Egidijus Kavaliauskas | Youtube.com nuotr.

Egidijus Kavaliauskas | Youtube.com nuotr.

 Lietuvos bokso gerbėjai su nekantrumu laukia ankstyvą sekmadienio rytą (apie 5.30 val. Lietuvos laiku) Niujorko „Madison Square Garden“ arenoje įvyksiančios kovos tarp 32-ejų metų amerikiečio Terence‘o Crawfordo ir 31-erių metų lietuvio Egidijaus Kavaliausko. Vienu geriausių planetos boksininkų vadinamas T.Crawfordas šioje kovoje gins WBO pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą.

 - Kodėl būtent tu tapsi tuo vyruku, kuris nugalės Terence‘ą Crawfordą?, - žurnalistas pasiteiravo E.Kavaliausko.

- Kodėl? Nes tai mano troškimas. Visą gyvenimą dirbau labai sunkiai, nes tai buvo mano svajonė nuo vaikystės. Dėl jos dirbau dvigubai daugiau, nei bet kas kitas. Net kai kiti ilsėdavosi ar miegodavo, aš toliau dirbdavau salėje. Dabar aš dar vienu žingsniu arčiau savo svajonės.

- Ką norėtum pasakyti žmonėms, kurie mano, kad tu per lėtas ir neturi užtektinai jėgos, kad nugalėtum Crawfordą?

- Tie žmonės neišmano bokso. Taip, Crawfordas puikus čempionas, bet aš irgi turiu savo ginklų.

- Ar tokios sensacijos kaip Ruizo pergalė prieš Joshua tau suteikia įkvėpimo?

- Ne, tai mano mąstysenos nepakeitė. Aš galvoju tik apie savo kovą, o ne apie Joshua ar Ruizą. Crawfordas yra mano varžovas. Tai bus mano kova, kovosiu savo stiliumi, o ne kaip kažkas kitas.

- Kaip prisitaikysi prie to, kad Crawfordas dažnai keis stovėseną?

- Tai vienas didžiausių jo ginklų. Jis labai staigiai gali pakeisti stovėseną ir tai atlieka itin gerai. Kiti vyrukai irgi keičia stovėsenas, bet tai atlieka kur kas prasčiau. Turėjau 5-6 mėnesių treniruočių stovyklą. Dirbau sparinge su boksininkais, kurie irgi keisdavo stovėsenas, kovojau tiek su kairiarankiais, tiek su dešiniarankiais. Manau, kad tai padės prisitaikyti prie Crawfordo kovos stiliaus.

- Daugelis vadina Crawfordą geriausiu boksininku pasaulyje, kuris neturi jokių trūkumų. Ar studijuodamas jo kovų įrašus pastebėjai kokių nors silpnybių?

- Visi turi silpnybių. Niekas nėra tobulas. Tu dirbi tam, kad artėtum prie tobulybės, bet klaidas daro visi. Kai ringe pamatysiu klaidą, ja pasinaudosiu.

- Kiek daug pasitikėjimo turi prieš kovą „Madison Square Garden“ arenoje, kur įvyko didžiausia 2019 m. bokso sensacija? Ar tai bus didžiausia kova tavo karjeroje?

- Puikus jausmas čia būti. Kai išgirdau, kad kova vyks čia, buvau ypač laimingas, nes tai bokso Meka, o aš čia kovosiu su vienu iš geriausių pasaulyje. Tai bus didinga kova, tikrai didžiausia mano karjeroje. Bokse praleidau 24 metus ir tai didžiausias įvykis mano karjeroje.

- Kaip susitvarkai su žurnalistais ir pasikeitusiu dienos režimu? Juk tau tai nėra įprasta?

- Taip, tai neįprasta, bet bandau prie to priprasti. Stengiuosi mėgautis kiekviena diena ir tiesiog „susigyventi“ su tuo.

- Čia nedaug kas tave pažįsta ir vertina tave tiesiog kaip dar vieną eilinį Crawfordo varžovą. Ar toks požiūris tave dar labiau užveda?

- Aš prie to pripratęs, nes visą karjerą su tuo susiduriu. Man tai netgi paranku. Kai negaunu dėmesio, galiu pabūti ramiai, su savo mintimis.

