Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė | Youtube.com nuotr.

Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė | Youtube.com nuotr.

 Sofijoje (Bulgarija) tęsiasi pasaulio moterų III diviziono ledo ritulio čempionatas, kuriame pirmą kartą istorijoje dalyvauja Lietuvos rinktinė. Trečiajame ture lietuvės sensacingai 4:3 (1:2, 1:0, 2:1) nugalėjo Belgijos rinktinę, o visus 4 įvarčius įmušė 16-metė Klara Miuller. Lažybininkai lietuvių galimybes laimėti vertino vos 9 proc.! Belgės pagal smūgius į vartus kone penkiagubai pranoko lietuves (38 prieš 8), bet vartininkė Emilija Simonsen puikiai gynė Lietuvos rinktinės vartus. E.Simonsen kol kas yra geriausiai smūgius atremianti čempionato vartininkė, o K.Miuller tapo daugiausiai įvarčių įmušusia čempionato žaidėja.

Rungtynių vaizdo įrašas:

Dvikova Lietuvos rinktinei prasidėjo itin nesėkmingai. Sužaidus vos minutę jau krito pirmasis rungtynių įvartis, kai iš arti pasižymėjo Liesa Bosmans (01:00). Negana to, belgės netruko padvigubinti savo persvaros, kai tiksliu metimu iš toli ritulį į vartus pasiuntė Valerie Jenaer (02:21).

Nepaisant itin nemalonios mačo pradžios Lietuvos rinktinė nepalūžo ir netruko surengti savo atsakomąją ataką. Nors pirmuoju bandymu Klara Miuller į vartų plotą nepataikė, sulaukusi puikaus Miglės Jakavičienės perdavimo klaipėdietė antruoju bandymu neklydo ir suklaidinusi varžovių vartininkę sušvelnino mačo rezultatą (03:37, rez. perd. Miglė Jakavičienė).

Po rezultatyvaus mačo starto iniciatyvą tvirtai savo rankose toliau laikė belgės, kurios ne tik dažnai leido laiką Lietuvos rinktinės zonoje, tačiau ir itin sėkmingai stabdė visus mūsų šalies rinktinės bandymus surengti savo atakas. Per visą likusį pirmą kėlinį Berndo Haakės auklėtinėms pavyko surengti vos vieną pavojingesnę ataką, kurioje Marijos Kukanovos metimas skriejo kiek per aukštai. Tuo tarpu kitoje aikštės pusėje Lietuvos rinktinės vartininkei Emilijai Simonsen teko ne kartą įsitraukti į darbą siekiant išvengti trečiojo Belgijos rinktinės įvarčio.

Antrąjį kėlinį lietuvėms pavyko pradėti kur kas aktyviau, o jau pirmąją jo minutę į vartus pavojingai atakavo K. Miuller. Po kelių minučių Lietuvos rinktinės puolimo lyderė pabėgo į greitą ataką ir susikūrusi erdvės atliko metimą, prieš kurį Belgijos rinktinės vartus gynusi vartininkė buvo bejėgė ir rezultatas tapo lygus – 2:2 (25:33, rez. perd. Ramunė Maleckienė).

Rezultatui tapus lygiam, vaizdas ant ledo nesikeitė – Belgijos rinktinė ir toliau kur kas dažniau atakavo E. Simonsen ginamus vartus, o lietuvės laukė varžovių klaidų ir galimybių kontratakuoti. Tiesa, gynyboje daug darbo turėjusioms mūsų šalies atstovėms atakose neretai stigo komandos draugių pagalbos: kėlinio pabaigoje tiek ir ritulį už vartų perėmusi Anastasija Šeršniova, tiek ir į greitą ataką bandžiusi pabėgti Nomeda Burneikaitė galiausiai buvo sustabdytos gausesnių varžovių gynybos pajėgų.

Paskutinę trečiojo kėlinio sekundę rungtynių teisėja užfiksavo pražangą K. Miuller, o tai reiškė, kad lemiamą kėlinį Lietuvos rinktinė buvo priversta pradėti turint kiekybinį deficitą. Visgi, atsilaikyti šias dvi minutes pavyko labai sėkmingai, o vos pasirodžiusi ant ledo mūsų rinktinės puolėja ėmėsi darbo: pati perėmusi ritulį ji surengė reidą per visą aikštę, suklaidino varžovę ir tiksliu metimu vartininkei tarp kojų persvėrė rezultatą Lietuvos rinktinės naudai (42:19).

Jau kitoje atakoje, ant ledo pasirodęs pirmasis Lietuvos rinktinės penketukas laimėjo ritulio įmetimą, ritulys atiteko K. Miuller, kuri tęsė savo fantastišką pasirodymą dar kartą pasiųsdama ritulį į varžovių vartus (44:18, rez. perd. Marija Kukanova, R. Maleckienė).

Du greiti įvarčiai pagaliau pakeitė vaizdą ant ledo – pasitikėjimo įgavusios lietuvės kur kas lengviau apsigindavo nuo Belgijos rinktinės išpuolių, o žaidimas išsilygino. Visgi, rungtynėms artėjant prie pabaigos varžovėms nusišypsojo sėkmė, kai E. Simonsen atmuštas ritulys įskriejo į Lietuvos rinktinės vartus sušvelninant rungtynių rezultatą (58:59).

Visgi, paskutinė mačo minutė priklausė lietuvėms – užtikrintai susitvarkiusios su šeštąją aikštės žaidėją ant ledo metusios Belgijos atakomis Lietuvos rinktinės narės džiaugėsi antrąją pergale pasaulio čempionate. Beje, šį kartą, skirtingai nei po pergalės prieš Honkongą, čempionato organizatoriai surado Lietuvos himną.

Geriausios mačo žaidėjos titulas šiame mače ir vėl atiteko Klarai Miuller, kurios sąskaitoje po trijų mačų jau septyni įvarčiai.

Lietuvės pirmajame ture 4:1 nugalėjo Honkongo rinktinę, o antrajame 1:2 nusileido šeimininkėms bulgarėms. Belgės startavo pergale 4:2 prieš bulgares, tačiau 3:4 pralaimėjo Pietų Afrikos Respublikos rinktinei. Belgės ne kartą žaidė II-ojo diviziono B grupėje, o pastaraisiais metais kvalifikaciniame turnyre iškovodavo sidabrą, tad ir šių metų turnyrą pasitiko kaip vienos iš favoričių.

Lietuvės su 6 tšk. išsaugojo realias galimybes kovoti dėl aukso bei vienintelio kelialapio į 2021 m. pasaulio čempionato II-ojo diviziono B grupės turnyrą.

Lietuvos rinktinės rungtynių grafikas:

12-08 16:30 val. Lietuva – Rumunija

12-10 13:00 val. Lietuva – Pietų Afrikos Respublika

Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės sudėtis pasaulio čempionatui | hockey.lt nuotr.

Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės sudėtis pasaulio čempionatui | hockey.lt nuotr.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga