„Dzūkija“
Ilgoji pertrauka
33
:
43
Atsinaujins po sek
„Žalgiris“
LFF spaudos konferencija | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

LFF spaudos konferencija | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Lietuvos A lygos sezoną vietoje aštuonių klubų užbaigė septyni, tačiau vos prasidėjus gruodžiui jų liko dar mažiau. Dėl įtarimų sutartomis rungtynėmis ir manipuliacijomis rezultatais iš aukščiausios šalies lygos išmesti du klubai.

LFF organizuotoje spaudos konferencijoje paskelbta labai aiški informacija: iš lygos šalinamas tiek Klaipėdos „Atlantas“, tiek „Palanga“.

LFF patvirtino, kad gavo 25 raportus dėl galimų manipuliacijų rungtynių rezultatais. Iš jų 17 raportų buvo susiję su dviem klubais - „Atlantu“ ir „Palanga“. Abu jie diskvalifikuoti iš aukščiausios lygos ir kitame sezone galės startuoti nebent II lygoje.

Likę gauti raportai susiję su Pirmos lygos komandomis, tačiau neatskleidžiama su kuriomis.

Tai reiškia, kad šiuo metu A lygoje lieka vos penki klubai, kurie užbaigė praėjusį sezoną. LFF prezidento Tomo Danilevičiaus duomenimis šiuo metu yra 11 klubų, kurie buvo pateikę paraiškas A lygos licencijai, tačiau ją gaus ne visi – atkris tie, kurie suspenduojami dėl neaiškios veiklos. Tarp šių klubų taip pat buvo ir Klaipėdos bei Palangos klubai.

„Atlanto“ klubui skirta 30 000 tūkstančių eurų bauda bei išsiuntimas į II Lietuvos futbolo lyga, tuo tarpu „Palangai“ skirta 42 000 tūkstančių eurų bauda bei išsiuntimas į II Lietuvos futbolo lyga.

Taip pat nubausti ir šių klubų žaidėjai – 5 žaidėjai iš „Atlanto“ bei 10 žaidėjų iš „Palangos“ komandų. Mažiausia žaidėjui skirta diskvalifikacija siekia 6 mėnesius, tuo tarpu didžiausia – 12 mėnesių bei 2 tūkstančių eurų baudą. LFF taip pat kreipsis į FIFA su prašymu suspenduoti žaidėjus ne tik lokaliu, bet ir pasauliniu mastu.

„LFF, kartu su UEFA yra pasiruošusi kovoti su manipuliacijomis siekiant paveikti rungtynių rezultatą. Mes laikomės nulinės tolerancijos ribos ir esame pasiruošę užkirstį kelią sutartoms varžyboms. Mūsų tikslas yra išsaugoti sąžiningo žaidimo esmę bei užtikrinti futbolo gerbėjų bei suinteresuotų šalių pasitikėjimą“, - teigė federacijos prezidentas Tomas Danilevičius.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (11)
Registruoti
Anoniminiai (11)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų