Lietuvių ir bulgarių rungtynės | Organizatorių nuotr.

Lietuvių ir bulgarių rungtynės | Organizatorių nuotr.

 Sofijoje (Bulgarija) tęsiasi pasaulio moterų III diviziono ledo ritulio čempionatas, kuriame pirmą kartą istorijoje dalyvauja Lietuvos rinktinė. Ketvirtajame ture lietuvės 2:4 (0:1, 1:0, 1:3) nusileido pajėgiai Rumunijos rinktinei.

Jau trečiąją rungtynių minutę Rumunijos rinktinei pažeidus taisykles lietuvės gavo progą dvi minutes pažaisti daugumoje, bet akylai gynyboje žaidusios varžovės taip ir neleido Lietuvos rinktinei ilgiau įsitvirtinti jų zonoje. Komandų sudėtims išsilyginus kelias varžoves suklaidinusi Marija Kukanova perdavė ritulį link vartų, kur buvusi Ramunė Maleckienė ore pakeitė ritulio skriejimo kryptį. Deja, bet varžovių vartininkė buvo pasiruošusi ir sugebėjo atremti šį metimą.

Tuo tarpu Rumunijos rinktinė nepaisydama ankstyvos pražangos siekė nuo pat rungtynių pradžios perimti iniciatyvą ir įrodyti kodėl ji yra rezultatyviausia šio turnyro komanda. Kėliniui įpusėjus vienų iš ilgų jos atakų baigėsi įvarčiu kai pasižymėjo Krisztina Antal (09:17).

Po kelių minučių oponentės suteikė dar vieną galimybę Lietuvos rinktinei pažaisti daugumoje, kai pažeidė sudėties taisyklę, bet į šią dovanėlę buvo atsakyta tuo pačiu – nesužaidus nė minutei tas pats nusižengimas buvo užfiksuotas jau mūsų šalies rinktinei. Kėlinio pabaigoje lietuvėms užfiksuota dar viena pražanga, bet pasižymėti rumunės nesugebėjo.

Antrojo kėlinio pradžioje M. Kukanova išprovokavo pražangą, o netrukus pati atliko labai pavojingą metimą, bet tiek jos, tiek ir po to sekusios Klaros Miuller bandymą atrėmė Rumunijos rinktinės vartininkė. Po aktyvaus starto bandant realizuoti kiekybinę persvarą koją lietuvėms ir vėl pakišo pražanga, kuri dar kartą atėmė galimybę realizuoti daugumą. Tiesa, pasibaigus nuobaudai K. Miuller vos nepakartojo vakarykščių rungtynių scenarijaus: vos pasirodžiusi ant ledo ji perėmusi ritulį su juo nukeliavo prie pat varžovių vartų, bet jos metimas atsimušęs į skersinį į vartus neįskriejo.

Po šio epizodo Lietuvos rinktinei pavyko perkelti žaidimą nuo savų vartų, bet ir vėl situaciją komplikavo pražanga, po kurios teko ir vėl sugrįžti į gynybą. Lietuvių laimei, vartininkė Emilija Simonsen ir toliau gesino visus gaisrus prie mūsų vartų, o pačioje kėlinio pabaigoje pavyko surengti ir kontrataką. Jos metu R. Maleckienė į greitą ataką išvedė K. Miuller, kuri suklaidinusi vartininkę išlygino rungtynių rezultatą (39:15, rez. perd. R. Maleckienė).

Trečiajame kėlinyje varžovės gynyboje dar labiau koncentravosi į gynybą prieš K. Miuller, prie jos siųsdamos iš karto net po kelias savo žaidėjas. Kibus, o neretai ir grubus žaidimas prieš Lietuvos rinktinės puolimo lyderę neleido jai pademonstruoti visų geriausių savo savybių, bet nepaisant arenoje susirinkusio žiūrovų pasipiktinimo, taisyklių pažeidimas varžovėms šiame kėlinyje buvo užfiksuotas vos kartą.

Sustabdžiusios lietuvių atakas rumunės pačios rengė pavojingus išpuolius, o viename iš jų per daug erdvės gavusi Timea Csiszer surado laisvą kamputį ir dar kartą išvedė Rumunijos rinktinę į priekį (50:39).

Dar labiau situaciją atsilikusiai Lietuvos rinktinei sunkino dvi gautos pražangos, bet po vienos iš jų Anastasija Šeršniova išmetė ritulį iš savo zonos, o su juo susitvarkyti varžovių vartininkei nepavyko ir netikėtai rezultatas vėl tapo lygus (56:55).

Grubi Rumunijos vartininkės klaida neišmušė iš vėžių šios komandos – vieną po kitos atakos rengusios rumunės ir toliau įnirtingai puolė, o jėgų stigti pradėjusios lietuvės atsilaikyti nepajėgė. Alina Oprea likus žaisti vos 81 sekundę trečią kartą pasiuntė ritulį į vartus ir nors vėliau pavojingu metimu atsakė Lietuvos rinktinės puolėja M. Kukanova, visas pajėgas į priekį metusioms lietuvėms mačo pabaigoje teko praleisti ir antrąjį A. Oprea įvartį (58:39 ir 59:55).

Lietuvos rinktinės vartininkė Emilija Simonsen šį kartą atrėmė 30 metimų, o geriausia rungtynių žaidėja Lietuvos rinktinės gretose buvo pripažinta puolėja Marija Kukanova.

Rytoj pasaulio čempionate – poilsio diena, o paskutinis susitikimas laukia antradienį 13:00 val. Tuomet mūsų šalies rinktinė susitiks su Pietų Afrikos Respublikos rinktine. Mūsų šalies rinktinė vis dar savo rankose laiko galimybę pasidabinti šių pirmenybių medaliais, o tiksli situacija prieš paskutinį turą paaiškės po paskutinių šios dienos rungtynių tarp Bulgarijos ir jau minėtos Pietų Afrikos Respublikos rinktinių.

Rungtynių vaizdo įrašas:

Lietuvės čempionatą pradėjo pergale 4:1 prieš Honkongą. Antrajame ture mūsiškės 1:2 nusileido bulgarėms, bet trečiajame mače netikėtai 4:3 nugalėjo Belgiją. Lietuvės po 3 turų yra surinkusios 6 taškus ir vis dar pretenduoja net į auksą bei vienintelį kelialapį į 2021 m. pasaulio čempionato II-ojo diviziono B grupės turnyrą.

Rumunijos ledo ritulininkės turi nemažai patirties II-ojo diviziono B grupės turnyre. Tiesa, jame per 15 žaistų rungtynių rumunės šventė vos vieną pergalę ir šiemet iškrito į III-iąjį divizioną.

Lietuva liko su 6 tšk., o rumunės pelnė 9-ąjį tašką. Lietuvės teoriškai dar gali kovoti net dėl aukso. Jei Pietų Afrikos Respublikos rinktinė šį vakarą nugalės bulgares, lietuvės penktajame ture nugalės afrikietes, o rumunės pralaimės belgėms, tuomet net 4 geriausios rinktinės gali surinkti po 9 tšk. Tokiu atveju veikiausiai tektų skaičiuoti ir įmuštus bei praleistus įvarčius, tad viskas būtų įmanoma. 

Lietuvos rinktinės rungtynių grafikas:

12-10 13:00 val. Lietuva – Pietų Afrikos Respublika

Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės sudėtis pasaulio čempionatui | hockey.lt nuotr.

Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės sudėtis pasaulio čempionatui | hockey.lt nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga