Danas Rapšys | LEN nuotr.

Danas Rapšys | LEN nuotr.

 Glazge (Didžioji Britanija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate trumpajame (25 m ilgio) baseine antrą aukso medalį iškovojo lietuvis Danas Rapšys.

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale lietuvis po galingo sprinto link finišo išplėšė pirmą vietą (1 min. 41.12 sek.)! Lietuvis įpusėjus distancijai buvo 5-as, o likus 50 m dar plaukė 4-as. Tuomet D.Rapšys įjungė aukščiausią „pavarą“, aplenkė abu britus ir rusą bei iškovojo auksą.

„Neturėjau kažkokios ypatingos strategijos apie tai, kaip pradėti plaukimą ir kaip finišuoti, nes buvau pavargęs po 400 m rungties plaukimų. Paskutinius 50 m „spaudžiau“ iš paskutiniųjų. Koncentravausi tik į save. Nežiūrėjau, ką daro ir kiti. Tiesą pasakius, tai man ir nerūpėjo“, - užsienio žiniasklaidai sakė D.Rapšys.

D.Rapšys tapo pirmu Lietuvos vyru per istoriją, kuris viename Europos trumpo baseino čempionate iškovojo 2 aukso medalius. Tarp moterų tai buvo padariusi Rūta Meilutytė, kuri 2013 m. laimėjo net 3 aukso medalius, o 2017 m. – 2.

Planuota, kad per likusias 3 dienas lietuvis dalyvaus dar 3 individualiose rungtyse. Visgi, penktadienį vyksiantį 200 m kompleksinį plaukimą D.Rapšys ruošiasi praleisti. Tai galima suprasti iš jo žinutės „facebook“ tinkle.

„Labai trūksta miego, nes varžybos įtemptos, labai mažai lieka laiko pailsėti, pamiegoti, todėl galima sakyti, jog tam tikra prasme Europos čempionatą baigiau! Rytoj ilsėsiuosi, o likusias dvi dienas išbandysiu kitus būdus. Dėkoju už palaikymą visiems!“, - rašė D.Rapšys.

Šeštadienį lietuvis turėtų plaukti 100 m kompleksiniu būdu, o sekmadienį – 200 m peteliške. Sekmadienį vyks ir vyrų kombinuota estafetė 4x50 m, kurioje dalyvaus ir Lietuvos rinktinė.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų