Baidarininkų stovykla | asmeninio archyvo nuotr.

Baidarininkų stovykla | asmeninio archyvo nuotr.

„Per metus lyja nebent dvi dienas“, – prieš išskrisdami į stovyklą Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) girdėjo baidarininkai sprinteriai. Tačiau pasidžiaugę pora gražių dienų jie buvo užklupti negailestingo lietaus, kuris truko penkias paras.

Į PAR išvykę Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkai Aurimas Lankas bei Edvinas Ramanauskas, pasaulio taurės etapų prizininkas Artūras Seja, broliai Mindaugas ir Simonas Maldoniai turėjo persikelti į sporto salę.

„Dar norėjome kiek pasitreniruoti ant vandens, tikėjomės, kad švies saulė, tačiau planas nepavyko – daugiau matėme lietaus. Tai priminė lietuviškus orus, – kalbėjo jau į gimtinę grįžę A.Lankas ir E.Ramanauskas. – Darbus atlikome pakankamai gerai. Pratęsime juos namuose“.

Olimpinius bronzos medalius 2016-aisiais irkluodami dvivietę baidarę 200 metrų distancijoje iškovoję sportininkai po žaidynių persėdo į keturvietę dėl panaikintos olimpinės distancijos. Kartus su broliais Mindaugu ir Simonu Maldoniais 500 metrų distanciją bandę prisijaukinti olimpiečiai šiais metais liko be kelialapio į Tokiją.

„Šansų išvažiuoti į Tokijo olimpines žaidynes su keturvietę jau nebeturime. Nebent gautume vardinį pakvietimą, tačiau to tikėtis neverta, – kalbėjo A.Lankas. – Belieka tikėtis, kad rinktinė iškovos kelialapius dviviete kilometro distancijoje arba vienviete 200 metrų sprinte. Mes, kaip sprinteriai, bandysime sudaryti konkurenciją sprinto rungties lyderiui A.Sejai, kad neatsipalaiduotų. Viltis, nors ir durnių motina, bet miršta paskutinė, todėl bandysime iki atrankos etapų tam pasirengti“.

Mindaugas Maldonis ir Artūras Seja | asmeninio archyvo nuotr.

Mindaugas Maldonis ir Artūras Seja | asmeninio archyvo nuotr.

A.Seja informavo, kad su S.Maldoniu Afrikoje stovyklaus iki gruodžio 19 dienos.

„Buvo kelios gražios dienos, vėliau ilgai lijo, bet tik Aurimas su Edvinu išskrido ir vėl orai pasitaisė“, – kalbėdamas su sportas.lt juokavo A.Seja.

Pasak jo, pagrindiniai stovyklos uždaviniai – didinti yrio galingumą. „Daug treniruočių atliekame su stabdžiais ar papildomu svoriu valtyje. Sporto salėje taip pat darbuojamės su dideliais svoriais, – pasakojo baidarininkas. – Žinau, kad šį sezoną prie mano treniruočių jungsis Aurimas su Edvinu. Sportuosime kartu, rengsimės sprinto rungčiai, o vėliau varžysimės varžybose. Lietuvoje konkurencija man padidės. Tiesą pasakius, tuo tik džiaugiuosi“.

Apie Tokijo olimpines žaidynes vis atsargiau kalbantis M.Maldonis teigė, kad dabar pagrindiniai akcentai dėliojami ties 500 metrų distancija keturviete valtimi ir startą Europos čempionate. A.Lankui ir E.Ramanauskui susikoncentravus ties sprintu vienvietėmis baidarėmis kol kas nėra aišku, kas prisijungs prie brolių Maldonių keturvietėje.

Poilsio akimirka baidarininkų stovykloje | asmeninio archyvo nuotr.

Poilsio akimirka baidarininkų stovykloje | asmeninio archyvo nuotr.

Dėl kelialapio į Tokijo žaidynes dviviete baidare kilometro distancijoje kovosiantys Ričardas Nekriošius ir Andrius Olijnikas stovyklauja Turkijoje.

„Oro sąlygos čia yra idealios, nors jau spėjome ir lietaus gauti, – pasakojo R.Nekriošius. – Tačiau oras nekeičia mūsų krūvių treniruotėse. Rengiamės kovoti dėl kelialapio į žaidynes gegužės mėnesį, todėl visas treniruočių planas yra dėliojamas pagal tai“.

Sausio mėnesį baidarininkai vyks stovyklauti į kalnus Italijoje, kur irklus iškeis į slides. Vėliau tęs pasirengimą ant vandens ir gegužės mėnesį kovos dėl olimpinių kelialapių.

Baidarininkų įspūdžiai ir nuotykiai stovyklose – vaizdo siužete:

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 01-29 West Ham United 21 : 45 Liverpool
Šeš 02-01 Leicester City 14 : 30 Chelsea
Šeš 02-01 Watford 17 : 00 Everton
Šeš 02-01 West Ham United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-01 Newcastle United 17 : 00 Norwich City
Šeš 02-01 Crystal Palace 17 : 00 Sheffield United
Šeš 02-01 AFC Bournemouth 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-01 Liverpool 17 : 00 Southampton
Šeš 02-01 Manchester United 19 : 30 Wolverhampton …