Terence'as Crawfordas | „Top Rank“ nuotr.

Terence'as Crawfordas | „Top Rank“ nuotr.

 Lietuvos bokso gerbėjai su nekantrumu laukia gruodžio 14 d. Niujorko „Madison Square Garden“ arenoje įvyksiančios kovos tarp 32-ejų metų amerikiečio Terence‘o Crawfordo ir 31-erių metų lietuvio Egidijaus Kavaliausko. Vienu geriausių planetos boksininkų vadinamas T.Crawfordas šioje kovoje gins WBO pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą.

Pirmadienį T.Crawfordas pasirodė populiarioje Arielio Helwani laidoje „MMA Hour“. Į ją dažniausiai kviečiami MMA kovotojai, bet išskirtiniais atvejais kalbinami ir boksininkai. A.Helwani, pristatydamas T.Crawfordo ir E.Kavaliausko kovą, „nusilaužė“ liežuvį ir pavadino lietuvį „Kavalku“.

„Kartais norisi, kad po karjeros tave prisimintų kaip žmogų, kuris niekada nepasikeitė ir išliko savimi. Aš kuriu šou ringe, o ne už jo ribų. Ringe visada padarau viską, kad pradžiuginčiau savo gerbėjus. Nemanau, kad turiu imtis kažkokių kitokių veiksmų tik tam, kad parduočiau kovą. Kai kurie žmonės vertina mane, bet kiti sako, kad aš kovoju su valkatomis ir kad manęs tiesiog nemėgsta be jokios priežasties“, - kalbėjo T.Crawfordas.

Terence'as Crawfordas | Instagram.com nuotr

Terence'as Crawfordas | Instagram.com nuotr

T.Crawfordas ypač daug populiarumo sulaukia gimtajame Omahos (JAV) mieste. Ten jis neseniai atidarė pirmąją savo parduotuvę.

Čempionas patikino, kad prieš potencialias kovas susėda su „Top Rank“ vadovais ir aptaria, kas galėtų tapti jo varžovu. Tiesa, šį kartą T.Crawfordas didelio pasirinkimo neturėjo, nes WBO jam liepė kovoti su reitingo lyderiu. Amerikietis galėjo derinti tik kovos datą.

MMA žurnalisto laidoje apsilankęs T.Crawfordas sulaukė klausimo ir apie šią sporto šaką: „Taip, mėgstu MMA. Turiu nemažai bičiulių iš šios sporto šakos. Vaikystėje pats imtyniavau. Dabar mano sūnus užsiima imtynėmis ir yra pirmas reitinge. Seku MMA naujienas. Mano sūnus gali ir boksuotis, bet aš nenoriu, kad tai taptų jo karjeros keliu. Aš pasiaukojau dėl jo ir noriu jam sukurti tokią ateitį, kad jam nereikėtų rinktis tokios pavojingos sporto šakos. Jei jis pats norės kovoti MMA narve ar bokso ringe, tada aš jį palaikysiu 120 proc. Kai jam pasakiau, kad ringe žmonės kartais miršta, jis ėmė verkti ir sakė, kad nebenori, jog aš toliau kovočiau. Boksą sukrėtusios tragedijos tikrai skaudina, bet, tuo pačiu, ir motyvuoja. Mane tai verčia dar sunkiau dirbti treniruotėse, kad vėliau ringe praleisčiau dar mažiau smūgių.“

Terence'as Crawfordas | Instagram.com nuotr

Terence'as Crawfordas | Instagram.com nuotr

„Buvau užimtas parduotuvės atidarymu, todėl negalėjau pažiūrėti Joshua kovos su Ruizu. Jei Joshua panaudojo savo fizinių duomenų pranašumą ir taip nugalėjo čempioną Ruizą, tai yra visiškai normalu. Ne veltui šis sportas vadinamas boksu. Visada atsiras fanų, kurie sakys, kad kova buvo nuobodi, kad jis nieko gero nepadarė, kad bėgo nuo varžovo. Svarbiausia – pergalė. Po jos gali grįžti namo ir miegoti ramia galva. Kitoje kovoje galbūt sukursi geresnį šou. Ruizas grįžo į ringą po svajonių kovos. Jis per vieną vakarą išpildė visus savo troškimus ir užlipo į sunkiasvorių bokso viršūnę. Šlovė, pinigai, nauji draugai. Visa tai jam atiteko per vieną naktį. Kai kurie su tuo susitvarko, o kai kurie pasineria į vakarėlius ir užmiršta pagrindinį tikslą. Jis dabar turi galimybę pradėti viską nuo pradžių“, - sakė T.Crawfordas.

Čempionas neseniai užsiminė apie norą kovoti su karjerą pratęsiančiu Floydu Mayweatheriu. Dar anksčiau jo taikinyje atsidūrė Errolas Spence‘as, tačiau jo ateitis išlieka neaiški po šiurpios autoavarijos.

Terence'as Crawfordas | Instagram.com nuotr

Terence'as Crawfordas | Instagram.com nuotr

„Tiesą pasakius, abejoju, ar įvyks nors viena iš tų kovų. Nežinau, ar Floydas tikrai sugrįžta. Nežinau, kokia dabar Errolo situacija po tos avarijos. Ar Floydas galėtų kovoti MMA? Jei sulauktų tinkamo finansinio pasiūlymo, kodėl gi ne? Jo pravardė ne veltui „pinigai“. Jei tai būtų geras verslo sprendimas, jis jį priimtų. Ar aš galėčiau kovoti MMA? Nežinau, ten per mažai moka. MMA kovotojai nė iš tolo neuždirba tiek, kiek boksininkai. Neįsivaizduoju, kodėl taip yra. MMA kovotojai patiria daug žalos. Juos spardo, smaugia, daužo alkūnėmis, o kur dar rankų smūgiai. Ten nemoka užtektinai, kad prisiversčiau tai patirti. Pažiūrėkite į tą vyruką iš praėjusio savaitgalio, kurio lūpa plyšo į dvi dalis. Dėl ko taip kankintis? Dėl 10 tūkst. JAV dolerių už kovą ir dar 10 tūkst. už pergalę? Aš negalėčiau to daryti. Jei MMA kovotojas žengtų į bokso ringą kovoti su manimi, tada rimtai vertinčiau tokią galimybę. Viskas priklausytų nuo to, kas būtų varžovas. Galėtume tai padaryti, jei fanai norėtų tai pamatyti. Prieš šeštadienio kovą negalvoju apie jokius pašalinius dalykus. Jokie reitingai man dabar neįdomūs. Svarbiausia – pergalė“, - užbaigė čempionas.

T.Crawfordas bokso ringe laimėjo visas 35 kovas (26 nokautais). Amerikietis karjerą pradėjo lengvo svorio kategorijoje, o vėliau didžiausios šlovės sulaukė antrojo lengvo svorio kategorijoje. Joje T.Crawfordas įsirašė į istoriją, kai 2017 m. rugpjūtį nugalėjo Juliusą Indongo iš Namibijos ir laimėjo visų 4 pagrindinių organizacijų (WBC, WBA (Super), WBO ir IBF) pasaulio čempiono diržus.

Pergalė prieš J.Indongo įrodė, kad T.Crawfordas nebeturi ką veikti tuometinėje svorio kategorijoje, todėl perėjo į pusvidutinio svorio kategoriją, jau pirmoje kovoje nokautavo Jeffą Horną ir tapo WBO pasaulio čempionu. Vėliau T.Crawfordas dar du kartus sėkmingai apgynė čempiono diržą, anksčiau laiko nugalėdamas Jose Benavidezą ir Amirą Khaną.

E.Kavaliausko sąskaitoje yra 21 pergalė (17 nokautais) ir 1 lygiosios. Lietuvis karjerą pradėjo laimėdamas 21 kovą iš eilės ir tik paskutinėje akistatoje lygiosiomis baigė kovą su Ray‘umi Robinsonu, nors ne vienas ekspertas toje kovoje matė lietuvio pranašumą.

Tai bus didžiausia kova Lietuvos profesionalų bokso istorijoje. Dar prieš antrąjį pasaulinį karą lietuvių emigrantų sūnus Juozas Žukauskas tapo sunkiasvorių pasaulio čempionu, tačiau jis visą karjerą atstovavo JAV.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų