Danas Rapšys | LEN nuotr.

Glazge (Didžioji Britanija) sekmadienį baigėsi Europos plaukimo čempionatas trumpame (25 m ilgio) baseine. Paskutinį vakarą jame išdalinta net 10 medalių komplektų.

Lietuva šiame čempionate iškovojo 2 aukso medalius. Abu apdovanojimus laimėjo Danas Rapšys, kuris triumfavo 200 m ir 400 m plaukimuose laisvuoju stiliumi. Jis tapo pirmu Lietuvos vyru per istoriją, tame pačiame Europos čempionate trumpame baseine laimėjusiu du finalus.

Lietuva su 2 aukso medaliais šalių įskaitoje užėmė aukštą – 9-ą – vietą. Už lietuvių nugaros – 10-oje – vietoje liko net ir Vokietija. Vokiečiai laimėjo 8 medalius, bet tik 1 iš jų buvo auksinis (5 sidabro ir 2 bronzos).

Šalių įskaitoje dominavo Rusija (13 aukso, 5 sidabro ir 4 bronzos). Antrą vietą užėmė Italija (6, 7, 7), o trečią – Olandija (5, 1, 4). Medalius iš viso laimėjo 20 sportininkų. Kitos Baltijos šalys liko tuščiomis.

Europos čempionato medalių įskaita | Organizatorių nuotr.

Plačiau apie vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalą, kuriame dalyvavo Simonas Bilis, skaitykite paspaudę ČIA.