Rusija | „Twitter“ nuotr.

Rusija | „Twitter“ nuotr.

Dopingo skandalas Rusijos sportui kirto skaudžiai. Po pirmadienį priimto nutarimo paaiškėjo, kad nukentės ne tik olimpiadose dalyvaujantys sportininkai, bet ir šalies futbolo rinktinė.

Oficialiai skelbiama, kad Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) skyrė ketverių metų diskvalifikaciją Rusijos sportininkams. Jie negalės dalyvauti jokiuose svarbiausiuose sporto turnyruose.

Tai reiškia, kad Rusijos futbolo rinktinė negalės dalyvauti nei 2020 metais Tokijuje vyksiančiose Olimpinėse žaidynėse, nei 2022 metais Katare vyksiančiame pasaulio futbolo čempionate.

Įdomu tai, kad Rusijai bus leista dalyvauti 2020 metais vyksiančiame Europos futbolo čempionate, kuriame ši šalis jau yra užsigarantavusi vietą. Kai kurios čempionato rungtynės taip pat vyks Rusijos teritorijoje. Nurodoma, kad UEFA organizuojami turnyrai nelaikomi dideliais turnyrais, kuriuose galios sankcijos Rusijai.

Dideliuose turnyruose negalės būti demonstruojama Rusijos vėliava, taip pat nebus leidžiamas Rusijos himnas. Kaip ir anksčiau, individualūs sportininkai, kurie įrodys, kad neturi sąsajų su dopingo vartojimu, galės vykti į turnyrus kaip neutralūs dalyviai.

Rusijos krepšinio rinktinė artėjančią vasarą turėjo dalyvauti Tokijo olimpinių žaidynių atrankos turnyre ir jos likimas išlieka neaiškus.

Rusija vis dar turi galimybę kreipti į Tarptautinį sporto arbitražo teismą, pateikti apeliaciją galima per 21 dieną.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

bravo
2019-12-09 22:59:04
puikios naujienos, tai turėjo nutikti anskčiau ar vėliau. Totaliai politizuotas balalaikinių "sportas" baige savo pasirodymą traptautinėje arenoje.
Atsakyti
McDuck
2019-12-09 19:39:46
FIFA ir FIBA niekada nebuvo dideli susitepusių sportininkų medžiotojai. Pavyzdžiui FIFA organizacija viena iš paskutinių patvirtino kiek pakoreguotą pasaulio antidopingo kodeksą (2009 m.). Tačiau per paskutinius kelis čempionatus nebuvo nubaustas nė vienas sportininkas dėl draudžiamų medžiagų vartojimo. Paskutinis per Pasaulio futbolo čempionatą įkliuvęs sportininkas buvo Diego Maradoną (1994 m.). Jis vartojo kokainą. O nuo to laiko visi žaidėjai yra švarūs... Nors yra buvę atveju, kai įkliūva sportininkas dėl su dopingu susijusių medžiagų vartojimo. Jis pasiteisina, kad jų gavo viešbutyje kartu su arbata. Jį užstoja kiti žaidėjai, kitos rinktinės, futbolo komandos ir jo pasiteisinimas yra priimamas bei jam leidžiama žaisti lyg niekur nieko. Taigi futbolas su dopingu vis dar kovoja daugiau popieriuje negu realiai.
Atsakyti
senai
2019-12-09 19:07:59
laikas tikrint visus sportininkus visuose cempoionatuose ,net valstybiu viduje,amerikonai ir juos ryja bet isisuka...?
Atsakyti
McDuck
2019-12-09 19:44:14
Esmė ne tame, kad kažkuris sportininkas vartoja dopingą ir taiko įvairius metodus tai paslėpti. Problema yra tame, kad institucijos, kurios turėtų kovoti su tuo, iš esmės elgiasi priešingai: dangsto nusižengimus, skatina vartojimą, trukdo kitiems išsiaiškinti tiesą.
jo
2019-12-09 22:46:42
Matai amerikonams galioja visai kitokios taisykles, nes pati WADA pareiske ,, viskas legalu, mes leidom,,, jei jie nerytu tanklaiviais wados maistuko tai jie kovotu del paskutiniu vietu su sudistano aulu.
silute
2019-12-09 17:55:37
Praeita karta dauguma rusijos politiku vadino tai kas vyko politiniu sporto santazu ir agitavo atsisakyti visu dideliu sporto ivykiu ir nedalivauti juose,,,,Manau kad sita karta Rusija tikrai atsisakys dideliu sportiniu ivykiu 4 metams,,,Pavienei sportininkai gales dalyvauti sportiniose ivykiose su olimpine ar kita veleva o Rusijos Olimpinis komitetas + Lengvosiosbei sunkiosios atletikos komitetai + bokso + Biatlono ir Ledo Ritulio nu ir visi kiti komitetai atsisakys moketi mokesciusi pasaulinems sporto komitetams nes tenai Rusija nedalyvaus.....
Atsakyti
Tass
2019-12-09 17:41:48
Kur silkiu magnatas?
Atsakyti
Opa
2019-12-09 18:19:52
Dad vienas ruspalaikis apie silkes galvoja.Nes prie pigaus šnapso iprate žalia silke ėsti :) Stebius kas per daunai čia rašo :)
Demesio !!!
2019-12-09 17:10:08
Džiaugiuosi,kad nubaudė degradus.Tokiems išvis reikėtu uždraust iki 2100 niekur nedalyvaut,tegul kitos kartos kenčia už menkystas.Tada supras....
Atsakyti
wtf
2019-12-09 17:15:04
pats tu degradas
Rmt?
2019-12-09 17:36:43
Užsičiaupk ruski prasmirdes,sėdi kokiam vilniui ir rusiškai kalbi su savo lohu šeima.nepatinka mynk nahui i sibira ir prasigerk kokiam vienkemi pituhas :D
To rmt
2019-12-09 17:53:32
Asilo kumpi, pats katik pasakei ne gaidį, o pituchas, nu tikras atsilupėlis :D ir jis dar stume, kas rusiškai šneka, pats šneki ir nejauti kas tavo burnoj ką kiša
Girdi
2019-12-09 18:16:18
Taigi degrade parašiau tau suprantama kalba,nepyk ruski apsišikes.
To Girdi
2019-12-09 18:30:18
