Egidijus Kavaliauskas | Youtube.com nuotr.

Egidijus Kavaliauskas | Youtube.com nuotr.

Lietuvos bokso gerbėjai su nekantrumu laukia ankstyvą sekmadienio rytą (apie 5.30 val. Lietuvos laiku) Niujorko „Madison Square Garden“ arenoje įvyksiančios kovos tarp 32-ejų metų amerikiečio Terence‘o Crawfordo ir 31-erių metų lietuvio Egidijaus Kavaliausko. Vienu geriausių planetos boksininkų vadinamas T.Crawfordas šioje kovoje gins WBO pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą.

„Crawfordas yra geriausias boksininkas pasaulyje ir žiūrovai galės tuo įsitikinti. Jo laukia labai rimtas iššūkis. Lietuvis Kavaliauskas pas mus kaunasi jau ilgą laiką. Jis labai kietas Rytų Europos kovotojas“, - spaudos konferenciją pradėjo „Top Rank“ prezidentas Bobas Arumas.

Spaudos konferencijos vedėja, prieš suteikdama žodį E.Kavaliauskui, pasveikino lietuvį su artėjančiu šeimos pagausėjimu. Lietuvio žmona vasario mėnesį turėtų pagimdyti berniuką.

„Crawfordas mano mintyse jau nuo birželio, kai pradėjome treniruočių stovyklą. Kiekvieną dieną galvojau tik apie kovą su juo. Visada norėjau šios kovos. Kai ji buvo patvirtinta oficialiai, tą dieną buvau labai laimingas ir negalėjau nustoti šypsotis. Noriu kautis su geriausiais, o mes kausimės bokso Mekoje, tad tai – dvigubas džiaugsmas. Pradėjome treniruočių stovyklą prieš 5-6 mėnesius. Aišku, tiek laiko sparingai netruko, bet nuo pat birželio galvojome apie taktiką, kuri galėtų praversti kovoje su Crawfordu. Vėliau į sparingus kvietėme kairiarankius, dešiniarankius, kovotojus, kurie keičia stovėseną. Treniruočių stovykla susidėjo iš atskirų dalių. Skyrėme dėmesį greičiui, jėgai, sparingui, technikai, taktikai“, - kalbėjo E.Kavaliauskas.

Lietuvis taip pat pakalbėjo apie būsimos kovos planą: „Eiti aklai į priekį kovoje prieš Crawfordą – bloga idėja. Jis pernelyg protingas, kad tai pasiteisintų. Tą jis įrodė ir paskutinėje savo kovoje. Treniruotėse didelį dėmesį skyriau smūgių kombinacijoms. Negaliu ringe pradėti kovoti kaip „laukinis“. Pergalė reikštų labai daug ne tik mano karjerai, bet ir visam Lietuvos boksui. Mes neturime nė vieno čempiono, net neturėjome boksininko, kuris kovotų dėl titulo. Tai didžiausias įvykis mano karjeroje.“

Paskutinis mikrofoną į rankas paėmė T.Crawfordas: „Jau baigiu priprasti prie didžiųjų arenų. Man tai nieko naujo. Varžovas žino, kad būsiu 100 proc. pasiruošęs kovai ir jis, manau, bus pasiruošęs taip pat. Visiems sakau, kad nesikoncentruoju į nieką kitą, tik į varžovą, kuris dabar pastatytas prieš mane. Tikslas – užsitikrinti pergalę šeštadienio vakarą. Daugiau apie nieką negalvoju. Kalbos apie kitus varžovus dabar man neįdomios. Tokie žodžiai pro vieną ausį įeina, pro kitą – išeina. Jis bus puikus varžovas, jis alkanas ir užsispyręs. Nenuvertinu jo. Tai bus puiki naktis boksui. Pradedant olimpiniu revanšu, tęsiant Commey ir Lopezu bei baigiant kova tarp alkano, užsispyrusio, motyvuoto, 6 mėnesius kovai besiruošusio boksininko ir manęs. Aš irgi įtemptai ruošiausi, kad galėčiau ringe naikinti varžovą. Dėl to jūs turėtumėte ateiti į areną arba įsijungti transliaciją.“

Pilnas spaudos konferencijos įrašas:

„Top Rank“ taip pat patalpino trumpą vaizdo klipą apie E.Kavaliauską. Pas kirpėją apsilankęs lietuvis prisiminė karjeros pradžia ir dar kartą papasakojo apie tai, kaip jam prigijo pravardė „nuožmioji mašina“ („mean machine“).

T.Crawfordas bokso ringe laimėjo visas 35 kovas (26 nokautais). Amerikietis karjerą pradėjo lengvo svorio kategorijoje, o vėliau didžiausios šlovės sulaukė antrojo lengvo svorio kategorijoje. Joje T.Crawfordas įsirašė į istoriją, kai 2017 m. rupgjūtį nugalėjo Juliusą Indongo iš Namibijos ir laimėjo visų 4 pagrindinių organizacijų (WBC, WBA (Super), WBO ir IBF) pasaulio čempiono diržus.

Pergalė prieš J.Indongo įrodė, kad T.Crawfordas nebeturi ką veikti tuometinėje svorio kategorijoje, todėl perėjo į pusvidutinio svorio kategoriją, jau pirmoje kovoje nokautavo Jeffą Horną ir tapo WBO pasaulio čempionu. Vėliau T.Crawfordas dar du kartus sėkmingai apgynė čempiono diržą, anksčiau laiko nugalėdamas Jose Benavidezą ir Amirą Khaną.

E.Kavaliausko sąskaitoje yra 21 pergalė (17 nokautais) ir 1 lygiosios. Lietuvis karjerą pradėjo laimėdamas 21 kovą iš eilės ir tik paskutinėje akistatoje lygiosiomis baigė kovą su Ray‘umi Robinsonu, nors ne vienas ekspertas toje kovoje matė lietuvio pranašumą.

Tai bus didžiausia kova Lietuvos profesionalų bokso istorijoje. Dar prieš antrąjį pasaulinį karą lietuvių emigrantų sūnus Juozas Žukauskas tapo sunkiasvorių pasaulio čempionu, tačiau jis visą karjerą atstovavo JAV.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Ar
2019-12-12 15:55:34
Rodys kazkur kova ir per kur ziureti???
Atsakyti
Kkkk
2019-12-12 20:44:29
Man ir idomu kur paziureti butu imanomaTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 01-29 West Ham United 21 : 45 Liverpool
Šeš 02-01 Leicester City 14 : 30 Chelsea
Šeš 02-01 Watford 17 : 00 Everton
Šeš 02-01 West Ham United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-01 Newcastle United 17 : 00 Norwich City
Šeš 02-01 Crystal Palace 17 : 00 Sheffield United
Šeš 02-01 AFC Bournemouth 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-01 Liverpool 17 : 00 Southampton
Šeš 02-01 Manchester United 19 : 30 Wolverhampton …