„Lietkabelis“
Rungtynės prasidės 19:00
0
:
0
Atsinaujins po sek
SIG
Egidijus Kavaliauskas ir Donatas Januševičius treniruotėje | asmeninio archyvo nuotr.

Egidijus Kavaliauskas ir Donatas Januševičius treniruotėje | asmeninio archyvo nuotr.

„Jis yra tikras kovotojas. Manau, tai yra pats svarbiausias charakterio bruožas bokse“, – sportas.lt sakė boksininko Egidijaus Kavaliausko fizinio parengimo treneris Donatas Januševičius, prieš trejus metus vadybininko Egio Klimo kvietimu išvykęs darbuotis su boksininkais į Jungtines Amerikos Valstijas.

E.Kavaliauskas (21-0-1), kuris šeštadienį Niujorke susikaus dėl WBO čempiono diržo su Terence Crawfordu (35-0-0), buvo vienas pirmųjų boksininkų, su kuriuo JAV teko darbuotis iš Linkuvos kilusiam treneriui.

„Pamenu, dar prieš mums pradedant dirbti kartu nugirdau pasakojimą, kaip sparingų metu Egiui trūko bicepso raumens sausgyslė... Tai yra didžiulis skausmas, patikėkite! Tačiau Egis vos po kelių akimirkų norėjo tęsti sparingą ir kvietė varžovą toliau boksuotis viena ranka. Bet treneris Egiui neleido to daryti, nes laiku suprato, kad trauma yra rimta, – pasakojo D.Januševičius. – Apie tokį kovotoją aš išgirdau, tokį ir pažinau“.

Pasak 31-erių trenerio, be savo charakterio savybių E.Kavaliauskas žavi ir požiūriu į darbą.

„Man yra tekę dirbti su boksininkais, kurie leidžia sau pasukčiauti netinkama mityba, nepilnaverčiu miegu, tačiau su Egidijumi tokių rūpesčių nėra, – sakė D.Januševičius. – Būtent toks kruopštus darbas, mano nuomone, jį atvedė į istorinę kovą dėl čempiono diržo“.

„Sukandęs dantis“

Specialisto teigimu, profesionalus boksas yra viena iš sunkiausių sporto šakų. „Kovose dėl titulo boksininkai ringe išbūna iki 12 raundų, – priminė su boksininkais iš Rusijos, Kazachstano, Uzbekistano, Kanados ir Meksikos besidarbuojantis D.Januševičius. – Tam yra reikalingas visapusiškas pasirengimas – greitis, jėga, galingumas, ištvermė, koordinacija. Jau nekalbu apie techninius bei taktinius gebėjimus, psichologiją, charakterio ugdymą, taisyklingą svorio metimą prieš dvikovą. Čia dominuoja ne viena fizinė ypatybė, bet visas jų kompleksas“.

D.Januševičius prisipažino besidžiaugiantis turėdamas galimybę darbuotis su darbščiu ir užsispyrusiu tautiečiu, kuris nepaisant, kokia sunki bus treniruotė, sukandęs dantis viską padarys iki galo.

Donatas Januševičius, Egidijus Kavaliauskas ir Marco Contreras | asmeninio archyvo nuotr.

Donatas Januševičius, Egidijus Kavaliauskas ir Marco Contreras | asmeninio archyvo nuotr.

„Juo pasitikiu 100 proc., – nusišypsojo D.Januševičius. – Mano pagrindiniai uždaviniai yra fizinis parengimas, treniruočių plano su bokso treneriais Marco Contreras ir Oscar Gracia sudarymas, testavimai bei rezultatų analizavimas. Svarbiausia yra užtikrinti gerą fizinį pasirengimą: paspausti, kada reikia, ir leisti pailsėti, kuomet Egidijaus kūnas to prašo“.

Atlikti darbai

Pasak D.Januševičiaus, šeštadienį su Terence’u Crawfordu dėl čempiono diržo kovosiantis 31-erių lietuvis yra tvirtai sudėtas, raumeningas ir tikrai didelis savo svorio kategorijoje (iki 67 kg).

„Tik pradėję kartu darbuotis atlikome testus, kurie parodė, kad jo viršutinė kūno dalis – rankos, pečių juosta, krūtinė ir nugara – buvo gerai ištreniruota ir stipri, – pasakojo treneris. – Tačiau apatinė kūno dalis – dvigalvis šlaunies raumuo, vidiniai kojų raumenys, dubuo – kur kas silpnesnė. Pasak mokslinių tyrimų, didžiausią įtaką smūgiui daro būtent kojų-dubens bei pilvo raumenys. 70-80 proc. smūgio jėgos priklauso būtent nuo šių raumenų. Nuo rankų raumenų – tik apie 20 proc.“

Jau po kelių intensyvaus darbo savaičių E.Kavaliauskas pademonstravo 20 proc. pagerėjimą.

„Turbūt, jis iki šiol prisimena šuoliukus bei bėgimą į smėlio kalną, – nusijuokė D.Januševičius. – Kiekviena kova ir pasirengimas yra savotiškai skirtingas. Prieš vieną iš kovų didelį dėmesį skyrėme specialiosios ištvermės lavinimui baseine, aerobiniam galingumui, norėjome gerinti laktato kaupimosi slenkstį, padidinti greitį. Kiekvienas pasirengimas priklauso nuo jam skiriamo laiko, sportininko fizinės formos, organizmo reakcijos į krūvį“.

Egidijus Kavaliauskas | asmeninio archyvo nuotr.

Egidijus Kavaliauskas | asmeninio archyvo nuotr.

D.Januševičius teigė, kad po pasirengimo kovai su T.Crawfordu jis džiaugiasi lietuvio smūgio greičiu ir galingumu.

Smūgio jėga

Specialistas patvirtino ir visas kalbas apie galingą E.Kavaliausko smūgį.

„Jis sportuodavo nuo vaikystės, kilnodavo svarelius, buvo fiziškai aktyvus, – kalbėjo D.Januševičius. – Tačiau organizmo adaptacija priklauso nuo genetikos – jeigu gimei ilgų nuotolių bėgiku, niekada netapsi aukšto lygio sprinteriu. Visuomenėje yra paplitusi nuomonė, kad jėgos fizinis krūvis didina jėgą, tačiau naujausi tyrimai atskleidė, kad tai nėra visiška tiesa“.

Tyrime, kurį atliko žurnalas „Sports Medicine“, dalyvavo 800 žmonių – skirtingų amžiaus grupių vyrai ir moterys, kurie aštuonias savaites treniravosi pagal jėgos krūvio programą. Vidutiniškai jėga padidėjo 12 proc., tačiau peržiūrėjus individualius duomenis paaiškėjo, kad buvo asmenų, kurių jėga reikšmingai sumažėjo.

Terence'as Crawfordas ir Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

Terence'as Crawfordas ir Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

„Tai tik parodo, kokie esame skirtingi, kokia yra svarbi genetika organizmo adaptacijoje, – pabrėžė D.Januševičius. – Smūgio paslaptis? Reikia išvystyti didelę jėgą per trumpiausią laiko tarpą arba esant didžiausiam greičiui. Todėl yra sakoma, kad stipriu smūgiuotoju reikia gimti. Šiame pasakyme yra dalis tiesos. Egis smūgiuoja labai stipriai ir galingai. Esu jam sakęs, kad savo smūgiu galėtų lygiuotis į geriausius boksininkus, kurie kovoja 2-3 svorio kategorijomis aukščiau“.

Kartą D.Januševičiui teko matyti, kaip E.Kavaliauskas boksuojasi su sunkiasvoriu boksininku, kuris svėrė virš 100 kilogramų. „Nors svorio skirtumas buvo akivaizdus, bet galingumu Egis tikrai nenusileido, – sakė treneris. – Kitas boksininkas iš Kazachstano pasakojo, jog po vieno Egidijaus smūgio į galvą keletai akimirkų pamiršo savo vardą“.

Sunkiausia – baseine

Paskutinę savaitę prieš kovą, pasak D.Januševičiaus, krūvis treniruotėse yra mažinamas, apribojamas angliavandenių kiekis, kiekvieną dieną griežtai stebimas svoris.

Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

Sulaukęs klausimo apie treniruotes, kurių labiausiai vengia „Mean Machine“ pravardę turintis lietuvis, D.Januševičius nusišypsojo: „Treniruotės baseine“.

„Ypatingai tuomet, kai reikia daryti tam tikras atkarpas... Būna, kad boksininkai paragauja ne vieną gurkšnį vandens, – sakė specialistas. – Egidijui labiau patinka bendro fizinio pratimai, įvairiausi sprintai, pratimai greičiui bei koordinacijai gerinti. Čia jam labai gerai sekasi“.

D.Januševičius prisipažino, kad prieš kiekvieną savo auklėtinių kovą jaudinasi. „Tai natūralu, – sportas.lt sakė treneris. – tai yra individuali sporto šaka, bet visą pasirengimo laikotarpį komanda praleidžia kartu. Kiekvieną kartą, kai boksininkas lipa į ringą, atrodo, kad lipi kartu su juo. Tada užlieja didžiausias jaudulys, neapsakoma emocija, adrenalinas. Natūralu, dirbame kartu, visa komanda darbuojasi dėl pergalių“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

bac bac
2019-12-13 18:47:04
ir Egis baigia kova 8 raude,gaila ir po viso skambaus burbulo.
Atsakyti
Haha
2019-12-13 20:43:17
Nesvarbu laimes ar pralaimes , ne tau ozkapisiui suprast ka reiskia vien kova del titulo. Jis jau laimejo daug, is 3 mln zmoniu is kuriu puse pensininku prasimust tarp dydziausiu saliu tokiu kaip amerika , rusija kuriu populicija vos ne 300 kartu didesne uz musu ir issikovoti kova del cempiono titulo cia jau laimejimas , konkurencija didziule , o jis tai padare. Egis laimes iki 11 raundo TKO
Lt
2019-12-12 14:39:24
Egi sėkmės ir pasitikėjimo ! Sirgsim.
Atsakyti
haha
2019-12-12 15:59:54
Kai bicu sausgysles pradeda trukyneti manau pasitikejimo netruksta juk bicai vos ne sprogsta :D Jis tik atrodo ramus ir kuklus , o tikiu , kad viduj verda kaip nori atimti dirza is crawfordo ir del to tikrai viska padarys cia juk jo viso gyvenimo sunkaus darbo vaisius , kurio jei netycia ir nenuskintu tai manau apvalgys gerai tikrai:DTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 01-29 West Ham United 21 : 45 Liverpool
Šeš 02-01 Leicester City 14 : 30 Chelsea
Šeš 02-01 Watford 17 : 00 Everton
Šeš 02-01 West Ham United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-01 Newcastle United 17 : 00 Norwich City
Šeš 02-01 Crystal Palace 17 : 00 Sheffield United
Šeš 02-01 AFC Bournemouth 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-01 Liverpool 17 : 00 Southampton
Šeš 02-01 Manchester United 19 : 30 Wolverhampton …