Aš gimes ir auges ir gyvenu Lietuvoje. Nepykstu ant tavęs, kad aplinka tavo skurdi buvo ir tėvai negalėjo tinkamai išauklyti ir apšviesti, todėl lieji pyktį ant kitų. Nėra blogų Rusų ar gerų Amerikonų, tiesiog pjaunasi didelės valstybės įtraukdamos ir mus. Kas valdo žiniasklaidą tas valdo žmones ir gali mus sukiršinti, ką ir daro. Pjaunasi lietuvis su lietuviu, nėra nieko žmogiško, viskas iškraipyta. Man kartais gaila tokių žmonių, bet kartais nuleidžiu rankas, nes atsibosta juos teisinti ir pagalvoju, gal ir gerai, kad yra tokių neišmanėlių, iš tokių lengviau pelnytis, o ir juodadarbių reikia...
Žodžiu...
2019-12-09 19:13:54
Peace
to rmt
2019-12-09 19:35:55
tai kad lietuviai daugiausiai gerianti tauta pasaulyje. gali patikrinti sia informacija
Nesvaik
2019-12-09 20:35:06
Daugiausiai gerenti.pažiurek kiek rusijos taigoi gyvena žmoniu.iš ten statistikos niekas neskaiciuoja.yra youtubei kanalas apie ta reikala.ten bled samagona verda kaip velniai.
df
2019-12-09 16:00:28
Tik politika. Karas persikele i sporta. Apmaudu.
Atsakyti
McDuck
2019-12-09 15:36:22
Taip tai politika. O kaip kitaip tai pavadinti? Kai atvykę Rusijos antidopingo kontrolieriai nustato, kad sportininkas vartojo dopingą ir vietoje to, kad jį nubaustų (vienaip ar kitaip), paima jo kraujo ar šlapimo mėginius ir sukeičia su švariais mėginiais. Taip daroma, nes yra nurodymai iš vadovų, kurie bendradarbiauja su kitais sporto departamentais tam, kad nuslėptų tiesą. Tai yra politika, nes po pirmosios bausmės diskvalifikuoti treneriai įsidarbino trečiosiose pasaulio šalyse ir toliau dirbo su tais pačiais sportininkais. Ir kai sporto ministras sako, kad nemato čia nieko bloga, tai yra politika. O prieš tokią politiką yra priimami atitinkami politiniai sprendimai tarptautiniu mastu. Deja dėl dopingo nukenčia švarių sportininkų galimybė varžytis sąžiningai, jų viltys ir svajonės būna sudaužytos vien todėl, kad kažkas sugalvojo eiti lengvesniu keliu. Todėl deja lengvų sprendimų čia niekada nebus. Kaip ir bausmių...
Atsakyti
egis
2019-12-09 16:10:32
Kaip ir galima pritart tavo išsakytai nuomonei, bet prie ko čia komandinė sporto šaka futbolas, nes pagauti vartojant dopingą pagrinde buvo individualių sporto šakų atstovai- Rusijos lengvaatlečiai ir žiemos sporto šakų sportininkai, ir draudžiama Rusijos futbolo rinktinei dalyvaut 2022m.Pasaulio čempionate, bet nedraudžiama 2020m Europos futbolo čempionate, nes jis nepriskiriamas prie "didelių" sporto renginių, išeitų Europoj vykstantis vienas svarbiausių sporto renginių yra prilyginamas eiliniam betkurios Europos šalies futbolo čempionatui. Jeigu jau šalint už Rusijos valdžios piktnaudžiavimą dopingu, t.y su jų požiūriu, kad visos priemonės "geros" siekiant pirmos vietos pagal iškovotų medalių skaičių Olimpinėse žaidynėse, tai šalint būtent iš Olimpinių vasaros ir žiemos žaidynių, o taippat iš Pasaulio ir Europos lengvosios atletikos čempionatų, ir tuo pačiu žiemos sporto šakų Pasaulio ir Europos čempionatų, o ne šalint Rusijos futbolo rinktinę ir tik iš Pasaulio futbolo čempionato, kuri šiuo atveju tampa tarsi "atpirkimo ožiu".
Kiril 2 Egis
2019-12-09 16:27:32
Tai kad tu nepaskaites komentuoji :) Cia tik isskirta futbolo rinktine, bet ne ji viena nukentes. Nukentes ir visu kitu sporto saku rinktines - tiek komandiniu (kas dirba su wada), tiek individualiu sporto saku. Tiesiog nebutu tiek komentaru ir surmulio, jei parasytu jog Rusijos rankinio rinktine nedalyvaus pasaulio cempe (nors ji ir nedalyvaus, jei toks papuola i draudimo perioda).

Na o kalbant apie komandini sporta, tai pacioje Rusijoje sklando legendos kaip 35+ metus turintys gynejai pratesimo pabaigoje apibeginejo Ispanus. Nors savo karieroje to nera dare jaunysteje. "Stebuklas sukurtas dideles meiles tevynei ir mazu eleksyro lasu".
egis-Kiril2
2019-12-09 16:41:23
Na legendos,legendomis, bet kažkaip dar negirdėjau, kad būtų anuliuoti Rusijos futbolo rinktinės rezultatai ir užimta vieta Pasaulio futbolo čempionate ir kažkaip negirdėjau tokio fakto, kad būtų uždrausta Rusijos kitų komandinių sporto šakų tame tarpe ir krepšinio, ledo ritulio,,tinklinio rinktinėm dalyvaut Europos, Pasaulio čempionatuose ir Olimpinėse žaidynėse, kiek yra žinoma Rusijos krepšinio rinktinė dalyvauja Olimpinės atrankos turnyre.
Kiril 2 Egis
2019-12-09 17:10:14
Neanuliavo nes nera ka anuliuoti :))) Jie nieko nelaimejo.
O kad tu kazko negirdejai, tai nereiskia jog taip nera. Krepsinio portaluose rasoma jog sitas draudimas galioja ir Rusijos krepsinio rinktinei, kuri netures teises dalyvauti Tokijo olimpiadoje. Bet neaisku ar nedalyvaus, nes bet kuri rinktine gali bandyti dalyvauti ne po Rusijos veliava. Tai jau yra dare Rusijos ledo ritulininkai, bet matyt tu apie tai negirdejai? :) Tai tas pats galiotu ir futbolui, ir krepsiniui i bet kokiam kitam sportui. Finale sprendzia pasauline federacija.
egis-Kiril2
2019-12-09 18:52:38
Ko čia dabar karščiuojiesi ir taip elgdamasis atrodai juokingai ir teikdamas. kad nieko nelaimėjo, tai nebuvo ką anuliuot, ar supranti, kad jei būtų bent vienas teigiamas dopingo mėginys Rusijos futbolo rinktinės užimta vieta Pasaulio futbolo čempionate būtų anuliuota, taip, kad šito pats nelabai žinojai skubėdamas pakritikuot. Kas liečia Rusijos ledo ritulio rinktinės dalyvavimą Olimpinėse žaidynėse ir Pasaulio ledo ritulio čempionate, tai gan kvailai atrodo, kai leidžiama ledo ritulio rinktinei dalyvaut po neutralia Olimpine vėliava, nors nei vieno teigiamo mėginio, nei pas vieną ledo ritulininką nebuvo aptikta. Žiūriu labai nori pasirodyt "protingu",bet su tokiu karščiavimusi pasirodai tik juokingu.
toMcDuck
2019-12-10 01:20:02
Pamirsai viena, kad galima atlikti dnr kraujo tyrima, tai ka tu pakeisi, kazkaip negirdejau po visu patikrinimu kurio ruskio tyrimai nesutiko, tai jie ne tik ruskyne dalyvauja, aisku tokios kaip sesutes wiljams dopingo nevartojo,jos net nezino apie dopingo egzistavima, joms paprasciausiai maistas ( turbut pamirsai kad buvo nulauzta wada ), jo jei homopedofiline amerikoniska kiaule persirijusi visu imanomu dopingu,su wada leidimu, nesaziningai nedalyvautu lietuva ne po 1 ar 2 aukso medalius butu laimejusi.
McDuck
2019-12-10 08:54:17
Kraujo perpylimus labai mėgo daukartinis Tour de France nugalėtojas Lance'as Armstrong'as. Buvo dirbama su jo paties krauju ir po to prieš lenktynes jam pačiam jis buvo perpilamas. Joks DNR ar kraujo testas neparodydavo nukrypimų, nes tai buvo jo paties kraujas. Tiesa išaiškėjo tik tada kai jis pats prisipažino. Žinoma iš jo buvo atimti titulai, bet kas iš to. Beje toks dopingo būdas yra vienas iš pačių brangiausių ir beveik neatsekamas, jeigu tinkamai naudojamas. Tai tik parodė koks dviračių sportas purvinas iš esmės. Ir visai nesvarbi čia tautybė, svarbiausi yra pinigai...
xa xa
2019-12-09 14:59:37
politika
Atsakyti
egis
2019-12-09 14:36:35
Idomus paaiškinimas, kad UEFA organizuojamas Europos futbolo čempionatas nepriskiriamas prie "didelių" turnyrų, draudžia 2020 metų Olimpinėse žaidynėse Rusijai dalyvaut, bet tų pačių metų Europos futbolo čempionate galima dalyvaut, išeitų šis čempionatas prilyginamas Rusijos futbolo čempionatui. Tas draudimas žinoma teisingas būtų , jei skyrtų Rusijos sporto delegacijai uždraudžiant dalyvaut vasaros ir žiemos Olimpinėse žaidynėse, kai buvo pagauti tiek lengvaatlečiai, tiek žiemos sporto šakų atstovai vartojant dopingą, bet prie ko čia komandinė sporto šaka.
Atsakyti
eguti
2019-12-09 19:11:46
dopinga ryja visi ir futbolininkai ir rankininkai ir ledo ritulininkai ,visi.
eguti
2019-12-09 19:11:46
dopinga ryja visi ir futbolininkai ir rankininkai ir ledo ritulininkai ,visi.
egis
2019-12-10 02:43:44
Ryt tai ryja, bet kol tai neįrodyta, kad nors vienas Rusijos rinktinės futbolininkas ar kitos komandinės sporto šakos atstovas vartojo dopingą, tai pašalint Rusijos futbolo rinktinę iš Pasaulio čempionato, yra tas pats, kaip dėl Ž.Balčiūnaitės ar R.Vyšniausko teigiamų dopingo mėginių pašalint Lietuvos krepšinio rinktinę iš atrankos į Olimpiadą, durnyti..
Rokas
2019-12-09 13:52:22
Ir labai gerai. Galėtų rusams visur uždrausti dalyvauti, kol ne išvedė separatistų iš Ukrainos.
Atsakyti
durneliui Rokui
2019-12-09 15:03:21
tai kas ju ten nera :-) :-) :-) politika yra politika, o sportas yra sportas. dejau as ir ant Ukrainos ir ant Rusijos
Rokas
2019-12-09 15:40:14
Asilas,tu
To rokas
2019-12-09 16:01:44
Vaikeli tu, matosi linksmadėžės daug žiūri, eik šviesti savo galvą tuščią jeigu tokius šūdus rašinėji
Būrui Rokui
2019-12-09 16:05:01
Ar žinai ką reiškia žodis separatistas,mulki?Eik pamokų ruošti,separatiste.
pusdurnis rokas
2019-12-09 16:57:52
galetu visa sporta uzdrausti kam jis idomus jei vienas singapuras su bangladesu dalyvaus nes amerikonai ir visi kiti turiisvast kariuomenes is pvz is lietuvos
Buk saziningas
2019-12-09 23:11:35
Jus visi daunai,jeigu neskiriat politikos nuo sporto

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga