„Bešiktaš“
I kėlinys, 4 min.
3
:
6
Atsinaujins po sek
„Neptūnas“
Alina Ranceva | Augusto Didžgalvio nuotr.

Alina Ranceva | Augusto Didžgalvio nuotr.

 Panevėžyje šiemet surengtas pasaulio dvigubo ultratriatlono čempionatas baigėsi įspūdingu lietuvės Alinos Rancevos triumfu. „Geležinė lietuvė“ tuomet visą distanciją įveikė per 25 val. 44:30 min. (plaukimas – 2.27:17 val., dviračių rungtis – 12.44:58 val., bėgimas – 10.27:00 val.).

Deja, trečiadienį pasklido žinia, kad pasaulio čempionės titulas iš A.Rancevos buvo atimtas. To priežastis – draudžiamų medžiagų vartojimas. Ketvirtadienį į šį skandalą sureagavo Lietuvos triatlono federacijos prezidentas Dainius Kopūstas.

„Esame šokiruoti. Apie pasaulio ultratriatlono čempionės Alinos Rancevos organizme rastas neleistinas medžiagas sužinojome iš žiniasklaidos, t.y. paskutiniai. Aišku, pradėjome aiškintis, kas, kaip ir kodėl.

Kadangi pasaulio čempionatą organizavo Tarptautinė ultratriatlono asociacija (IUTA) ir Panevėžio triatlono klubas, antidopingo tyrimus užsakė pastarasis. Laikantis taisyklių, atlikus testus, jų rezultatai buvo atsiųsti užsakovui, t.y. Panevėžio triatlono klubui ir IUTA.

Iš ten informacija pirmiau pasiekė žiniasklaidą, o ne mus, Lietuvos triatlono federaciją (LTF). Tuo labiau, kad Alina Ranceva, kaip ir čempionatą organizavusio Panevėžio triatlono klubo vadovas Vidmantas Urbonas, yra Lietuvos triatlono federacijos Vykdomojo komiteto nariai.

Šiais metais Alina nedalyvavo nei vieneriose LTF organizuotose varžybose, nebegalioja ir jos kaip sportininkės licencija.

Būtina paminėti, kad Lietuvos triatlono federacija vadovaujasi Tarptautinės triatlono sąjungos, Europos triatlono sąjungos bei Tarptautinės antidopingo organizacijos (WADA) taisyklėmis, o su IUTA, kuri organizavo pasaulio ultratriatlono čempionatą Panevėžyje, neturiu jokių santykių.

Toliau renkame informaciją, nagrinėjame gautus raštus, kviesime drausmės komisiją, priimsime būtinus sprendimus.

Lietuvos triatlono federacijos, oficialios tarptautinės triatlono federacijos narės, pozicija šiuo klausimu aiški – mes už švarų sportą. Mūsų organizacija netoleruoja sukčiavimo sporte ir stengsis tam užkirsti kelią.“

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 01-29 West Ham United 21 : 45 Liverpool
Šeš 02-01 Leicester City 14 : 30 Chelsea
Šeš 02-01 Watford 17 : 00 Everton
Šeš 02-01 West Ham United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-01 Newcastle United 17 : 00 Norwich City
Šeš 02-01 Crystal Palace 17 : 00 Sheffield United
Šeš 02-01 AFC Bournemouth 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-01 Liverpool 17 : 00 Southampton
Šeš 02-01 Manchester United 19 : 30 Wolverhampton …