- Ką gali pasakyti apie savo kovos stilių žmonėms, kurie niekada nematė tavo kovų?

- Aš į ringą atnešu jėgą ir agresiją.

- Ar manai, kad savo spaudimu ringe gali sukelti problemų Crawfordui, nes jis yra įpratęs kontroliuoti kovą?

- Taip, noriu ateiti į ringo vidurį ir ten sutikti bosą. Tada pažiūrėsime, kas iš mūsų yra tikrasis bosas.

- Iš kur įgijai tiek daug pasitikėjimo?

- Viskas dėl atlikto darbo. Kovai pasiruošta, visas sunkus darbas atliktas.

- Ar tai, kad esi laikomas autsaideriu, tau suteikia papildomos motyvacijos?

- O, taip. Būti laikomam autsaideriu yra geriausias dalykas. Kaip minėjau, visą karjerą buvau laikomas autsaideriu, net tada, kai kovodavau Lietuvos čempionate. Man tai nėra nieko naujo. Esu įpratęs prie tokios mąstysenos.

Interviu pabaigoje E.Kavaliauskas pridėjo, kad žavisi Genadijaus Golovkino kovų stiliumi ir pats mėgsta ringe kautis tarsi „gatvės kovoje“. Lietuvis taip pat dar kartą išvardino anksčiau minėtas priežastis, kodėl taps pasaulio čempionu. 

T.Crawfordas bokso ringe laimėjo visas 35 kovas (26 nokautais). Amerikietis karjerą pradėjo lengvo svorio kategorijoje, o vėliau didžiausios šlovės sulaukė antrojo lengvo svorio kategorijoje. Joje T.Crawfordas įsirašė į istoriją, kai 2017 m. rupgjūtį nugalėjo Juliusą Indongo iš Namibijos ir laimėjo visų 4 pagrindinių organizacijų (WBC, WBA (Super), WBO ir IBF) pasaulio čempiono diržus.

Pergalė prieš J.Indongo įrodė, kad T.Crawfordas nebeturi ką veikti tuometinėje svorio kategorijoje, todėl perėjo į pusvidutinio svorio kategoriją, jau pirmoje kovoje nokautavo Jeffą Horną ir tapo WBO pasaulio čempionu. Vėliau T.Crawfordas dar du kartus sėkmingai apgynė čempiono diržą, anksčiau laiko nugalėdamas Jose Benavidezą ir Amirą Khaną.

E.Kavaliausko sąskaitoje yra 21 pergalė (17 nokautais) ir 1 lygiosios. Lietuvis karjerą pradėjo laimėdamas 21 kovą iš eilės ir tik paskutinėje akistatoje lygiosiomis baigė kovą su Ray‘umi Robinsonu, nors ne vienas ekspertas toje kovoje matė lietuvio pranašumą.

Tai bus didžiausia kova Lietuvos profesionalų bokso istorijoje. Dar prieš antrąjį pasaulinį karą lietuvių emigrantų sūnus Juozas Žukauskas tapo sunkiasvorių pasaulio čempionu, tačiau jis visą karjerą atstovavo JAV.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

juoduko
2019-12-15 19:23:21
veidas be zymiu ,o Egio nekoks veidelis,jo lietuviukas tikrai buvo letas ir daug silpnesnis, juoduko treneris sake 9 raude isjungs lietuvi ,tas ir ivyko.
Atsakyti
aha
2019-12-15 11:44:33
tapo ,matesi juoduko didesni raumenukai,ta juodukas ir irode,Egidijus saunuolis ilgai kovesi ir puikiai suprato savo pralaimejimo priezasti,kuria ateity tikrai panaikins. Sekmes tolesnese kovose !
Atsakyti
ziauru
2019-12-13 22:08:48
kaip sudubasins musiski,ziauru,bet del zalio verta.
Atsakyti
ha
2019-12-14 15:12:12
Iskart parodei , kad del zalio ir nuciulptum bet kam , varyk is cia gaidune , nekomentaves
Gėjus ambrazevičius
2019-12-13 09:07:20
Sunku čia daugiau kalbėt - amerikonas visa galva geresnis, o egiui milžiniška pergalė nubyrėsiantys pinigėliai, kova Madison'e, žinomumas. Tai tiek
Atsakyti
Zertvai
2019-12-13 20:37:52
ambrozai , tau lavone tik dirbti kazkam uz minimuma o Egis del cempiono dirzo kovoja, ka tu cia dar kalbi ,netikeli, esi sudas pries ji ir kalbek graziai arba isvis nekalbek.
Moze
2019-12-13 08:46:47
Gaus KO pirmam raunde erelis ir tiek
Atsakyti
:DD
2019-12-13 20:52:10
Jei negaus po pirmo raundo KO tai pradek dairytis nes atsersiu nespesi antro raundo sulaukti. Lietuviui savo nepalaikyti tai tave tik i negru geta ir tegu seria kas netingi plius dar sakai erelis , jei zinotum ji bent kiek tai nesakytum taip , o dabar nepazisti ir dristi taip sneket, kaimieti,o viskas ka pats sugebi tai atrabocint diena hujovam darbe ir pasiimt athodna alga menesio gale , erelis blet:D
asas
2019-12-13 08:46:10
Kad ir kaip bežiūrėtum, tai jau yra viršūnės pasiekimas. Prisikasti iki kovos dėl WBO diržo Madison arenoje, tai jau yra viršūnė. Nesvarbu, Egis laimės ar pralaimės, sekančios tokios kovos gyvenime lietuviai gali neišvysti 50 m. Egidijui sėkmės ir tikėkimės, kad vienas geras smūgis, atjungs Crafordo kordinaciją, po kurio liks tik formalumai pasiųsti į nokautą. Sėkmės Egidijau!!!
Atsakyti
H
2019-12-12 21:14:37
Nihuja nelaimesi mazai shansu.per daug uztikrintas.
Atsakyti
to h
2019-12-13 19:14:52
valstieti pridvokęs, nesikeik rusiškai, čia ne valstiečių sportas
Blablabla
2019-12-13 21:04:59
“Asiolas” tu esi ka as daugiau pasakysiu...
egis
2019-12-12 21:13:59
Kaip bendravardis, lietuvis ir kaunietis linkiu kauniečiui Egidijui Kavaliauskui - Egiui, toj dvikovoj paneigt visas išankstines prognozes jį nuvertinant ir parodžius visus savo geriausius sugebėjimus bokse pasiūst "pailsėt" ant ringo grindų T.Crowfordą. Sėkmės, E.Kavaliauskui įrodant, kad peranksti buvo jam priklijuota "autsaiderio" etiketė ir po kovos iškelt į viršų čempiono diržą, Kaip bebūtų E.Kavaliauskas jau tapo Lietuvos ir Pasaulinio bokso istorijos dalim, tapęs pirmuoju Lietuvos bokso atstovu pretenduojančiu tapti Pasaulio bokso profesionalų čempionu.
Atsakyti
Lakštyngala
2019-12-13 09:32:07
Labai visiems idomu,kad tu egis ir iš kauno....papasakok daugiau apie save.Gerai ,kad priminei jo varda ir pavarde,matai niekas nežinojo ir be taves,niekas nebūtu susiprate.Gandonas bled.....
Pzda
2019-12-13 13:24:07
Blia jauciu jeigu galėtum tai ir nušvamptum kavaliauskui :D geras išsigimelis,naras :D ;D :D :D
Egšudui
2019-12-13 13:43:53
Nu poryt čiortas po kovos pasireikšt galėsi
Genadijus
2019-12-13 16:09:52
Geras komentaras, net demesio sulauke! Pozityvumas ir optimizmas zmogu puosia. Pagarba!!! O tie negatyvus nevykeliu komentarai tik parodo, kiek dar yra nelaimyngu zmoniu... Bites visur mato geliu ziedus, muses tik suda ir dveselena.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 01-29 West Ham United 21 : 45 Liverpool
Šeš 02-01 Leicester City 14 : 30 Chelsea
Šeš 02-01 Watford 17 : 00 Everton
Šeš 02-01 West Ham United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-01 Newcastle United 17 : 00 Norwich City
Šeš 02-01 Crystal Palace 17 : 00 Sheffield United
Šeš 02-01 AFC Bournemouth 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-01 Liverpool 17 : 00 Southampton
Šeš 02-01 Manchester United 19 : 30 Wolverhampton …