovinę stovėseną, vėliau žvelgė vienas kitam į akis ir paspaudė ranką varžovui.

„Treniruočių stovykla nebuvo įprasta. Dirbome labai sunkiai, o visa stovykla tęsėsi net 5-6 mėnesius. Po paskutinės kovos su Ray Robinsonu padarėme reikiamas išvadas. Žinau, kur klydau ir žinau, kaip tai ištaisyti“, - po svėrimų ESPN televizijai sakė E.Kavaliauskas.

T.Crawfordas, kalbėdamas su ESPN, vėl atkreipė dėmesį į aplinkinių kalbas, kad E.Kavaliauskas yra žemo lygio varžovas ir neturėtų būti viename ringe su amerikiečiu.

„Mane tos kalbos tik dar labiau užveda, nes žinau, kad privalau atlikti savo darbą. Tie, kas taip kalba, nieko neišmano. Jie taip šneka todėl, kad nežino mano varžovo. Jis apskritai JAV yra menkai žinomas. Aš apie jį žinau, kad jis dukart olimpietis. Suprantu, kad ten mėgėjų boksas,  bet valkatos į olimpiadą nepatenka, aš taip ir nedalyvavau olimpinėse žaidynėse. Jis stiprus, ištvermingas, geras kovotojas. Įrašų nestudijavau. Mačiau bent porą Egio kovų iš arti. Jis man paliko neblogą įspūdį. Jis tikrai stiprus, geba išvengti smūgių. Jis gal nėra pats greičiausias, bet tikrai gali smūgiuoti ir turėsiu to saugotis. Savo kovos stilių parinksiu jau dvikovos eigoje. Greitai suprasiu, ar galiu laimėti paprastai boksuodamasis, ar galėsiu veltis į atviresnę kovą. Esu universalus kovotojas“, - sakė čempionas.

Svėrimų transliacija:

Oficialūs svėrimai įvyko kiek anksčiau. Tai buvo paskutinė kliūtis prieš titulinę kovą, nes tiek E.Kavaliauskas, tiek T.Crawfordas privalėjo neviršyti 147 svarų (66,68 kg) ribos. T.Crawfordas svėrė lygiai 147 svarus. E.Kavaliauskas problemų taip pat neturėjo ir netgi buvo lengvesnis už varžovą – 146,6 svaro (66,50 kg). Lietuvis yra šiek tiek aukštesnis už amerikietį (175 cm prieš 173 cm), bet čempionas turės nemažą ištiestų rankų ilgio pranašumą (188 cm prieš 180 cm).

T.Crawfordas bokso ringe laimėjo visas 35 kovas (26 nokautais). Amerikietis karjerą pradėjo lengvo svorio kategorijoje, o vėliau didžiausios šlovės sulaukė antrojo lengvo svorio kategorijoje. Joje T.Crawfordas įsirašė į istoriją, kai 2017 m. rupgjūtį nugalėjo Juliusą Indongo iš Namibijos ir laimėjo visų 4 pagrindinių organizacijų (WBC, WBA (Super), WBO ir IBF) pasaulio čempiono diržus.

Pergalė prieš J.Indongo įrodė, kad T.Crawfordas nebeturi ką veikti tuometinėje svorio kategorijoje, todėl perėjo į pusvidutinio svorio kategoriją, jau pirmoje kovoje nokautavo Jeffą Horną ir tapo WBO pasaulio čempionu. Vėliau T.Crawfordas dar du kartus sėkmingai apgynė čempiono diržą, anksčiau laiko nugalėdamas Jose Benavidezą ir Amirą Khaną.

E.Kavaliausko sąskaitoje yra 21 pergalė (17 nokautais) ir 1 lygiosios. Lietuvis karjerą pradėjo laimėdamas 21 kovą iš eilės ir tik paskutinėje akistatoje lygiosiomis baigė kovą su Ray‘umi Robinsonu, nors ne vienas ekspertas toje kovoje matė lietuvio pranašumą.

Tai bus didžiausia kova Lietuvos profesionalų bokso istorijoje. Dar prieš antrąjį pasaulinį karą lietuvių emigrantų sūnus Juozas Žukauskas tapo sunkiasvorių pasaulio čempionu, tačiau jis visą karjerą atstovavo JAV.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

A
2019-12-15 00:18:02
Hey! Use my code "501v4yo" to get $10 credit to watch combat sports on the FITE app. fite.tv/invite/501v4yo
Atsakyti
Sportas
2019-12-14 08:06:37
Su kalbėsiu poterį už Egį ir lauksiu kovos.
Atsakyti
!!
2019-12-14 15:09:18
Ne tu vienas seni
silute
2019-12-14 07:18:32
Sekmes,,,bus labai sunku,,,,,,,,laikykis.
Atsakyti
silute
2019-12-14 07:13:15
viskas tvaejoi ,,duok dieve raunde 9+ -ir viskas ir tai gerai ...Baikit fantazuoti....
Atsakyti
Kaip bus?
2019-12-14 01:40:08
AND NEW!!!!!
Atsakyti
jonka
2019-12-14 01:06:29
Crawfordo trenerio ir jo paties nuomones skirias kaip diena ir naktis.
Nieko nebesuprantu, atrodo kad crawfordas su treneriu savo nebendrauja
Atsakyti
zilvis
2019-12-14 00:59:14
laikau spygas uz egi, mano nuomone
1: neturi pavargti issikraudamas labiau uz crawforda, tai reiks batai nes visa kova varzovas jausis zvalesnis
2.jei craw jaus pavoju ir sunkuma jis aiskiai atsitraukines, tai kad kavaliauskas nepasimautu ant to jog eis i prieki bet anas kals ir atsitraukines, rinksis taskus
Atsakyti
Zilvinai
2019-12-14 07:32:46
Tu kietas..expertas..sekmes tau)))

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga