Alytaus sporto ir rekreacijos centro komanda | Organizatorių nuotr.

Alytaus sporto ir rekreacijos centro komanda | Organizatorių nuotr.

 Šeštadienį ir sekmadienį miesto baseine vyko tarptautinis kanupolo turnyras „Dzūkijos taurė-2019“. Šiose tradicinėse varžybose dalyvavo Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir Lietuvos komandos. Sportininkai rungtyniavo trijose amžiaus grupėse. Pirmoje  – vyrai, antroje – jauniai iki 17 metų ir moterys ir trečioje – vaikai iki 14 metų.

Vaikų grupėje dalyvavo penkios komandos. Šioje grupėje žaidė Alytaus sporto ir rekreacijos centro (ASRC) jaunieji baidarininkai. Nugalėtojais šioje grupėje tapo UKS Tanevo, antrąją vietą iškovojo KS Povyšlės iš Varšuvos, bronzą laimėjo „9 val“ komanda iš Gorbunki (Rusija). Alytaus jaunieji baidarininkai iškovojo pergalę prieš Trakų bendraamžius ir patyrė tris pralaimėjimus. Galutinėje įskaitoje užimta ketvirta vieta. Komanda yra labai jauna, dalis sportininkų pirmą kartą dalyvavo varžybose. Tad didelis varžybų jaudulys sutrukdė jauniesiems alytiškiams parodyti tai, ką jau yra jie išmokę treniruotėse.

U-14 grupės prizininkai | Organizatorių nuotr.

U-14 grupės prizininkai | Organizatorių nuotr.

Jaunių grupėje dalyvavo šešios komandos. ASRC jaunieji baidarininkai gerai pradėjo varžybas ir iškovojo pergales prieš Tanevo ir Varšuvos komandas. Pusfinalyje alytiškiai žaidė prieš Trakų bendraamžius. Įtemptose pusfinalio rungtynėse ASRC jaunimas 4:2 nugalėjo Trakų sportininkus. Finale alytiškiai susitiko su SET Kaniovo komanda ir iškovojo sunkią pergalę bei pirmąją vietą. Antri liko SET Kaniovo komanda. Dėl trečiosios vietos žaidė Alytaus rajono meno ir sporto mokyklos „Daugai“ ir Trakų baidarininkai. Alytaus r. MSM „Daugai“ taip pat sėkmingai žaidė grupės varžybose ir pateko į pusfinalį. Pusfinalio rungtynėse Daugų baidarininkai žaidė su SET Kaniovo sportininkais ir patyrė pralaimėjimą. Kovoje dėl bronzos medalių žaidė su Trakų jaunimu. Įtemptas ir sunkias rungtynes laimėjo Trakų sportininkai. „Daugai“ užėmė ketvirtąją vietą.  ASRC komandoje žaidė Lukas Stasionis, Mantas Januša, Marius Kiškiūnas, komandos kapitonas Matas Mirzachanian, Harminas Dzenkauskas, Kajus Kašelionis, Modestas Karkauskas ir Mindaugas Diksa, komandos treneris Kęstutis Dambrauskas.

Rungtynių akimirka | Organizatorių nuotr.

Rungtynių akimirka | Organizatorių nuotr.

Stipriausioje vyrų grupėje rungtyniavo dešimt komandų, vyko atkaklios kovos. Pirmąją dieną komandos žaidė grupės varžybas. Alytaus „Alytus“ sėkmingai pradėjo varžybas. Pirmose rungtynėse iškovojo pergalę prieš Ukrainos komandą, kitose rungtynėse pergales iškovojo prieš „9 val“ iš Gorbunki ir Maskvos „Tri Stihiji“ komandas iš Rusijos bei lygiosiomis sužaidė su KS Povyšlės pirmąją komanda iš Varšuvos. Alytiškiai iškovojo teisę žaisti pusfinalio rungtynes. Pusfinalyje mūsų miesto komanda žaidė su antrąją KS Povyšlės komanda. Įtemptose rungtynėse sunkią pergalę iškovojo Lenkijos sportininkai. Antrame pusfinalyje žaidė Trakų KKSC ir „9 val“ iš Gorbunki. Trakai grupės varžybose žaidė be pralaimėjimų, iškovojo keturias pergales. Deja, pusfinalio rungtynės nebuvo sėkmingos – Trakų sportininkai patyrė pralaimėjimą. Dėl bronzos medalių susitiko Alytus ir Trakai. Sėkmingiau mažajame finale žaidė Trakų baidarininkai, jie ir iškovojo pergalę bei turnyre užėmė trečiąją vietą. Alytiškiai liko ketvirti. Alytaus komandoje žaidė Karolis Latauskas, Augustas Platūkis, Vytenis Licus, Mindaugas Kuc, Mantas Atmanavičius, Harminas Dzenkauskas ir   Matas Mirzachanian. Komandoje labai trūko Viliaus Rasimavičiaus. Šis sportininkas prieš varžybas patyrė peties traumą ir negalėjo padėti komandai. K. Latauskas tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju.

Karolis Latauskas | Organizatorių nuotr.

Karolis Latauskas | Organizatorių nuotr.

Finale žaidė „9 val“ komanda iš Gorbunki (Rusija) ir antroji KS Povyšlės komanda. Lenkijos sportininkai galingai pradėjo finalo rungtynes ir iškovojo užtikrintą pergalę bei taurę. Antri liko Rusijos baidarininkai.

Dėkojame mūsų rėmėjams Alytaus miesto savivaldybei, Lietuvos ir Vengrijos UAB „Braca sport“, Lenkijos kompanijai „Tedi sport“, firmai „Hummel“ Informaciniams rėmėjams „Alytusplius“, Alytaus naujienos, Alytaus laikas, sportas.info, Sportas.lt, Dzūkijos veidas, radijui FM99, Dzūkijos TV.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton