Julija Jefimova | Scanpix nuotr.

Julija Jefimova | Scanpix nuotr.

 Dopingo skandalas Rusijos sportui kirto skaudžiai. Po pirmadienį priimto nutarimo paaiškėjo, kad nukentės ne tik olimpiadose dalyvaujantys sportininkai, bet ir šalies futbolo rinktinė. Oficialiai skelbiama, kad Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) skyrė ketverių metų diskvalifikaciją Rusijos sportininkams. Jie negalės dalyvauti jokiuose svarbiausiuose sporto turnyruose.

2020 m. švariems Rusijos sportininkams vėl reikės įrodinėti savo tiesą teismuose, kad jie galėtų startuoti olimpinėse žaidynėse kaip neutralūs atletai. Kol kas neaišku, kaip bus pasielgta su tais, kurie anksčiau jau buvo pagauti dėl dopingo vartojimo. Pavyzdžiui, Julija Jefimova prieš 2016 m. Rio de Žaneiro olimpiadą ne kartą kovojo teisme dėl teisės startuoti žaidynėse ir galiausiai jį laimėjo.

Rusijos plaukikė, kuri realiai pretenduoja į medalį Tokijuje, jau pasisamdė teisininką ir ruošiasi eiti tuos pačius „kryžiaus kelius“, kaip ir 2016 m.

„Elgsiuosi taip, kaip ir prieš Rio de Žaneiro olimpiadą. Teisininką jau pasisamdžiau. Galioja tokia taisyklė, kad žmogus už vieną nusižengimą negali būti baudžiamas du kartus. Jei tu pažeidi kelių eismo taisykles ar įsiveli į muštynes, niekas tavęs už tai nebaus du kartus. Tikiuosi, kad mūsų argumentų užteks, bet nesu tuo įsitikinusi. Taip, esu pažeidusi dopingo taisykles ir buvau diskvalifikuota beveik 2 metams, tačiau yra daug JAV ar Europos šalių sportininkų, kurie yra tokioje pat situacijoje ir galės dalyvauti Tokijo olimpiadoje be jokių problemų. Raginu taisykles visiems taikyti vienodai, nesvarbu, ar tai Rusijos, ar kitos šalies sportininkas“, - sakė J.Jefimova.

Plaukikė taip pat pavadino WADA sprendimą politiniu: „Manau, kad tai politinis sprendimas. Jie po Rusijos vėliava neleis startuoti net jauniems ir švariems sportininkams. Net ir jie turės kovoti teismuose, kad galėtų dalyvauti kaip neutralūs atletai. Tie, kas įvedė tokias sankcijas, nenori matyti Rusijos vėliavos svarbiausiose varžybose. Manau, kad jų motyvai visiškai aiškūs.“

Kita garsi Rusijos sportininkė Marija Lasickienė neieškojo sąmokslo teorijų ir abejojo Rusijos sporto ministerijos bei olimpinio komiteto veiksmais.

„Man įdomu, ką per paskutinius 4 metus padarė Rusijos sporto ministerija ir olimpinis komitetas, kad apsaugotų mane nuo tokios situacijos? Jie sukūrė gausybę komisijų, bet nemačiau jokių jų rezultatų. Dabar neturiu neutralaus statuso ir neturiu galimybės jo gauti. Galvoju, gal asmeniškai kreiptis į teismą dėl Rusijos lengvosios atletikos federacijos vadovo veiksmų. Vieną olimpiadą jau praleidau ir negalėjau pusantrų metų dalyvauti tarptautinėse varžybose. Panašu, kad tai dar bus ne pabaiga. Kas už tai atsakingas? Kas man sugrąžins prarastą laiką?“, - kalbėjo M.Lasickienė.

Visgi, Rusijos valdžios žmonės apie permainas nekalba. Net ir pats Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas WADA sprendimą laiko politiniu.

„Visi sutinka, kad bausmės turi būti skiriamos individualiai. Tai – svarbiausia. Bausti reikia pagal kiekvieno asmeninį nusižengimą. Kolektyvinės bausmės yra neteisingos. Susidaro įspūdis, kad tai buvo politinis sprendimas, kuris neturi nieko bendro su olimpiniu judėjimu ir sportu“, - sakė V.Putinas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

taigi
2019-12-11 17:33:03
dar vienas šneka apie mušamus rusus. O tai rusai nieko nedaro, yra šventieji? Už veiksmus reikia atsakyti. Nepatinka WADA sprendimai - palik šalį ar paduok Putiną į teismą.
Atsakyti
Sportas
2019-12-11 16:45:21
Labai gaila, kad dalis rusų per teismus galimybę dalyvauti susigrąžins.
Atsakyti
w
2019-12-11 15:32:29
dopingine kacapiska isgama
Atsakyti
zzz
2019-12-11 14:04:49
svarbiausia gauti recepta dopingui is WADA kaip billes ir venus williams ir tada px
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga